Наказание.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Наказание.

Мнениеот dakota_ » 29 Окт 2016, 00:18

Malaka написа:За това попитах кои членове от кои закон съм нарушил за да мога да отворя този закон да го прочета и да знам конкретно какво съм нарушил.
Това беше целта на въпросите ми, не да ме обиждате и нападате. До момента не съм засегнал с нищо никой от вас.


При нас в Дирекцията има заповед на Директора на ОД и заповедта касае организацията на документооборота, организацията и работата с документи. Заповедта ми е сведена за сведение и изпълнение, запознал съм състава с тази заповед и всеки срещу подпис е удостоверил, че е запознат със заповедта. Не смятам да изпадам в детайли, но в заповедта не пише, че служебни документи могат да се съхраняват в личен автомобил. На територията на дирекцията ни няма вариант личен автомобил да се ползва като служебен автомобил.
Всеки служител преценява самостоятелно дали да ползва обществен превоз до района си или да ползва личният си автомобил. Аз лично имам служебен автомобил, но предпочитам да ползвам личният си автомобил при изпълнение на служебните ми задължения, защото ми е по-удобно на самият мен да съм с личният си автомобил.. служебният ми автомобил се ползва повече от заместника по криминална и колеги от криминална по служба...
Служебни документи ми се случва да нося с мен в личният ми автомобил, но не и да ги оставям в автомобила без надзор.
Преди доста години ми се е случвало да не мога да намеря документ с гриф "секретно"... затворихме се с тогавашният ми началник в канцеларията и буквално преобърнахме наопаки всички шкафове и папки... чак на разсъмване като почнахме да местим мебелите в помещението се оказа, че въпросният документ е паднал между двете бюра опрени едно срещу друго... В такива моменти на човек му минава всичко през главата и може да се усъмни във всеки влизал през денят в канцеларията... за това обецата, която съм си окачил на ухото е, че може да отида до тоалетната, но ако имам на бюрото секретни документи се заключват в касата...
Не е допустимо да се оставят служебни документи в личен автомобил /както и в служебен/ без надзор и да бъдат откраднати при разбиване на автомобила.
Има случаи, в които човек трябва да наведе глава и каже - виновен съм, отнесох се немърливо към поверените ми служебни документи и да си понесе наказанието.
Провери във вашата Дирекция и в заповедта ти за наказание дали не се споменава някаква заповед на Директора относно документооборота и деловодната дейност... може дори да си се подписвал, че си запознат с такава заповед...намериш ли някъде текст, че може служебни документи да се съхраняват оставени без надзор в личният ти автомобил, ще спечелиш делото...
Който иска да печели трябва да може и да губи ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Наказание.

Мнениеот Malaka » 29 Окт 2016, 22:02

Няма нужда да проверявам позовават се на такава заповед на директора, но тази заповед на каква база е издадена, по базата на кой закон директора издава такава заповед и вътре в заповедта не пише, че не може да съхранявам служебни документи в личният си автомобил.
Ти ако ползваш личният си автомобил, че ти е по-удобен, аз го ползвам, защото нямам избор и за това ходя с него по селата. Ако имам служебен няма да си пипна личният автомобил да го троша по селските пътища. Без да ме обиждаш, ако можеш ми отговори на въпроса?
Malaka
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Окт 2016, 19:37

Re: Наказание.

Мнениеот dakota_ » 29 Окт 2016, 23:30

Malaka написа:Няма нужда да проверявам позовават се на такава заповед на директора, но тази заповед на каква база е издадена, по базата на кой закон директора издава такава заповед и вътре в заповедта не пише, че не може да съхранявам служебни документи в личният си автомобил.
Ти ако ползваш личният си автомобил, че ти е по-удобен, аз го ползвам, защото нямам избор и за това ходя с него по селата. Ако имам служебен няма да си пипна личният автомобил да го троша по селските пътища. Без да ме обиждаш, ако можеш ми отговори на въпроса?


Изобщо нямам намерение да те обиждам.... ще отворя една скоба и ще ти кажа, че при всеки човек интелекта е различен, но не трябва да се бърка интелект с интелигентност... Според интелекта човек може да разбере, но може и да не разбере определени неща, които му се обясняват, но това не значи, че не е интелигентен, а просто толкова му е интелекта и като удари "тавана" си не може по-нагоре нищо да прави.
Дано сега ти е по-лесно да разбереш, защо не разбираш някои неща, които другите във форума веднага разбраха... Няма да се впускам в обяснения за тестовете за кандидат полицаи за да не се отклоня излишно, но някои от проблемите тръгват още от там...
Чувал ли си, че МВР е част от държавната администрация, като част от държавната администрация чувал ли си, че във ведомствата ежедневно постъпват огромен на брой документи, които все още в голямата си част са на хартиен носител, за да ти е по-лесно става дума за хартиени листове с текст върху тях... Този огромен на брои документи са на вход и изход на ведомството, едни влизат, други обработени или създадени излизат и влизат на друго място /ведомство или частни лица.../
Работата с тези документи по някакъв начин трябва да бъде строго организирана и да се подчинява на някакви унифицирани правила, които се спазват във всички ведомства. Това е системата на т.н деловодства, които ги има във всяко едно ведомство.
Всяко едно ведомство има свои административен ръководител, който е длъжен да издаде свои вътрешни инструкции, заповеди, наредби, както искаш го разбирай, с които да заповяда начина на работа с документите, тяхното отчитане, опазване, съхранение и ..... Този ръководител носи персонална / лична/ отговорност за всички документи във ведомството му докато напуснат ведомството било изпратени на друго ведомство или предадени за съхранение в държавният архив!
До тук предполагам и на прост "квартален" трябва да е ясно...
В следващата част ще се отклоня малко и ще те затрудня, има закон за електронното управление, има закон за архивният фонд, има наредба за вътрешният оборот на хартиени и електронни носители... не съм екзактен с точното наименование, има наредба 1 за обработване и съхранение на документите в държавни учреждения... пак не съм екзактен с точното наименование...
Всички тези изброени неща повечето юристи на дирекции не ги знаят, не ги знаят и повечето адвокати, не ги знаят и доста структурни ръководители в МВР... Просто човек трябва да си обича работата, да има желание да чете, но преди всичко трябва да има интелект, който да му позволява да се учи и да става все по-интелигентен...
Всички тези изброени неща по-горе обяснени пред съдията, в едно с преписката по дисциплинарното производство водено срещу теб и в едно с екзактно посочените членове от заповеди, наредби, инструкции и други събрани доказателства са послужили пред съда да бъде потвърдена заповедта за наложеното ти дисциплинарното наказание.
Форума е публичен, дискутират се интересни професионални теми свързани с полицията, опитваме се да помагаме и на адвокати да разберат с какво се занимава полицията. Какви дисциплинарни наказания се налагат и на какви правни основания. Покани адвоката ти да почете малко във форума, може пък да му хареса и да му е от полза... Човек се учи докато е жив и умира ненаучен...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Наказание.

Мнениеот Pepino » 30 Окт 2016, 10:10

Началник Дакота, след прочетеното по-горе искам да ви се извиня, че ви нападнах и изобщо ми се иска да считаме проблема за приключен. Всичко разбрах и всичко ми стана ясно. С колагата "Malaka" дано не греша, но сме от едно управление, той би трябвало да е в един от участъците на полицията към управлението ни. Благодаря за обстойната информация и ако съм засегнал някои колеги с въпросите си нека този пост бъде извинение. Поздрави на всички отзовали се с отговори на въпроса ми.
Pepino
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2016, 20:51

Re: Наказание.

Мнениеот m-r_Vekilski » 30 Окт 2016, 12:52

Pepino написа:С колагата "Malaka" дано не греша, но сме от едно управление, той би трябвало да е в един от участъците на полицията към управлението ни.

Сега ако напишеш,че сте и от управлението на Дакота,ще избиеш рибата отвсякъде ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Наказание.

Мнениеот PAOLON » 30 Окт 2016, 19:20

Баси,на един му "гепиха" записи на едно тефтерче от колата, по едно мега дело , докато пикаеше в храстите и нямаше никакво нарушение,а тук за някакви документи -драма.
Както казва дакота,никой не е казал ,че всички ще сме равни. :lol:
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Наказание.

Мнениеот dakota_ » 30 Окт 2016, 21:27

Принципно погледнато проведе ли се както трябва дисциплинарното производство, съберат ли се необходимите доказателства, писмени... устни... напише ли се грамотно заповедта за наказание съобразно нарушенията и нормативната база. Трудно пада при жалене такава заповед за наказание, особено ако се яви юриста на дирекцията и до него е примерно н-ка на РУ и преди да влязат в съдебната зала са отиграли ситуацията както трябва. Откакто спрях да загрявам вратове и ми се наложи да заменя практиката си с налагане на дисциплинарни наказания нямам свалена заповед за наложено дисциплинарно наказание и след жаленето на заповед за наказание работя стриктно и само по правилата с жалващият се за да може и на мен да ми е лесно и на него да му е лесно като "играем" по правилата.
Има една приказка, колкото повече затънеш в лай*а и колкото повече мърдаш, толкова повече потъваш, за това мъдрите хора съветват всеки да си отваря очите като влиза в тоалетната ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Наказание.

Мнениеот кпц » 30 Окт 2016, 21:40

Ние действително не сме равни.
Между държавните служители по ЗМВР и един фрийлансър /този, дето му взеха тефтерчето/ има голяма разлика.
Затова и него не го наказаха.
А тези от първата група трябва много да внимават. Най-детайлно разработена дисциплинарна отговорност има в ЗМВР.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Наказание.

Мнениеот сигма3 » 31 Окт 2016, 08:34

Както казваше един преподавател в школата-"Всички са равни!!! Но някой са по-равни!":))))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Наказание.

Мнениеот vladimirov17 » 31 Окт 2016, 22:44

сигма3 написа:Както казваше един преподавател в школата-"Всички са равни!!! Но някой са по-равни!":))))
А има и най-равен от равните... ;)
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта