Има ли светлина в тунела за нас.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Има ли светлина в тунела за нас.

Мнениеот BG Police » 23 Сеп 2016, 22:52

Здравейте!
Напуснах системата след 17 години служба, борба с недомислици и некомпетентност, безпаричие, очакване за подобряване на състоянието на държавата и на МВР. Последните няколко години бях в тежки размисли за моето бъдеще и това на семейството ми. Решението дойде бавно, но бе неизбежно и логично. Напуснах без да имам право на пенсия. И знам, че не съм единствения. Вместо да се изчистват старите грешки, да се работи активно за решаване на наболелите с години проблеми, които убиха мотивацията на служителите, политиците и професионалните ръководители си правеха безумните псевдо реформи и по един или друг начин извличаха лични ползи от статуквото. Много "кадърни" ръководители все още живеят и работят в свят, в който изпълнителския състав е рая, с която могат да се гаврят и правят каквото им скимне. А недоволните от това отношение да бъдат заплашвани, да им бъде показвана вратата с култовите думи "Като не ти харесва си търси друго място!". Не знам този безупречен метод за повишаване на мотивацията на служителите къде е преподаван, може би в Академията на МВР, но е все още масово употребяван. Да, знам, че в тази система са влезли и така наречените "кадрови грешки", които по един или друг начин са пробили и влезли в системата. Тези хора с години вредят и на без това доста лошия имидж на МВР, или пък най-малкото не вършат абсолютно нищо. На тези хора трябва да бъде показана вратата, дори насила да бъдат изведени и изритани, но не, в действителност тези хора стоят, а други, които не са удобни, не са човек на някого си и си позволяват да надигат глас и да оспорват безумни заповеди и разпореждания безцеремонно са охулвани и гонени. Няколко месеца след напускането си нито за миг не съм съжалявал за решението си. Може би късно, но осъзнах, че България не може да даде нормален живот на семейството ми. Само на патриотизъм и хубаво време не се живее. Омръзна ми да ни третират, като глупава рая и да ме уверяват как добре се справяме, как престъпността намалявала, как ще ги настигнем румънците. За мен светлото бъдеще в България е пълна илюзия и мит. Знам, че голяма част от вас са избрали да се борят и да приемат несгодите, но всеки си определя приоритетите. За себе си аз може би съм закъснял с решението си, но децата ми ще имат по-добър шанс отколкото в Родината. Неизбежно ще претърпят редица несгоди, но накрая ще си заслужава. Може би аз съм песимист, но според вас има ли светлина в края на българския тунел, в частност МВР? Ако да кога? 5, 10, 20 години?! Когато внесем читави политици, ръководители или извънземните пристигнат да ни оправят?!
BG Police
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Сеп 2016, 22:49

Re: Има ли светлина в тунела за нас.

Мнениеот dakota_ » 24 Сеп 2016, 19:40

Напуснал ли, защото така ти отърва и пишеш това за самоуспокоение.
Дали те е яд или не те е яд само времето ще покаже. Познавам доста такива като теб, които напуснаха МВР да се пробват на работа в чужбина и после ореваха света да се връщат обратно... Познавам един негодник, който като напусна да ходи в чужбина оплю всичко след себе си... Около три годни беше на гребена на вълната, прибра се купи мерцедес за десетина хиляди лв, сложи тъмни очила, почна да се изживява като патрон...
Сега е вече в БГ, мерцедеса го няма, парите ги няма и мята крачоли по охранителните фирми като прост пазач и ще се пенсионира с орлите...
Едни наши южни съседи казват Deniz hayattır, живота е море, трябва да можем да плуваме, който не може се дави. Тези, които могат да плуват знаят, че морето има вълни, понякога са малки, понякога големи... От уменията ни като плувци зависи дали ще преплуваме вълните или ще се удавим в морето.
Казал ти някой, като не ти харесва напускай, да не те е излъгал, на сила никой не може да те върже в МВР, като не ти харесват условията на труд напускаш и се спасяваш или се давиш...
Като отидеш в чужбина ти казват същото дори по-лошо, като не ти харесва за какъв грездей си цъфнал в държавата ни...
В чужбина си нищо и всеки те подхвърля както си иска...
Слушал съм разказвачи от чужбина, които разказват как патрона не можел без тях, как им давал много пари, как им се молил да не напускат...
Напушваме на смях и се сещам за машата ми /дилафа/ и аз не бих искал да се разделям с него, защото с голи ръце ако бъркам в мангала ще ми изгорят ръцете...
Имаше преди доста години един началник, който пред строя питаше един старшина знае ли за какво го държи на служба... старшината питаше защо, а отговора беше - Държате, че като се навири х... на някой в дирекцията и ми се обади, да мога да те изпратя теб, да го строшиш с г... си, иначе аз трябва да ходя и мен да е...
Същото е с работата в чужбина, държат ви да миете чинии и кенефи, иначе ще трябва да си ги мият сами...
МВР за момента е най-примамливото ведомство за служба на всякакви негодници, които никъде не ги искат и които никога няма да могат да взимат на друго място толкова много пари за толкова малко работа!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта