Проблем със съдимост.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблем със съдимост.

Мнениеот Тони » 12 Сеп 2016, 22:04

Здравейте колеги, полицай съм от две години. Млад човек съм, явих се на конкурс и започнах с желание работа като поицай.
Преди почти месец ме повикаха в отдел ЧР и казаха, че съм бил осъждан и съм скрил при постъпване това осъждане.
Представил съм свидетелство за съдимост и вътре пише, че съм неосъждан, документите ми са гледани от същите хора и съм се явил на конкурс и съм ходил на обучение.
Преди години съм съден на глоба за нанасяне на лека телесна повреда на човек, който посегна да бие майка ми, но съм напълно реабилитиран и вече съм неосъждан.
Лошото е, че и началника ме привика и ми каза, че съм намерил вратичка да се промъкна в МВР, но ще ме уволнят.
Знам, че е написан донос срещу мен от жена с която живеех две години на семейни начала, но нищо не мога да променя.
Мога да кажа, че съм добър човек и щом съм минал без никакви връзки на конкурса значи са преценили, че ставам за тази работа, а и нямам проблеми с колегите и началниците ми.
Ще ви помоля за съвет и какво мога да направя, че да не ме уволнят от работа. Имам ли някакви шансове да остана на работа като поицай. Ако трябва да се стигне до съд съм готов да отида и на съд да се защитавам.
Тони
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Сеп 2016, 18:08

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот dakota_ » 12 Сеп 2016, 22:42

Тони написа:Здравейте колеги, полицай съм от две години. Млад човек съм, явих се на конкурс и започнах с желание работа като поицай.
Преди почти месец ме повикаха в отдел ЧР и казаха, че съм бил осъждан и съм скрил при постъпване това осъждане.
Представил съм свидетелство за съдимост и вътре пише, че съм неосъждан, документите ми са гледани от същите хора и съм се явил на конкурс и съм ходил на обучение.
Преди години съм съден на глоба за нанасяне на лека телесна повреда на човек, който посегна да бие майка ми, но съм напълно реабилитиран и вече съм неосъждан.
Лошото е, че и началника ме привика и ми каза, че съм намерил вратичка да се промъкна в МВР, но ще ме уволнят.
Знам, че е написан донос срещу мен от жена с която живеех две години на семейни начала, но нищо не мога да променя.
Мога да кажа, че съм добър човек и щом съм минал без никакви връзки на конкурса значи са преценили, че ставам за тази работа, а и нямам проблеми с колегите и началниците ми.
Ще ви помоля за съвет и какво мога да направя, че да не ме уволнят от работа. Имам ли някакви шансове да остана на работа като поицай. Ако трябва да се стигне до съд съм готов да отида и на съд да се защитавам.


Тони, не си криви душата, започнал си службата си като си ползвал помощ от приятел ;)
Няма как да ме убедиш, че си отишъл в бюрото по съдимост, пуснал си заявление за издаване на свидетелство за съдимост, посочил си в заявлението, че ти е нужно за започване на работа в МВР на длъжност "полицай" и служителката е написала, че не си осъждан, но е пропуснала да напише, че си реабилитиран ;) 8-)
Тая служителка срещу нещо си е сложила главата в "торбата"... кофтито за нея е, че отдолу в бланката си пише името, подписва се и заверява с печат... Служителката много добре знае какви са изискванията относно съдимост при постъпване на служба в МВР!
Въпрос на проверка е да се види дали няма съпричастност и служител от "ЧР" 8-)
Шансовете ти да останеш на служба клонят към нулата, но не защото си лош човек, а защото е нарушен закона.
Единственото, което можеш да направиш е като те уволнят, ако поискат да възстановяваш разходи по обучение, да не се съгласяваш и ако се стигне до водене на дело да си наемеш адвокат и да възразите в съда.
Желая ти успех и един чисто приятелски съвет от мен, никога не доверявай строго лични и конфиденциални неща от живота ти на странични хора... дори да си с църковен брак има неща, които жена ти никога не трябва да научава, защото това е чужд човек... Понякога може да се окаже, че най-големият ти враг спи до теб!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот Тони » 13 Сеп 2016, 08:22

Добро утро, благодаря за съвета вече и аз знам какво да говоря и какво не. За ползване на помощ от приятел не съм съгласен. Не познавам никой в службата за съдимост и не съм ползвал никакви връзки да ми се даде чисто свидетелство за съдимост.
При мен е издадено чисто свидетелство за съдимост поради пълната ми реабилитация. Прочетете какво пише в чл. 88 А НК. Пълната реабилитаация заличава всичко и не виждам какъв е проблема.
Няма да се оставя да ме уволнят без да водя дело срещу уволнението ми.
Стотинка няма да платя за обучението ми, защото аз искам да работя, но ми се првечи.
Жалко, че и ти ме зачеркваш като началника ми, но аз мисля, че имам сериозен шанс да се преборя с тази несправедливост.
Тони
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Сеп 2016, 18:08

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот катюша » 13 Сеп 2016, 08:35

Ако видя какво пише в свидетелството за съдимост мога да ти кажа и дали си ползвал помощ от служител в "ЧР" .
Послушай какво ти пише dakota_ , аз ще отворя една скоба по отношение на реабилитацията за да разбереш, че твоят член от НК не важи в твоят случай ;)

Чл. 85. (1) (Предишен текст на чл. 85 - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Реабилитацията заличава осъждането и отменя за в бъдеще последиците, които законите свързват със самото осъждане, освен ако в някое отношение със закон или указ е установено противното.


Това в червено важи за твоят случай и в ЗМВР е установено противното!
Новооткритите обстоятелства във връзка с твоята съдимост са повод за прекратяване на служебното ти правоотношение като полицай!
Ако не ми вярваш, ще имаш възмоност да се увериш в горното.
Успех в живота, който продължава и извън МВР!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот Тони » 13 Сеп 2016, 15:02

В моят случай става дума за абсолютна реабилитация, която заличава всички последици от осъждането и не могат да се хванат за тоя текст. Още повече, че са ме назначили на работа с напълно изрядни документи. Ако не са ми били изрядни документите нямаше да допуснат да бъда назначен. Според мен няма да посмеят да ме уволнят. Говорих с адвоката си и той ми каза да не обяснявам нищо повече на дисциплинарното производство. Те да си видят документите и да мислят какво да правят.
Тони
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Сеп 2016, 18:08

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот кпц » 14 Сеп 2016, 12:33

Тук не е проблемът в реабилитацията, а в съдържанието на свидетелството за съдимост.
Ако се окаже, че е документ с невярно съдържание, тогава ще бъдеш освободен. Може и в ЧР да са объркали.
Има разни варианти, ще ги обсъждате внимателно с адвоката.
Ясно е само, че няма как да искат да плащаш за обучението, освен ако спестяваш част от истината.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот Тони » 14 Сеп 2016, 22:51

Колега, би ли ми обяснил какво значи ако се окаже документ с невярно съдържание, защото и аз мисля, че няма пробем с реабилитацията ми.
За да бъде напълно ясно на всички колеги, свидетелството ми за съдимост съм го предал така както съм го получил от районният съд. Нищо не е поправяно, нищо не е пипано по него, с печат и подпис. Вътре пише с големи букви, че съм неосъждан. Споделих, че преди години съм осъждан за лека телесна повреда и наказанието ми беше глоба, която съм платил веднага.
От тогава до момента никога не съм имал проблеми със закона и съм напълно реабилитиран и всичко, което е било е заличено и не може да бъде пречка занапред.
В правото ли съм си да държа, че нямат право да ме уволнят? И един друг въпрос имам към вас колеги, нали ми е правено проучване, нали преди да отида на съд нещата ми са минали през полицията и прокуратурата и беше отказано да се води наказателно преследване и са ме съдили по частен ред и присъдата беше по частно дело. Това всичко нали е видяно и не е имало проблем да бъде изпратен на обучение.
Тони
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Сеп 2016, 18:08

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот dakota_ » 15 Сеп 2016, 08:40

Нещата почват да намирисват на гьонсуратлък.
Посочи ти се член от закона, който показва, че дори и реабилитиран в някои случаи има ограничения за реабилитирани да заемат различни професии.
Свидетелство за съдимост, което се издава за започване на работа в МВР като полицай и вътре пише само и единствено неосъждан и не пише дали е реабилитиран е непълно и в случаи като твоят съдържа половината истина. Ако свидетелството ти за съдимост беше издадено както трябва за постъпване на работа в МВР като полицай и вътре пишеше неосъждан, реабилитиран.... нямаше да те допуснат до конкурс за полицай!
Факт е, че по някакъв начин се е стигнало до назначението ти като полицай. Сега нещата са в ръцете на работодателят ти, той ще реши дали да те освободи от служба.
Освободи ли те от служба ще имаш право да жалиш акта за освобождаването ти в съда и окончателното решение на съда ще сложи край на този казус!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот кпц » 15 Сеп 2016, 11:30

Тони, няма да ти обяснявам за невярното съдържание, защото е още рано.
Засега изчакваш действията на твоите ръководители!
Като станат ясни, можеш накратко да пишеш пак. Естествено ще обсъдиш и с адвоката.
Положението не е безнадеждно.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот Тони » 15 Сеп 2016, 17:33

Колега "кпц" моля те да ми обясниш какво имаш предвид, че да мога да го ползвам и при адвоката ми.
Май само ти разбираш за каквво става дума в моя казус. Действията на ръководителите ми са като при пожар. Днес след обяд ме повика начланика ми и каза, че свидетелството за съдимост не е било изрядно, че трябвало да се отрази дали съм ползвал реабилитация и понеже съм реабилитиран не можело да бъда полицай и ще ме освободят от края на месеца. Само ти и адвоката ми казва, че положението не е безнадежно, моля те да ми дадеш съвет за помощ.
Тони
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Сеп 2016, 18:08

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта