Законно ли е?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Законно ли е?

Мнениеот peshingat » 16 Окт 2016, 20:52

Здравейте колеги. Патрулен полицай ООР съм. Има ли право началника на РУ да ме застави, докато някой от младши районните инспектори от териториална е в отпуск, да му изпълнявам задълженията? Днес ме викнаха в деловодството да се подпиша на заявлението на отпуск на един такъв районен, където аз съм написан че ще го замествам? Нямам си хал хабер от преписки?
peshingat
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Окт 2016, 20:50

Re: Законно ли е?

Мнениеот dakota_ » 16 Окт 2016, 22:57

Така поставен въпроса клони към тъпите въпроси. Законно ли е Н-ка на РУ да те кара да изпълняваш полицейски правомощия като МлПИ. Обикновено при нас като се наложи да се прави тази "гимнастика" се възлага на друг МлПи, който е в съседен район... Никой няма да очаква от теб да извършваш чудеса от подвизи като МлПи, има инспектор, който ще ти казва каквото не знаеш. Целта е да има един с униформа в селото да мята крачоли по центъра и да има на кой да донесат поредната жалба на кака Мара как нощес са им откраднали кокошките, че ги е заключила с катинарче от всичко по лев...
Кофтито е, че ще трябва да ходиш всеки ден на работа и ще трябва да се появяваш в началото и в края на работният ден. Като патрулен полицай си знаеш смените и после шапка на тояга, даже някои забравят да излизат в полагаем отпуск, ако не им се налага да ходят на почивка ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Законно ли е?

Мнениеот dsuzunov » 17 Окт 2016, 07:19

Бъркаш понятията чадо. Началникът на РУ не заставя, той разпорежда и ти изпълняваш.
Мъка, мъка...как ми липсва 12 МСП!!!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron