Наказание.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Наказание.

Мнениеот Pepino » 20 Окт 2016, 21:04

Здраейте колеги, регистрирах се да споделя един проблем.
Работя като млПИ в КОС, получих наказание от н-ка на управлението мисля, че по чл.200 от ЗМВР порицание за срок от 6 месеца.
Не знам как е по другите места, но при нас в КОС сме се заринали с работа. Н-ка се заяде с мен за няколко забавени преписки, че не съм изпълнил в срок резолюциите по преписките.
Каза, че съм му бил провалил съдебно дело, но проблема си има по-дълбоки причини. Н-ка на управлението ненавижда служба КОС и сме под постоянен стрес в работата. Поставил е задача на двама инспектори да ме проверят,единият е групов от криминална, другият е от охранителна. Правиха проверки, откриха се и други забавяния при колеги, но само мен наказаха.
Жалих заповедта в съда, но н-ка се яви на делото и изгубих на първата инстанция. Изкараха някаква обща длъжностна характеристика, в която съм длъжен едва ли не да върша всичко. Пуснах рапорт да се преместя в патрула, началника ми отказа. Пуснах рапорт да се преместя в друго управление и без това пътувам, дали ще е до това или до съседното все ще давам пари за път, но получих отказ, а другият н-к на управлението ме иска да ме вземе.
Дайте някакъв съвет какво да правя и мога ли изобщо нещо да направя. Писна ми в КОС-а да сме виновни за всичко, а да ни се казва в очите, че сме нищо и нищо не зависи от нас. Писна ми от папки с документи и стигне ли се до накaзания винаги има за какво,а началника пише по един лист резолюции и после ни създава ядове.
Pepino
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2016, 20:51

Re: Наказание.

Мнениеот dakota_ » 21 Окт 2016, 08:08

Pepino написа:Здраейте колеги, регистрирах се да споделя един проблем.
Работя като млПИ в КОС, получих наказание от н-ка на управлението мисля, че по чл.200 от ЗМВР порицание за срок от 6 месеца.
Не знам как е по другите места, но при нас в КОС сме се заринали с работа. Н-ка се заяде с мен за няколко забавени преписки, че не съм изпълнил в срок резолюциите по преписките.
Каза, че съм му бил провалил съдебно дело, но проблема си има по-дълбоки причини. Н-ка на управлението ненавижда служба КОС и сме под постоянен стрес в работата. Поставил е задача на двама инспектори да ме проверят,единият е групов от криминална, другият е от охранителна. Правиха проверки, откриха се и други забавяния при колеги, но само мен наказаха.
Жалих заповедта в съда, но н-ка се яви на делото и изгубих на първата инстанция. Изкараха някаква обща длъжностна характеристика, в която съм длъжен едва ли не да върша всичко. Пуснах рапорт да се преместя в патрула, началника ми отказа. Пуснах рапорт да се преместя в друго управление и без това пътувам, дали ще е до това или до съседното все ще давам пари за път, но получих отказ, а другият н-к на управлението ме иска да ме вземе.
Дайте някакъв съвет какво да правя и мога ли изобщо нещо да направя. Писна ми в КОС-а да сме виновни за всичко, а да ни се казва в очите, че сме нищо и нищо не зависи от нас. Писна ми от папки с документи и стигне ли се до накaзания винаги има за какво,а началника пише по един лист резолюции и после ни създава ядове.


Пепо, ще почна отзад напред. До момента само един Директор при който съм служил ми е поставял резолюции точка по точка и го правеше не само на мен, а на всички като разпределяше пощата...
Да поставиш резолюция примерно "За И.И за изпълнение - срок 7 дни" е едно и да поставиш резолюция За сведение и изпълнение на И.И и вътре да има т.1/ Да извърши това...това... т.2 / да провери това, това..... т. 3/ .... и т.н Това второто са действия на професионалист, който познава работата, знае как да се свърши и поставя точни задачи и срокове.
Първият вариант сега е на "мода" лапни шарани и негодници заеха ръководни позиции и понеже не разбират нищо от работата си, освен да напишат - За И.И за сведение изпълнение, друго не смеят да напишат, защото ще оставят писмени доказателства за некомпетентност.
Отклоних се от темата, но трябваше да ти кажа за резолюциите за да не роптаеш.
Какъв съвет търсиш като ти имаш адвокат, адвокат е прочел заповедта ти за наказание и те е посъветвал да жалиш заповедта като незаконосъобразна. Отиди при него и го питай, защо те е излъгал да жалиш законосъобразна заповед.
Забавил ли си преписките, допуснал ли си да се провали съдебно дело заради забавени преписки, какво очакваш от началника си? Да те потупа по рамото и да ти каже - Евала Пепо, така се работи, заринали сте се с работа, но не си давайте зор, другият път ако намериш време гледай да си свършиш работата, че да не ме проваляш в съда...
Защо да ти позволяват да се преместиш като след порицанието следва дисциплинарно уволнение, преценил е, че е по-добре за службата и за теб да те остави под надзор и да те уволни дисциплинарно,отколкото да тежиш на друго място.
Ще се освободиш от многото работа и той ще се освободи от един заринал се и смачкан от работа полицай от КОС.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Наказание.

Мнениеот катюша » 21 Окт 2016, 10:22

dakota_ написа:Да поставиш резолюция примерно "За И.И за изпълнение - срок 7 дни" е едно и да поставиш резолюция За сведение и изпълнение на И.И и вътре да има т.1/ Да извърши това...това... т.2 / да провери това, това..... т. 3/ .... и т.н Това второто са действия на професионалист, който познава работата, знае как да се свърши и поставя точни задачи и срокове.
Първият вариант сега е на "мода" лапни шарани и негодници заеха ръководни позиции и понеже не разбират нищо от работата си, освен да напишат - За И.И за сведение изпълнение, друго не смеят да напишат, защото ще оставят писмени доказателства за некомпетентност.


Кефиш ме отвсякъде, ако ме издигат някога за началник искам да бъда като теб :oops:
Никога не бих свързала липсата на подробна резолюция с обичайната резолюция и компетентността, но като се замисля си абсолютно прав :)
Не бързай за пенсия и пиши по-честчико, че просто с кеф чета всеки твои пост и ми помагаш да се уча да анализирам действията на началниците си ;) 8-)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Наказание.

Мнениеот Pepino » 21 Окт 2016, 10:47

Pepino написа:Здраейте колеги, регистрирах се да споделя един проблем.
Работя като млПИ в КОС, получих наказание от н-ка на управлението мисля, че по чл.200 от ЗМВР порицание за срок от 6 месеца.
Не знам как е по другите места, но при нас в КОС сме се заринали с работа. Н-ка се заяде с мен за няколко забавени преписки, че не съм изпълнил в срок резолюциите по преписките.
Каза, че съм му бил провалил съдебно дело, но проблема си има по-дълбоки причини. Н-ка на управлението ненавижда служба КОС и сме под постоянен стрес в работата. Поставил е задача на двама инспектори да ме проверят,единият е групов от криминална, другият е от охранителна. Правиха проверки, откриха се и други забавяния при колеги, но само мен наказаха.
Жалих заповедта в съда, но н-ка се яви на делото и изгубих на първата инстанция. Изкараха някаква обща длъжностна характеристика, в която съм длъжен едва ли не да върша всичко. Пуснах рапорт да се преместя в патрула, началника ми отказа. Пуснах рапорт да се преместя в друго управление и без това пътувам, дали ще е до това или до съседното все ще давам пари за път, но получих отказ, а другият н-к на управлението ме иска да ме вземе.
Дайте някакъв съвет какво да правя и мога ли изобщо нещо да направя. Писна ми в КОС-а да сме виновни за всичко, а да ни се казва в очите, че сме нищо и нищо не зависи от нас. Писна ми от папки с документи и стигне ли се до накaзания винаги има за какво,а началника пише по един лист резолюции и после ни създава ядове.


Ти искаш да кажеш, че сме малоумни и трябва да ни пишат резолюции по един лист, че да си вършим работата.
Поисках съвет какво да направя, че да се преместя в друго управление да не работя с този началник.
Всеки ден иска отчет какво сме вършили, номера на преписки, по които сме работили, проверки на които сме ходили, а ние сме двама човека и не смогваме.
Ако можеш ми дай съвет, ако не можеш недей ме хвърляй за уволнение.
Pepino
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2016, 20:51

Re: Наказание.

Мнениеот dakota_ » 21 Окт 2016, 11:19

Съмнявам се, че ако не за малоумие става дума за сериозни интелектуални затруднения!
Възложени са ти преписки с подробни указания, поставен ти е срок за изпълнение, но въпреки всички не си изпълнил указанията и не си спазил срока.
Отговор на бездействието ти, че си се затрупал с работа е отговор, който би дал човек с интелектуални затруднения. Колкото и да си се затрупал с работа трябва да умееш да степенуваш и умеейки да степенуваш трябва да се научиш, че има ли поставен срок си длъжен да докладваш, ако имаш затруднения със спазването на срока!
Не докладваш ли и провалиш ли мероприятие поради малоумие да извършиш елементарно действие като доклад за проблем със срока за изпълнение, отнасяш дисциплинарно наказание.
Много ми е интересно с какво толкова сте се затрупали като работа?
Понеже знам какво върши един МлПИ от КОС кажи с какво толкова беше затрупан от работа, че си провалил съдебно дело?
За какъв грездей си му на този началник да те преназначи в патрула като там пак може да се случи същото, да прецениш, че нямаш време и да не посетиш подаден от ОДЧ сигнал.
Как да ти обясня, че ми се повдига като четат какво пишат шушумиги като теб, които вместо да си свият опашките и да си налягат парцалите и да се учат от грешките си. Ти си тръгнал заповед за наказание да жалиш и да намираш кусури на Н-ка на управлението, че е решил или да те научи да работиш, или да те удави и да ти бие шута да изхвърчиш извън МВР!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Наказание.

Мнениеот кпц » 21 Окт 2016, 19:08

Pepino написа:...Жалих заповедта в съда, но н-ка се яви на делото и изгубих на първата инстанция.

Наистина ли загуби на първа инстанция?
А на касационната какво става?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Наказание.

Мнениеот Pepino » 21 Окт 2016, 20:41

кпц написа:
Pepino написа:...Жалих заповедта в съда, но н-ка се яви на делото и изгубих на първата инстанция.

Наистина ли загуби на първа инстанция?
А на касационната какво става?


Наистина колега, изгубихме делото с адвокатката ми на първа инстанция макар да ми беше казала, че ще спечелим делото. Н-ка на РУ и юристката на дирекцията доведоха трима свидетели и то колеги се изправиха срещу мен. Н-ка беше сътворил някаква не чувана длъжностна характеристика, отделно представи две заповеди, които уж не съм изпълнил. На мен не ми дадоха думата да задавам въпроси на свидетелите, щото съм имал адвокатка, а адвокатката ми не знаеше какво точно да ги пита и така и я омотаха в разни членове и наредби.
Може ли да ме посъветваш нещо, но не колко съм глупав, че не изпълнявам заповедите, а нещо в моя помощ. Имам още един въпрос, но ако може само ти да ми отговориш.
Н-ка на РУ страна по делото ли е, има ли право да присъства в съдебна зала и има ли право да стои до юристката на дирекцията и да й шушне на ухото какво да говори?
Pepino
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2016, 20:51

Re: Наказание.

Мнениеот osata » 21 Окт 2016, 20:47

Ако работата е отишла преди уволнение, опцията ти е да отидеш в кабинета на директора, да поискаш среща от секретарката, да отидеш в уговореното време и да му обясниш, че поради ххххх причини си наказан неправомерно, не желаеш вече да имаш служебни отношения с този началник, и помолваш при възможност да бъдеш изместен на съответната позиция. Ако на съответното място "новият" ти началник много те иска, може и той да отиде да помоли директора да отидеш да работиш при него.
С това действие обаче, може и да влошиш повече нещата (към 80% е шанса да стане по-зле), и казано разговорно "да ти намерят цаката", което пък така или иначе твърдиш, че ще се случи.
Колко наказани и уволнени колеги има в твоето управление примерно последните две години, да няма нещо лично, което се е случило през годините? Че историята познава и такива случаи ;)

ps: Сега прочетох, адвоката ти с какъв стаж е и друг път с такива дела има ли опит?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Наказание.

Мнениеот Pepino » 21 Окт 2016, 21:33

Адвокатката има стаж, печелила е дела на колеги за уволнения. Ако беше само адвокатката ми и юристката щях да спечеля делото. Кофтито е, че дойдоха колеги свидетели срещу мен и моята адвокатка беше против допускането на свидетелите, но съдията разреши да се разпитват свидетели.
Н-ка на РУ шушнеше на юристката какво да ги пита и макар адвокатката ми да протестираше, съдията не отчете това.
Ходих при зам. директора да се оплача, че наказанието е голямо за никакво нарушение, той ми каза жали заповедта. Питах пак него да ме премести в друго управление, каза ми да се разбера с началника ми и тогава. После си звънят по телефоните и го усещам, че става по-кофти за мен. Цялата работа е, че н-ка мрази служба КОС. За последните около три години има наказани един секторен за неизпълнение на заповед на н-ка на управлението докато е бил в отпуска му бил поставил задачи и не ги изпълнил, наказа го с мъмрене и малко преди да излезе делото сам си отмени заповедта, че се бил поправил преждевременно и прееба секторният с хонорар за дело. за 2-ма ПИ знам, че са с мъмрене, само единият успя да свали заповедта на първа инстанция. От патрула има двама с уволнение за отклонение от маршрут, не успяха да свалят заповедите за уволнение поне до момeнта. От паспортиските една изхвръкна не знам за какво и води дела. От КОС имах колежка, която е наказана с мъмрене, но от страх не жали заповедта и някак успя да се спаси като се премести в миграцията.
Pepino
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2016, 20:51

Re: Наказание.

Мнениеот кпц » 21 Окт 2016, 22:06

Нямаш много място за маневри.
Хубавото е, че след порицанието не следва автоматично уволнение като следващо наказание. Освен това началникът на РУ няма право да уволнява, а директорът. Тези неща не трябва да те успокояват, а са само информативни.
Може и да е късно, но срещни се с този твой началник на РУ. Поговори, извини се, обещай старание.
Щом са те наказали със срок 6 месеца, който е минимален, значи счита, че нарушението ти не е много сериозно и имаш добри възможности за поправяне.
Когато не можеш да спазиш срок по преписка, най-естественото е да искаш продължаването му, но мотивирано и да не е често.
Последното, но не по важност е да забравиш тези представи, че началникът мрази някого или са заяжда. Това са общи фрази, без ясно значение, работа не вършат, освен за скриване на други конкретни причини.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron