Кадрови въпрос.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кадрови въпрос.

Мнениеот Мишо » 27 Юли 2016, 20:09

Здравейте колеги, имам проблем и ще помоля само запознати колеги да ми отговорят.
Отнеха ми СУМПС, не е за алкохол, за друго ме наказаха с лишаване. Като се разбра в управлението, че съм без СУМПС, началника ме повика и ми каза, че ще ме предложи за дисциплинарно уволнение, защото нямало какво да ме прави без книжка и нямало да мога да си изпълнявам задълженията като ВПА.
Въпроса ми е няма ли шанс да изпълнявам задълженията си без СУМПС като ме преместят на вътрешен пост докато мине наказанието и имат ли право за такова нещо да ме уволнят дисциплинарно? Престъпление не съм извършил, за алкохол не съм лишен. Благодаря за вниманието.
Мишо
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2016, 20:05

Re: Кадрови въпрос.

Мнениеот vladimirov17 » 27 Юли 2016, 22:52

Колега,напиши за какво ти е отнето СУМПС и някои от участниците във форума с ръководни функции ще ти отговорят,а аз ще ти пиша за дирекцията в която служа.Аз съм мл.автоконтрольор...и поне ще видим има ли подобни на твоя случаи.Дано не си отказал проба за алкохол или да не си спрял на подаден сигнал със стоп палка,че там началниците ще те наредят и то с право!Лошо е ако си напуснал ПТП и не си уведомил контролния орган и особено,ако в следствие на ПТП има пострадало лице...ако е последното не очаквай някой да ти подаде ръка!
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

Re: Кадрови въпрос.

Мнениеот Мишо » 28 Юли 2016, 14:52

Нещата са доста объркани. Всъщност на мен ми отнеха СУМПС без никаква вина. Синът ми е неправоспособен и е взел ключовете на колата да се вози с приятели. Засечен е от колеги и не е спрял на подаден сигнал със стоп палка. Избягали са, а колата беше оставена пред къщата ми. Като дойдоха колегите още не се беше разсъмнало. Сина е ловен един път да кара без книжка, тогава го пребих от бой, даже и жената го отнесе, че го защитава. Сега явно се е изплашил да не отнесе пак голям бой и не се е подчинил на колегите.
С колегите е имало офицер от сектора, като дойдоха бяха изнервени, вдигнаха ми скандал и инспектора каза, че ме е видял мен зад волана. Изпокарахме се, но отстъпих като ми каза, че ще разпореди да ме задържат и откарат в управлението. Написаха ми АУАН и така останах без СУМПС.
Въпроса е за какво да ме уволняват дисциплинарно като дори не съм карал аз автомобила. Ще жаля НП, но дали ще падне в съда не знам. Въпроса беше дали не може да не ме уволняват, а за автомобила вече съм взел такива мерки, че никой освен мен не може да го подкара, ако ще и ключ да има.
Мишо
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2016, 20:05

Re: Кадрови въпрос.

Мнениеот кпц » 28 Юли 2016, 16:20

Мишо, трябва ти адвокат!
Ще му представиш всички документи, ще отговориш на въпросите му и само така ще имаш добри шансове да се защитиш!
Това трябва да стане възможно най-скоро!
Усложнено ти е положението и тук във форума няма как да изясним подробно всичко и да получиш пълен и правилен отговор.
Пиши пак нататък!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кадрови въпрос.

Мнениеот кпц » 28 Юли 2016, 17:17

Още нещо за четене по част от въпроса http://rs-lukovit.org/wp-content/upload ... 260514.htm
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кадрови въпрос.

Мнениеот dakota_ » 28 Юли 2016, 19:36

Мишо написа:Нещата са доста объркани. Всъщност на мен ми отнеха СУМПС без никаква вина. Синът ми е неправоспособен и е взел ключовете на колата да се вози с приятели. Засечен е от колеги и не е спрял на подаден сигнал със стоп палка. Избягали са, а колата беше оставена пред къщата ми. Като дойдоха колегите още не се беше разсъмнало. Сина е ловен един път да кара без книжка, тогава го пребих от бой, даже и жената го отнесе, че го защитава. Сега явно се е изплашил да не отнесе пак голям бой и не се е подчинил на колегите.
С колегите е имало офицер от сектора, като дойдоха бяха изнервени, вдигнаха ми скандал и инспектора каза, че ме е видял мен зад волана. Изпокарахме се, но отстъпих като ми каза, че ще разпореди да ме задържат и откарат в управлението. Написаха ми АУАН и така останах без СУМПС.
Въпроса е за какво да ме уволняват дисциплинарно като дори не съм карал аз автомобила. Ще жаля НП, но дали ще падне в съда не знам. Въпроса беше дали не може да не ме уволняват, а за автомобила вече съм взел такива мерки, че никой освен мен не може да го подкара, ако ще и ключ да има.


Нещата са объркани лично от теб!
Съдейки по твоите обяснения е съставен АУАН с невярно съдържание. Кой те би по главата глупава да полагаш подпис под документ с невярно съдържание?
Като ти е казал инспектора, че ще те задържи и отведе в управлението, защо не се качи в патрулката да отидеш в управлението? Нали за това се водят хора в управлението за да се изяснят факти и обстоятелства по конкретни случаи, които не могат да се решат на място.
Направи ли възражение по АУАН, пусна ли докладна до Н-ка на РУ да опишеш какво се е случило... какво свърши до момента, че да искаш съвети?
Ако вече е издадено НП задължително ще го жалиш в съда, като ще се наложи да потърсиш адвокат, но някой полуграмотен мантифон отворил ишлик да преживява, а адвокат, който познава материята и знае как да оспори издаденото НП.
Понеже и аз съм родител, ще ти дам съвет да поговориш първо със съпругата си, след това с момчето си.
Със съпругата ти трябва да сте единодушни, когато възпитавате сина си. Не може ти да говориш едно, а съпругата ти от другата страна да те закопава като взима страната на сина ти... Трябва да имате авторитет като родители.
Обяснете на детето си какво рискува при злополука, какво рискува ако опази Боже отнеме живот... гражданската и човешката отговорност... Просто поговорете сериозно и се оправяй!
Аз лично не бих те предложил за уволнение, защото няма да е човешко да те уволня за нещо, което не си извършил /ако разбира се всичко по-горе е истина/
Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кадрови въпрос.

Мнениеот osata » 28 Юли 2016, 20:42

Ще прозвучи малко излишно, но..... нали не си носиш оръжието вкъщи?

Като ти написаха АУАН, че не си спрял на стоп палка, тестваха ли те за алкохол?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кадрови въпрос.

Мнениеот Мишо » 28 Юли 2016, 20:48

Благодаря за отговорите, обърнах се за помощ тук, защото все някой може да помогне с нещо.
Сега откакто се обърна "колата" пътища много, но тогава като казах, че сина е взел колата без разрешение, инспектора каза, че в такъв случай е откраднал колата и ще го задържи за противозаконно отнемане. После ми каза, че е видял мен зад волана и аз отстъпих, но написаното в АУАН не е истина.
Ходих при адвокат, ще жалим НП, ама и хонорара е много тлъст 500 лв. ще му струва работата.
Благодаря колега dakota_ за съветите и за възпитанието. Наясно съм как трябва да стоят нещата, но съм с втори брак и "сина" е син на майка си и баща си, а аз живея с майката и сина й. Разбираш, че съм ограничен с възпитанието и нещата са изпуснати отдавна.
Дано и началника ми да мисли като теб и да не ме уволни за нещо, което не съм извършил. Ако имам новини добри или лоши ще пиша. Благодаря ви на всички за вниманието и уважението.

ПП/ Сега видя написаното по-горе, тестваха ме за алкохол, пробата е отрицателна, три нули. Вече няма да си нося и оръжието у дома.
Мишо
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2016, 20:05


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта