УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот Sir Humphrey » 18 Юни 2010, 22:15

hapi написа:Не виждам защо да пиша, същото е като във вътрешния.. бля бля бля


Никак не е същото. Този конкретен форум е многократно по-... как да кажа... по-уравновесен.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот Lord » 19 Юни 2010, 00:33

hapi написа:...........чисто нов летен компрест изпира се на РЪКА и става синкаво червеникав отенък...Ако колегата не вярва ще му го пратя за моя сметка.......


Знам това и не съм твърдял, че качеството /особено след 2000-та год./ е добро и отговаря на цената. Просто визирах, че при кройката и шева се спазва стандарта.
Иначе благодаря за офертата, но не ми изпращайте нищо, предпочитам при тревога, избори или друг повод да си облека униформата отпреди, малко е избеляла, но пък ми е доста удобна/имам предвид бойна униформа, парадна не помня да съм обличал/.

hapi написа:...Не виждам защо да пиша, същото е като във вътрешния.. бля бля бля

Щом така го преценявате, изниква въпроса, що аджеба наистина пишете тук, па и сам си се чудите...

Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2010, 21:31

СЛУХ:
Който успее да вземе каквото и да е от вещевата - вземе. Който не успее-нито дрехи, нито пари за 2010г.!

Пак казвам - слух за сега.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот SYNOPTIK » 28 Сеп 2010, 22:52

Ми май не е слух,Лорд !
На мен преди две седмици ми дадоха и една униформа на.....пожарната... :o
Мотивът бе точно такъв-"Взимай,че няма..."!
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот BARETATA » 28 Сеп 2010, 23:09

На мен ми останаха близо 90 лева , ще видя дали ще мога да взема нещо за тия пари , или ще пийнем една водица :D Уж казаха,че до края на годината може да има някакво развитие ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот ross_migration » 28 Сеп 2010, 23:27

Никога няма да се реши проблемът с униформите...
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот SYNOPTIK » 30 Сеп 2010, 07:40

ross_migration написа:Никога няма да се реши проблемът с униформите...

В краят на октомври ще има презентация на униформи в Д"УССД".
Евентуално след това-обжалване от някоя фирма...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот Lord » 08 Юни 2011, 19:52

Новите дрехи на МВР ще струват 70 млн. лв.

Новите полицейски униформи с всички атрибути ще струват около 1200 лв. на човек. Те ще са три пъти по-скъпи от сегашните, но са в много повече пъти по-добри и удобни за служителите, каза вътрешният министър Цветан Цветанов, след като днес правителството реши облеклото на полицаите да бъде подменено в следващите две години.

"Лимитът за една униформа годишно в момента е 400 лв., затова кабинетът с постановление гарантира възможността за провеждане на процедура за по-скъпи, но и по-качествени модели", обясни Цветанов.

Служителите на МВР са около 58 хил., от които 30 хил. полицаи. Това означава, че подмяната на униформите им ще струва 36 млн. лв. Според Закона за МВР обаче цивилните служители получават левовата равностойност на униформеното облекло, т.е. ще бъдат похарчени още 34 млн. лв., с които агентите, дознателите и администрацията да си купят костюми по свой избор. Обществената поръчка ще бъде обявена тази година.

"Новите модели ще бъдат изработени от материали, поддържащи мембранно дишащи технологии, които осигуряват повишена функционалност и удобство", обясниха от пресслужбата на кабинета. "Когато служителят е запотен, потта ще излиза от тялото му, а когато валят дъждове, няма да има пропускливост към тялото на служителя", допълни предимствата на новите дрехи Цветанов. Дизайнът щял да остане почти същият.

От пресцентъра на МВР обясниха, че първоначално е бил обявен конкурс, на който фирми са представили пет модела. От тях са избрани лятна и зимна униформа (панталон и куртка), както и всесезонна шуба-канадка. 50 "демо" бройки са били тествани 3 месеца от полицаи.

След това те попълнили анкета дали облеклата им са удобни, лесно ли се перат и дали не се мачкат прекалено.

В края на 2009 г. МВР купи 6000 униформи за граничарите също за 1200 лв. на човек. Парите бяха от програма ФАР, но се оказа, че облеклата са много некачествени и не се използват.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/06/ ... v/?ref=rss
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот kkarakashev » 09 Юни 2011, 09:23

Според Закона за МВР обаче цивилните служители получават левовата равностойност на униформеното облекло, т.е. ще бъдат похарчени още 34 млн. лв., с които агентите, дознателите и администрацията да си купят костюми по свой избор.

Тоест униформения състав купува това което му се предлага на определена цена, а другите на каквато си намерят. Май пак някой е прецакан. Що не го задължат да е на DE*IL например , дет един костюм е над 300 лева да ги видя тогава. Едно панталонче и едно сакце за 100 лева от пазара, другото джоб пара.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron