Наказание.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Наказание.

Мнениеот dsuzunov » 28 Окт 2016, 00:26

Ти изобщо не си ги съхранявал. Ако беше го направил, сега нямаше да хленчиш тука. Толкова ли си наивен, че да не предположиш кражбата, а? Или си мислиш, че като си полицай и си недосегаем! Пишман полицай си ти. Вместо да ревеш във форума, вземи се стегни и не върши подобни глупости.
Не стига,че си се оакал, ами сега търсиш сметка на съда, защо аджеба е пуснал началника ти да присъства на заседанието.
Ай сиктир!!!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Наказание.

Мнениеот Malaka » 28 Окт 2016, 08:37

Разбира се, че съм ги съхранявал бяха в папка в личният ми автомобил. Автомобила ми беше заключен, документите съхранени вътре в автомобила. Попитах като човек във форума къде пише как се съхраняват такива документи и къде пише, че не може да се съхраняват в личният автомобил, който ползвам като служебен и с него обикалям три села. Без да се обиждаме и без да се нападаме като сте началници кажете къде пише за съхранението на документите, че не може да бъде в личния автомобил.
Като ходя по селата имам по една стая в кметството, но там нямам каса, там къде да ги съхранявам като отида? И двамата явно сте началници кажете като началници къде пише да съхранявам служебни документи ?
Malaka
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Окт 2016, 19:37

Re: Наказание.

Мнениеот кпц » 28 Окт 2016, 08:56

Дай номера на административното дело и съда, и може да обсъдим по-подробно.
Така "на голо" не става.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Наказание.

Мнениеот Malaka » 28 Окт 2016, 09:30

Просто ми кажи като началник къде пише, че нямам право в личният си автомобил да съхранявам служебни документи?
Къде трябва да съхранявам служебните си документи като отивам по график в някое от селата, отворям приемната за граждани и ме повикат за кражба?
Къде да си оставя служебните документи? Дай номер на Инструкция, в която пише какво се прави в такива случаи със служебните документи?
Malaka
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Окт 2016, 19:37

Re: Наказание.

Мнениеот dakota_ » 28 Окт 2016, 09:50

Дай първо да започнем с малко ограмотяване по отношение на това що е то съхранение. Съхранение означава пазене, охрана, грижа... Какво от изброените неща си свършил по отношение на изчезналите документи?
Като отидеш в едно село и отвориш приемната и те извикат за кражба, не взимаш ли с теб чантата със служебните документи? Колко документи носиш в папката си г-н МлПИ ?
В коя част на денонощието ти разбиха личният автомобил и ти откраднаха касетофона и папката със служебните документи?
Посред бял ден ли се случи или в малките часове на нощта, когато си спал като заклан и си захвърлил папката с документи в автомобила си?
Ако искаш съхранявай папката с документи между кълките си, ако искаш си я наври в задника и я съхранявай, но щом са изчезнали документите значи не си ги съхранявал правилно.
Дори да изчезнат от бюрото ти в управлението пак ще отнесеш същото наказание, защото не си ги съхранявал правилно.
По отношение на наложеното ти наказание ще ти кажа, че когато падне х.. с парашут, тогава ще падне и заповедта ти за наказание, която е потвърдена от съда на първа инстанция.
Твое право е да жалиш, началника ти е в правото си да издаде заповед за наказание като прецени, че си нарушил служебната дисциплина. Към момента резултата е едно на нула за началника ти и след известно време ще бъде две на нула пак в негова полза след обжалването, което ще е поредният ти провал за отмяна на заповедта за наказание!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Наказание.

Мнениеот dsuzunov » 28 Окт 2016, 13:45

При кражба от жилище, МПС итн, когато са откраднати лични документи, ти писал ли си АУАН на тъжителя, защото не си е опазил документите, бе аланкоолу?
Твоето не е ли същото, а?
Според тебе, защо нашите служебни карти са привързани с конец и безопасна игла, която задължително трябва да е закопчана за дрехата?
Защо има изискване, същата тази карта да се носи отделно от личните документи?
Какво си задъфкал разните инструкции, да търсиш оправдание за немарливостта ти?
Сега, като обжалваш нагоре, ще си го вкараш още два ката и ще си осигуриш непоносима обстановка за работа в районното. От много акъл...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Наказание.

Мнениеот Malaka » 28 Окт 2016, 21:30

При кражба и разбиване не жилище като откраднат личните документи не пишем АУАН и не се глобява потърпевшият. Издава се служебна бележка, пише се номера на преписката и се издават лични документи на потърпевшият без да плаща глоба.
Аз без да се заяждам с никой бях нападнат от вас, че съм попитал коя Инструкция съм нарушил и къде пише, че нямам право да съхранявам служебните документи в личният си автомобил, който ползвам като служебен. Няма транспорт до селата, които посещавам по график и се налага да ходя с личен превоз до там.
Нали като те наказават ти казват, че си нарушил примерно ЗМВР, ИППД или друго, но се позовават на нарушени членове от закони и инструкции.
Аз като съставям АУАН пиша нарушените членове от съответния закон, като съставям предупредителен протокол пиша също члена от ЗМВР.
За това попитах кои членове от кои закон съм нарушил за да мога да отворя този закон да го прочета и да знам конкретно какво съм нарушил.
Това беше целта на въпросите ми, не да ме обиждате и нападате. До момента не съм засегнал с нищо никой от вас.
Malaka
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Окт 2016, 19:37

Re: Наказание.

Мнениеот dsuzunov » 28 Окт 2016, 21:42

В заповедта за наказание, която си подписал, пише какво си нарушил и на какво основание е наказанието.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Наказание.

Мнениеот m-r_Vekilski » 28 Окт 2016, 22:05

Malaka, с Pepino в едно управление ли служите?
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Наказание.

Мнениеот osata » 28 Окт 2016, 23:33

Malaka написа:
Къде пише черно на бяло, че нямам право да съхранявам служебни бланки в личният си автомобил като аз служебен нямам, а ползвам личният си за служебен. Спонсорирам МВР с лични средства, та на въпроса ми къде пише, че нямам право да оставя чантата си със служебни бланки в личният си автомобил, който беше заключен?
Правилно ли е за теб да отнеса порицание за такова нещо?
Не се заяждам, а питам и ако искаш ми кажи. Адвоката ми и той пита и беше засипан с глупости от н-ка на РУ и така и не разбрах къде пише, че нямам право да ги съхранявам в автомобила си, но на съдията е по-лесно да вземе страната на началника, а не обикновеният полицай!


Да се включа малко и аз. Вероятно никъде не пише, че нямаш право да съхраняваш служебни документи в личен автомобил, че и в служебен, но то реално никъде не пише, че нямаш право да оставяш и пистолета си на седалката в колата, докато си в тоалетната. Обаче пък в много документи пише, за правилното съхранение на оръжие, документи с гриф и т.н. Точно документите, инструкциите, които си нарушил..... ако някой тук не се занимава точно с такава дейност, че да цитира точния документ...но това е работа на адвоката ти. Все пак ти затова му плащаш. Замисли се реално, опазил ли си документите, какви данни е имало в тях, къде ще попаднат... само по Закона за защита на личните данни могат да ти сложат както вървят градските легенди по 1000лв на всяко неопазено ЕГН.
Аз не разбирам друго, толкова много наказания в МВР падат, откъде ги намирате тия адвокати, които дори не знаят и не могат да ти кажат за какво те наказват.

ps: А иначе безгрешни хора няма. Юнак без рана не ходи, истински полицай без наказание в живота няма :) .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта