Наказание.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Наказание.

Мнениеот Pepino » 21 Окт 2016, 22:42

кпц написа:Нямаш много място за маневри.
Хубавото е, че след порицанието не следва автоматично уволнение като следващо наказание. Освен това началникът на РУ няма право да уволнява, а директорът. Тези неща не трябва да те успокояват, а са само информативни.
Може и да е късно, но срещни се с този твой началник на РУ. Поговори, извини се, обещай старание.
Щом са те наказали със срок 6 месеца, който е минимален, значи счита, че нарушението ти не е много сериозно и имаш добри възможности за поправяне.
Когато не можеш да спазиш срок по преписка, най-естественото е да искаш продължаването му, но мотивирано и да не е често.
Последното, но не по важност е да забравиш тези представи, че началникът мрази някого или са заяжда. Това са общи фрази, без ясно значение, работа не вършат, освен за скриване на други конкретни причини.


Благодаря ти колега "кпц" и ти си началник, но не гледаш на мен като на глупак.
Истина ти казвам, че началника ненавижда КОС, сутрин на оперативката казва, колко айляка има от КОС. Иска да му правим седмични планове за работа и да ги утвърждава с подпис. В другите управления няма такива изисквания за същите длъжности и даже ни се смеят. Иска да ходим постоянно на проверки по фирмите, ние ходим, но иска актове и като му докладваме, че няма нарушения, взима някои от нас качава ни в патрулка и заминаваме на проверка. Лови се, че примерно нямало правилник на пропускателният режим, лови се, че някои охранител не се подписал в книгата за инструктаж и стават големи скандали, обиди, че го лъжем и не работим. После по план ако съм писал, че ще ходя някъде на проверка се изпраща човек да провери дали съм бил наистина там и да не ти изброявам още куп глупости.
Разбираш ли какво се случва и това не са еденични случаи.
Pepino
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2016, 20:51

Re: Наказание.

Мнениеот Lord » 22 Окт 2016, 13:22

Здравей, колега Pepino!

Ще опитам без излишна емоция и епитети да отговоря на някой от въпросите ти.

Pepino написа:...Пуснах рапорт да се преместя в патрула, началника ми отказа. Пуснах рапорт да се преместя в друго управление и без това пътувам, дали ще е до това или до съседното все ще давам пари за път, но получих отказ, а другият н-к на управлението ме иска да ме вземе.
Дайте някакъв съвет какво да правя и мога ли изобщо нещо да направя...


Принципно погледнато нищо не може да направиш. Директора на дадена ОД на МВР е пряк шеф на н-ците на РУ и изисква от тях резултати. Това пряко води до това да се съобразява с решения и служебни политики, в т.ч. и по кадрови въпроси на същите тези началници, ако е директор на място. Поради това има 2 разумни неща, които можеш да направиш според мен или да отидеш на директен мъжки разговор с началника, или да си изпълняваш задълженията качествено и в поставения срок


Pepino написа:...Ти искаш да кажеш, че сме малоумни и трябва да ни пишат резолюции по един лист, че да си вършим работата....

“Малоумен” КОС-аджия не би изкарал повече от 2-3 месеца, защото работата е много отговорна и контролирана (особено след случая Лясковец), ако ме разбираш. Относно поставяне на резолюции с конкретни срокове съм напълно съгласен с колегата dakota_.


Pepino написа:.....Н-ка на РУ страна по делото ли е, има ли право да присъства в съдебна зала и има ли право да стои до юристката на дирекцията и да й шушне на ухото какво да говори?

Да, страна е, получава призовка, също както и ти, и има право да предостави всички доказателства в подкрепа на заповедта си за наказание, вкл. и помощ от юрисконсулта на дирекцията, точно както ти и адвоката ти.


Pepino написа:[....Истина ти казвам, че началника ненавижда КОС, сутрин на оперативката казва, колко айляка има от КОС. Иска да му правим седмични планове за работа и да ги утвърждава с подпис. В другите управления няма такива изисквания за същите длъжности и даже ни се смеят. Иска да ходим постоянно на проверки по фирмите, ние ходим, но иска актове и като му докладваме, че няма нарушения, взима някои от нас качава ни в патрулка и заминаваме на проверка. Лови се, че примерно нямало правилник на пропускателният режим, лови се, че някои охранител не се подписал в книгата за инструктаж и стават големи скандали, обиди, че го лъжем и не работим. После по план ако съм писал, че ще ходя някъде на проверка се изпраща човек да провери дали съм бил наистина там и да не ти изброявам още куп глупости….


Не ми се обиждай, но звучи несериозно началник РУ да ненавижда, който и да е служител, освен ако не му е изял супата с вилица. Размисли малко над следното: ако началника ти наистина мисли, че не си за тази работа, то най-логично е да се отърве от теб, защото има огромен риск за самия него. Едни от най-лесните и опасни начини да си отиде началник на РУ за които се сещам са издънки при произвеждане на избори, при съпровождане на ядрено гориво и при КОС, има и още. Е, ако наистина си некадърник, защо въпросния н-к не те пуска, а те оставя на тази длъжност. Няма логика, освен, ако самия той не е некомпетентен, или откровено глупав.
Относно седмичните планове - това е нормално, регламентирано е и се проверява от ДИ и ГДНП.
И последно, засега, едно от основните задължения на н-к РУ е контрол, затова е най-нормално да седнете в служебен а-л и той да провери на терен как си изпълнявате задълженията. При нас освен охранителните фирми се проверява и дали КОС-аджиите са проверили обекти с производство и преработка на ОС, както и дали са положили реално извънреден труд при проверка на ловните дружинки в почивни дни и много други неща.
Контрол има и на дейността на вс. др. служители в управлението, но визирах само казаното от теб, иначе би станало доста дълго.

Дано съм ти бил от полза. Желая ти здраве и успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Наказание.

Мнениеот kermit » 24 Окт 2016, 18:29

Pepino написа:
кпц написа:
Pepino написа:...Жалих заповедта в съда, но н-ка се яви на делото и изгубих на първата инстанция.

Наистина ли загуби на първа инстанция?
А на касационната какво става?


Наистина колега, изгубихме делото с адвокатката ми на първа инстанция макар да ми беше казала, че ще спечелим делото. Н-ка на РУ и юристката на дирекцията доведоха трима свидетели и то колеги се изправиха срещу мен. Н-ка беше сътворил някаква не чувана длъжностна характеристика, отделно представи две заповеди, които уж не съм изпълнил. На мен не ми дадоха думата да задавам въпроси на свидетелите, щото съм имал адвокатка, а адвокатката ми не знаеше какво точно да ги пита и така и я омотаха в разни членове и наредби.
Може ли да ме посъветваш нещо, но не колко съм глупав, че не изпълнявам заповедите, а нещо в моя помощ. Имам още един въпрос, но ако може само ти да ми отговориш.
Н-ка на РУ страна по делото ли е, има ли право да присъства в съдебна зала и има ли право да стои до юристката на дирекцията и да й шушне на ухото какво да говори?


Н-ка на Ру не е страна по делото ти. Страна по делото ти е ОДМВР и се явява юриста на дирекцията да защитава заповедта за наказание. Н-ка на РУ няма право да стои до юриста на дирекцията и да му подсказва и е трябвало да искате прекъсване на заседаниято и отстраняване от залата на този началник. Подсигурявай се занапред с ДЗ за всяка невъзможност да си свършиш работата в срок и ангажират ли те с нещо странично пускай рапорти и докладвай, че ти пречи да си вършиш работата.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Наказание.

Мнениеот кпц » 24 Окт 2016, 19:22

Не че е важно, но да уточним.
Началникът на РУ в случая е дисциплинарно-наказващ орган и е издал заповед, която се обжалва като административен акт. Издателят на административния акт е ответник по делото и съответно страна. В това си качество той бива призоваван, участва в производството и има множество права. Може да бъде представляван от юрисконсулт, а също и да участва заедно със своя представител.
Тоест, нищо нередно, че началникът на РУ е бил в залата и е уточнявал процесуалното си поведение с юридически по-подготвения от него юрисконсулт. Даже похвално. Рядко се случва. Обикновено само юристът се поти в залата.
От другата страна е жалбоподателят, също заедно с юрист-адвокат.
Така има съответствие на съдебния терен. Както казват: Равенство на оръжията.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Наказание.

Мнениеот dakota_ » 24 Окт 2016, 20:35

кпц написа:Не че е важно, но да уточним.
Началникът на РУ в случая е дисциплинарно-наказващ орган и е издал заповед, която се обжалва като административен акт. Издателят на административния акт е ответник по делото и съответно страна. В това си качество той бива призоваван, участва в производството и има множество права. Може да бъде представляван от юрисконсулт, а също и да участва заедно със своя представител.
Тоест, нищо нередно, че началникът на РУ е бил в залата и е уточнявал процесуалното си поведение с юридически по-подготвения от него юрисконсулт. Даже похвално. Рядко се случва. Обикновено само юристът се поти в залата.
От другата страна е жалбоподателят, също заедно с юрист-адвокат.
Така има съответствие на съдебния терен. Както казват: Равенство на оръжията.


Похвално е да прочета такова смислено и точно обяснение. Само ще си позволя едно леко уточнение!
В повечето случаи н-ка на РУ се намира в залата до юриста на Дирекцията не да бъде подпомаган от юриста, а да подпомага юриста на дирекцията, иначе има огромна вероятност заповедта за наказание да падне в съда.
Няма юрист на дирекция, които да познава по-добре от н-к на РУ как стоят нещата свързани с работата в случая на служба "КОС". Изключвам н-ци на РУ, които като цяло не знаят за какво са назначени на тези постове, но те и рядко си позволяват да издават заповеди за наказания, защото и за това макар за някои елементарно действие се изисква рутина и опит, какъвто те нямат ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Наказание.

Мнениеот Pepino » 24 Окт 2016, 21:56

кпц написа:Тоест, нищо нередно, че началникът на РУ е бил в залата и е уточнявал процесуалното си поведение с юридически по-подготвения от него юрисконсулт. Даже похвално. Рядко се случва. Обикновено само юристът се поти в залата.
От другата страна е жалбоподателят, също заедно с юрист-адвокат.
Така има съответствие на съдебния терен. Както казват: Равенство на оръжията.


Ако Н-ка на РУ го нямаше в залата делото щях да го спечеля.
Хубаво, че началника има право да е в залата, но защо н-ка има право да говори пред съда след като се представлява от юриста на Дирекцията, аз като страна по делото нямаm право да говоря в съда, а има право само адвоката ми, който съм бил упълномощил да говори от мое име. Съдията не ми даде думата лично на мен, а на адвоката ми.
Н-ка на управлението задаваше въпроси на свидетелите през главата на юриста на дирекцията и понеже задава въпроси на подчинените си те чинно отговаряха и гледаха да не сбъркат нещо с отговорите.
Аз като опитах да задавам въпроси, съдията каза адвоката да разпита свидетелите, а в другият случай началника разпита свидетелите.
Къде е равенството на оръжията като н-ка се позова на разни вътрешни наредби, които адвокатката ми нямаше на разположение и не беше се запознала с тях. Тия наредби и юристка съм сигурен, че не знаеше, но имаше кой да отговаря вместо нея.
Какво равенство като съда взе страната на началника и си личеше през цялото време, че съдииката се кефи на това как началника затапва адвокатката ми с разни членове и наредби.
Няма равенство, защото аз бях лишен от възможност да говоря и да се защитя в съдебната зала.
Pepino
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2016, 20:51

Re: Наказание.

Мнениеот кпц » 25 Окт 2016, 08:22

Тези повдигнати въпроси не могат да получат отговор, без да се познава самото дело, включително протоколите от заседанията.
Дали имат и значение вече?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Наказание.

Мнениеот Malaka » 27 Окт 2016, 19:47

По същият начин по чл.200 от ЗМВР бях наказан за пълна глупост. Някой ми беше разбил колата и наред с касетофона беше задигнал и папката ми с документи, няколко бланки АУАН, няколко бланки с други документи и 2-3 преписки. Докладвах за кражбата и получих като наказание 6 месеца порицание.
Влачиха ме цял месец все едно съм престъпник Не знам колко човека бяха ангажирани с моя случай.
Ще ти кажа сега какво се случи в съда, Н-ка на РУ се явява лично на всяко дело, просто не е добре човека с главата и тича като алтав в съда по дела. С цялата си наглост не стига, че юристката почти мълчеше през цялото време, а говореше само началника на управлението. После като прочетохме протокола думите на началника бяха написани все едно ги е казала юристката на дирекцията.
Адвоката ми като възрази, съдията се озъби и му каза, проблеми ли искаш да ми създаваш, като не си съгласен подпиши, че не си съгласен, но решението на съдията беше да не отмени заповедта за наказание. Сега жалим нагоре и съм сигурен, че заповедта за наказание ще падне. Жали заповедта нагоре, там няма да допуснат началника да се явява и ще видиш, че ще отменят заповедта за наказание. Моето наказание е просто уникална простия, ама то и началника ни е милиционер от милиционерското училище в Пазарджик :lol:
Malaka
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Окт 2016, 19:37

Re: Наказание.

Мнениеот кпц » 27 Окт 2016, 22:32

Malaka написа:... Моето наказание е просто уникална простия

Съгласен съм.
Най-правилното място за съхранение на служебни преписки е личният автомобил. :)
Препоръчително без надзор. :lol:

Желая късмет в касацията!
Ще е нужен, защото ВАС рядко отменя първоинстанционни решения по този вид дела.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Наказание.

Мнениеот Malaka » 27 Окт 2016, 23:05

кпц написа:
Malaka написа:... Моето наказание е просто уникална простия

Съгласен съм.
Най-правилното място за съхранение на служебни преписки е личният автомобил. :)
Препоръчително без надзор. :lol:

Желая късмет в касацията!
Ще е нужен, защото ВАС рядко отменя първоинстанционни решения по този вид дела.


Къде пише черно на бяло, че нямам право да съхранявам служебни бланки в личният си автомобил като аз служебен нямам, а ползвам личният си за служебен. Спонсорирам МВР с лични средства, та на въпроса ми къде пише, че нямам право да оставя чантата си със служебни бланки в личният си автомобил, който беше заключен?
Правилно ли е за теб да отнеса порицание за такова нещо?
Не се заяждам, а питам и ако искаш ми кажи. Адвоката ми и той пита и беше засипан с глупости от н-ка на РУ и така и не разбрах къде пише, че нямам право да ги съхранявам в автомобила си, но на съдията е по-лесно да вземе страната на началника, а не обикновеният полицай!
Malaka
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Окт 2016, 19:37

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта