Преместване от Пожарна към Полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот Sk.mvr72 » 18 Ное 2018, 10:49

Здравейте.
Попаднах в ситуация, служител съм на ПБЗН "пожарникар".Началото на годината завърших школата и сега съм решил след Нова Година да се местя към Полицията, просто от самото начало си исках в полицията но направих грешката и влезнах в пожарната.Не е моето и искам да се преместя но незнам как точно стоят нещата с преместването , къде трябва да говоря,да питам само единствено знам че да трябва да карам школа отново но това ми е най-малкия проблем и не ме притеснява.Ако някой знае и по законов ред как стоят нещата с годините служба и как стоят нещата с преместването , конкурс ли трябва да чакам или мога да се преместя както в момента тече конкурс и да изчакам за школа направо ще съм много благодарен ако някой ми обясни тези неща , пробвах се да потърся но всичко което четох от преди много години и незнам за момента как стоят нещата . Благодаря предварително колеги :)
Sk.mvr72
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Ное 2018, 10:23

Re: Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот кпц » 18 Ное 2018, 21:34

Най-напред питай своя началник дали ще разреши преназначаване.
Аз за 31 години съм видял само двама, желаещи да се местят от пожарна в полиция, а обратното е ежегодно. Но, ти си знаеш. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2018, 22:22

Sk.mvr72 написа:Здравейте.
Попаднах в ситуация, служител съм на ПБЗН "пожарникар".Началото на годината завърших школата и сега съм решил след Нова Година да се местя към Полицията, просто от самото начало си исках в полицията но направих грешката и влезнах в пожарната.


Преди доста години като кандидатствах във ВСШ "Г.Димитров" имах огромното желание да кандидатствам в 3-ти факултет за пожарникар, но никак не ми вървеше математиката и по тази причина завърших факултет "Полиция". Голяма грешка ще направиш, ако оставиш пожарната и се преместиш в полицията. Забележи, че двама колеги с много стаж в МВР ти казваме това. Имай предвид и другото, че не си "влязъл" в пожарната, а си издържал изпит и са те одобрили и приели да служиш като пожарникар! Хубаво си помисли, а полицай винаги можеш да станеш от пожарникар, но не си заслужава ;)
Желая ти сухи маркучи и успех в пожарната!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот Sk.mvr72 » 22 Ное 2018, 14:45

кпц написа:Най-напред питай своя началник дали ще разреши преназначаване.
Аз за 31 години съм видял само двама, желаещи да се местят от пожарна в полиция, а обратното е ежегодно. Но, ти си знаеш. ;)

А добре как става това преместване от пожарна към полиция ( кат или охранителна в рпу )
Sk.mvr72
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Ное 2018, 10:23

Re: Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот катюша » 22 Ное 2018, 15:01

Sk.mvr72 написа:
кпц написа:Най-напред питай своя началник дали ще разреши преназначаване.
Аз за 31 години съм видял само двама, желаещи да се местят от пожарна в полиция, а обратното е ежегодно. Но, ти си знаеш. ;)

А добре как става това преместване от пожарна към полиция ( кат или охранителна в рпу )


Преместват се мебели :) най-отгоре колегата ти е написал как става преназначаването. Кофти е, че ще ти напишат "Не" на заявлението за преназначение, щото си поел едни договорни ангажименти като са те назначили на работа и сега се опитваш да се измъкваш, ама поне ще се пробваш ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот Sk.mvr72 » 22 Ное 2018, 16:21

катюша написа:
Sk.mvr72 написа:
кпц написа:Най-напред питай своя началник дали ще разреши преназначаване.
Аз за 31 години съм видял само двама, желаещи да се местят от пожарна в полиция, а обратното е ежегодно. Но, ти си знаеш. ;)

А добре как става това преместване от пожарна към полиция ( кат или охранителна в рпу )


Преместват се мебели :) най-отгоре колегата ти е написал как става преназначаването. Кофти е, че ще ти напишат "Не" на заявлението за преназначение, щото си поел едни договорни ангажименти като са те назначили на работа и сега се опитваш да се измъкваш, ама поне ще се пробваш ;)


Да така е прав си , има вариянт да ми каже ДА , но както чух че трябвало да си платя школата , и неставало преназначаване а наново да карам по нормалния ред конкурс и така.Началника на РПУ то което има място ми каза ДА и каза че няма да има проблем да отида при тях но несме наясно как става от пожарна към полиция , казаха че било по лесно от полиция към пожарна ...
Sk.mvr72
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Ное 2018, 10:23

Re: Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот dakota_ » 22 Ное 2018, 18:17

Sk.mvr72 написа: Да така е прав си , има вариянт да ми каже ДА , но както чух че трябвало да си платя школата , и неставало преназначаване а наново да карам по нормалния ред конкурс и така.Началника на РПУ то което има място ми каза ДА и каза че няма да има проблем да отида при тях но несме наясно как става от пожарна към полиция , казаха че било по лесно от полиция към пожарна ...


То вярно, че напоследък се нароиха всякакви Н-ци на "РПУ" ама как е казал "ДА" като от него нищо не зависи, а ти си пожарникар и нямаш полицейска подготовка 8-) Сигурно ще ти плати неизпълнението на договора към пожарната и ще те прати на школа за ППП ;)
По Коледа се случват чудеса, а Коледа наближава :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Преместване от Пожарна към Полиция

Мнениеот XXX1 » 22 Ное 2018, 19:57

Когато аз карах школата за ОР в АМВР, в курса имахме колега, който се беше преместил от пожарната. Всички му се чудихме, как се е натряскал баш в Криминална, където е най големия.... :D
Когато се видяхме преди година-две, се чудеше как да намери начин да се върне в пожарната. :)

Та така, пробвай, но помислил добре, да не съжаляваш после. Успех!
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron