Проблем с болничен лист

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблем с болничен лист

Мнениеот hi_enata » 23 Юли 2016, 15:43

Здравейте колеги, дали някой се е сблъсквал с проблем като моя. Излязох болнични за седем дни с болничен лист от личният лекар. Още на третият ден ми се обади личният лекар да ме пита какви проблеми имам на работа, че началника ми обжалва моя болничен лист, като е написал в жалбата, че съм симулант, че личният лекар ми е издал фалшив болничен и една камара с глупости?
Отидох веднага при прекият ми началник да питам какво става, но отговора беше, че н-ка на управлението му е поставил срок до два дни да представи обснения защо съм болнични?
По идиотско нещо не бях чувал. При началника на районното не мога да отида, отидох при познат адвокат и той ми каза да си гледам здравето и да не ми дреме. Минаха три седмици откакто съм на работа и вчера разбрах, че болничният лист е отменен от медицинска комисия без да са ме преглеждали, без да са ме чували и виждал. Отодох при личният лекар и стана чудо, направиме на пет стотинки, че съм бил проблемен на работа, че ако знаел за проблемите ми нямало да видя болничен и куп други думи. Вече не знам какво става, за понеделник ми искат обяснения и не знам ще ме накзавали ли, какво ще ме правят, ако някой от вас знае моля да ми каже и да ми даде съвет какво да правя.
hi_enata
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юли 2016, 15:31

Re: Проблем с болничен лист

Мнениеот dakota_ » 23 Юли 2016, 20:28

Нали не мисли, че някой ще се похвали като теб, че е симулант!
Въпроса ти е по-скоро, можели болничен лист издаден на симулант да бъде анулиран. Отговора е може да бъде анулиран и ти си свидетел на това.
Питаш дали някой е имал случай на такъв акт? Ще ти разкажа един такъв случай, "каишковец" от патрула пуска заявление за отпуск, получава отговор "Не" от секторният. Седмица по-късно "каишковеца" представя болничен лист, излиза да се лекува и в резултата на това следва прекратяване на отпуск на негов колега, който ползва платен годишен отпуск по график и му се проваля семейната почивка! Прекратяването се налага поради липса на хора да се попълни наряда.
На следващият ден полицая с прекратен отпуск представя снимки свалени от фейсбука на съпругата на "болният", от които снимки се вижда, че същият се лекува около водоем с въдица в ръка... Понеже стават грешки и както се казва всичко се случва, секторният получава указания да провери съпругата на болният къде се намира към момента... Съпругата е полагаем отпуск и чудо... датата на излизане в отпуск съвпада с датата на издаване на болничният лист на съпруга й...
Чудото не свършва до тук, при направена проверка в дома на болният... няма никой на адреса...
Понеже сме човеколюбиви и сме загрижени за здравето на служители си, секторният посещава родителите на боляка... отговора е - ами той е на почивка...
После разбира се отричат, че са казвали такова нещо, но това е простимо, все пак никой не е длъжен да свидетелства срещу детето си...
Дълга история... но всичко това и още други неща скрепени с една жалба чрез РЗИ до ЛКК срещу издаденият болничен лист се стигна до анулиране на болничният лист... Теб какво ще те правят не мога да ти кажа, но по отношение на въпросният "боляк" предстои му преодоляване на някой предизвикателства предизвикани от собственият му егоизъм и глупост...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем с болничен лист

Мнениеот osata » 23 Юли 2016, 23:36

Какво да се прави зависи от това, каква е истината с този болничен. Реално когато си представил болничен, ще звучи малко глупаво в понеделник да напишеш "исках да отида за риба, на почивка, до село, на футболен турнир и т.н.", защото по този начин освен проблемите на своя глава, и лекарят ще получи подарък временно лишаване от лекарска практика за срок от една година.
Няма да си първия, нито последния, който взема болничен докато е здрав. Въпросът е, колко лекарят издаващ този фалшив болничен има сиво вещество в главата си, за да знае каква диагноза и какви оплаквания да напише, за си върже гащите, както и какво "болният" ще прави и как може в случай на издънка да оправдае действията си.
Може би един откровен разговор с началника, преди написване и входиране на писмено обяснение може да подейства като "омекотител".
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта