Проблем със съдимост.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот dakota_ » 20 Сеп 2016, 16:16

kermit написа:Завършил съм право в Пловдивският университет и юридическата ми подготовка е много по - добра от твоята и на всички завършили симеоновско право.
Каскети като теб отдавна трябваше да са в пенсия, не да решават съдбата на млади и кадърни колеги, които имат желание да служат.
Ти си надменен, циничен и арогантен тип. Познавам "колеги", които бяха осъдени по чл.78 "а" от НК и това не бяха никакви професионалисти. Биеха при задържане, биеха по време на разпити и поведението им беше цинично и безпардонно с гражданите. Накрая си получиха заслуженото и не липсват на никой, освен на такива като теб.


По мое време юридическо образование се получаваше само в Софийският университет и във ВСШ "Г.Димитров"! Понятието задочно обучение по право не съществуваше и обучението беше само редовна форма на обучение! След демокрацията почти във всеки университет са навъдиха правни факултети и една банда с професори обикалят държавата като казват, че преподават, но точната дума е за тях е продават законно дипломи с различни специалности на висшето образование!
Пак след демокрацията един приятел следовател, на който жена му беше деловодителка в съда и записа и завърши право през 97 год, каза - Щом такова говно като моята жена успя да стане юрист значи нещата на изуй гащи...Още тогава позна, че нещата в МВР отиват на изуй гащи и вие дознателите сте плод на разсипията в МВР!
МВР се напълни с юристи от Благоевградският университет, от Великотърновският университет, като дори за нуждите на дознанието приеха за обучение куцо, кьораво и сакато от МВР да учи право.
Нямаш право да обсъждаш колеги от оперативният състав на МВР, защото не ти достига пипе да оценяваш такива хора!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот Тони » 21 Сеп 2016, 10:04

Колеги, вчера бях на среща при Директора и с мен беше адоката ми. Записахме се при секретарката и ни прие. Не сме се карали, спокойно говорихме, но за мен това не е директор. Не може директора да каже, че каквото е решението по дисциплинарното производство такова ще е и неговото решение. Юристката беше там, като изслуша адвоката ми и прегледа всички документи се смути и започна да мънка. Накараха ни да излезем и да изчакаме в приемната, останаха да говорят вътре като дойде и човек от ЧР. След около половин час пак влязохме и резулатата е никакъвв. Директора каза, че ако не съм доволен от заповедта за увволнение мога да я оспоря в съда и точка.
Юристката след това отказа да говори с нас, уж имала работа и вече не знам какво да правя.
Тони
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Сеп 2016, 18:08

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот кпц » 21 Сеп 2016, 11:25

Тони написа:...Юристката след това отказа да говори с нас, уж имала работа и вече не знам какво да правя.

Запазваш спокойствие и чакаш решението по случая!
Ако те освободят, ще обжалваш в съда.
Няма какво друго да се прави.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот Истината » 21 Сеп 2016, 13:36

kermit написа:На теб ти отговарят милиционери и каскети от милиционерското училище и магнаурската школа в симеоново, които цял живот за тормозили хората и са ги осъждали още преди да се е произнесъл съда. Учили са симеоновско право и за тях силата на юмруците и обидите е най-доброто право.


Точно така колега каскет и кукумицин на който е спрял часовника някъде към 80-те години. Само кукумицин може да "награждава" с грамота колеги и вътре да пише за проявена инициативност и отлична работа с гражданите и местната власт. Първо няма такава награда грамота, второ е подигравка да връчваш грамота без никаква стойност. Грамоти издава и за отлична стрелкова подготовка и на всичкото отгоре с печата на управлението все едно е негов личен печат.
Няма ли да заиграе метлата и да изринат с голямата лопата всички милиционери завършили СМУ с чукче на пагоните и магнаурската школа в симеоново.
Истината
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Мар 2015, 18:26

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот кпц » 21 Сеп 2016, 13:55

"Истината", темата беше за много вероятното прекратяване на едно служебно правоотношение в рамките на любопитен и неприятен казус.
Ако ти е интересно - чети, даже дай мнение! ;)
Ако не ти е интересно, имаш отличната възможност да не пречиш на дискусията, като си направиш отделна тема за каскетите/фуражките/капите, завършилите СМУ, АМВР и каквото още се присетиш. Там също имам какво да напиша, и ще бъде интригуващо жълто, уверявам те.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проблем със съдимост.

Мнениеот dakota_ » 21 Сеп 2016, 17:30

Тони написа:Колеги, вчера бях на среща при Директора и с мен беше адоката ми. Записахме се при секретарката и ни прие. Не сме се карали, спокойно говорихме, но за мен това не е директор. Не може директора да каже, че каквото е решението по дисциплинарното производство такова ще е и неговото решение. Юристката беше там, като изслуша адвоката ми и прегледа всички документи се смути и започна да мънка. Накараха ни да излезем и да изчакаме в приемната, останаха да говорят вътре като дойде и човек от ЧР. След около половин час пак влязохме и резулатата е никакъвв. Директора каза, че ако не съм доволен от заповедта за увволнение мога да я оспоря в съда и точка.
Юристката след това отказа да говори с нас, уж имала работа и вече не знам какво да правя.


Какво правиш при директора и при това с адвоката ти и върху какво ти адвокатства този адвокат?
Както казваш дисциплинарно производство кажи какво пише в заповедта за дисц. производство... относно какво се назначава дисц. проверка?
Какво си извършил, в какво те обвиняват?
Извинявай, но или криеш нещо или се опитваш да ни правиш на канарчета.
Какви обяснения може да поиска някой от теб за свидетелството ти за съдимост като всичко в него подлежи на проверка и става с едно писмо до адм.ръководител на РС.
Какви обяснения да искат от теб как си станал полицай като всички документи са в ЛКД и може във всеки момент да се видят.
Какъв адвокат наемаш и като какъв се явява с теб като не съобщаваш да има някакво обвинение с/у теб.
В крайна сметка или не казваш цялата истина /лъжеш/ или сънуваш буден и се опитваш да ни вкараш в някакъв филм....
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron