Работно време

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Работно време

Мнениеот Пумата » 13 Май 2016, 10:25

Здравейте колеги. Проблема при мен предполагам го има и по други места с други колеги. Ползвам компенсация, но в същото време поради служебна необходимост ме намират по телефона и ме викат на работа. Няма как да не отида и компенсацията остава неизползвана. Трябва да я ползвам друг ден, но се натрупват дни, а началника на РУ е забранил да се ползват повече от 4 дни компенсации на месец. До тук приемаме, че всичко е ОК, но като отида на работа не ми се плаща, че съм на работа. Това нещо ми пречи на работата, още повече, че при нещастен случай съм почивка, а съм на работа. Получава се някакъв парадокс и оставям настрани нещастните случаи, ами не виждам шанс да се измъкнем от този омагьосан кръг.
Понеже на по-ниско ниво никой не можа да ми даде отговор какво да правя, отнесох въпроса до Н-ка на РУ. Бях изслушан спокойно, каза ми, че знае за този проблем и ми подаде един лист да изложа всичко в писмен вид и да го входирам в деловодството. Тук вече става интересното, защото всеки, който ходи при шефа за някакъв проблем, той го кара да внася в писмен вид проблема и почти няма случай писалият след това да не е отнесъл някакво наказание за нещо.
Сигурен съм, че напиша ли за проблема, няма да ми прекъсват почивките, но ще го отнеса за нещо по служба. Въпроса е какво да направя, че да се реши този проблем и да няма последствия.
Пумата
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Май 2016, 10:22

Re: Работно време

Мнениеот кпц » 13 Май 2016, 13:21

Нали си държавен служител?!
Значи не си страхливец, това се предполага поне.
Изчакай малко и ако нямаш решение - пиши до началника. Кратко, ясно и с акцент върху опасността от произшествия, поради недостатъчна почивка.
Относно евентуални наказания - като са стараеш и спазваш правилата, не трябва да те наказват. Ако все пак се случи, можеш да обжалваш.
Няма вечно щастие, знаеш го!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Работно време

Мнениеот dakota_ » 13 Май 2016, 13:44

Пумата написа:Здравейте колеги. Проблема при мен предполагам го има и по други места с други колеги. Ползвам компенсация, но в същото време поради служебна необходимост ме намират по телефона и ме викат на работа. Няма как да не отида и компенсацията остава неизползвана. Трябва да я ползвам друг ден, но се натрупват дни, а началника на РУ е забранил да се ползват повече от 4 дни компенсации на месец. До тук приемаме, че всичко е ОК, но като отида на работа не ми се плаща, че съм на работа. Това нещо ми пречи на работата, още повече, че при нещастен случай съм почивка, а съм на работа. Получава се някакъв парадокс и оставям настрани нещастните случаи, ами не виждам шанс да се измъкнем от този омагьосан кръг.
Понеже на по-ниско ниво никой не можа да ми даде отговор какво да правя, отнесох въпроса до Н-ка на РУ. Бях изслушан спокойно, каза ми, че знае за този проблем и ми подаде един лист да изложа всичко в писмен вид и да го входирам в деловодството. Тук вече става интересното, защото всеки, който ходи при шефа за някакъв проблем, той го кара да внася в писмен вид проблема и почти няма случай писалият след това да не е отнесъл някакво наказание за нещо.
Сигурен съм, че напиша ли за проблема, няма да ми прекъсват почивките, но ще го отнеса за нещо по служба. Въпроса е какво да направя, че да се реши този проблем и да няма последствия.


Коя от двете пуми си ти, че знам за дирекция с две пуми ;)
Въпроса ти го разбирам така, какво да направя, че каквото и да направя, все да съм на далавера ;)
Отишъл си при Н-ка на РУ, казал ти е какво да направиш, че да ти реши проблема. Казвам проблема, защото ти си този, който има проблем. При другите може да се запази сегашното положение, но при теб проблема ще бъде решен. При пускането на рапорта ти декларираш, че си принципен и държиш да се работи с теб както е разписано в закона и нормативната уредба. Началника ти в такъв случай е длъжен да взима отношение спрямо теб при всяко отклонение от правилата и това не трябва да те бърка при положение, че държиш да се работи по правилата и самият ти си дал тон за "песен".
Лично аз уважавам хора като теб и при положение, че ти си принципен, не мога да се отнасям безпринципно с теб и да подминавам пропуските ти при изпълнение на служебните задължения.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Работно време

Мнениеот Пумата » 13 Май 2016, 14:06

Ами няма значение коя Пума пише :) и дано да няма наистина последствия от въпроса ми. Не знаех, че комисари участват във форума и за това попитах. Знаех си, че ще имам проблеми ако пусна заявление до Н-ка на РУ, за това няма да пускам и да става каквото ще. Не искам никой да ме дебне за нарушения, защото ще ме хване. Не съм безгрешен, но не съм и безотговорен и лош полицай. Попитах, защото ми писна да не мога да си свърша работата у дома през личното ми време за почивка. Разхвърлял съм си къщата да правя ремонт, обаждат ми се да отивам на работа, а съм договорил майстор да ми сменя ВИК тръбите. Отменям майстора и после ям дървото, че и той ме отменя за няколко седмици, че хванал друг обект.
Разбирате ли г-н комисар за какво става дума. Знам, че най-гадно се гони по устав. Бях граничар като ни набереше някой див офицер на заставата ни правеше луди. Ама там знаех, че съм за две години и не ми дремеше. Сега ми дреме, щото ни набирате и край не се вижда, а имаме семейства и лични ангажименти.
Не искам да се карам с никой. Предпочитам да нямам накзания да ги жаля в съда. Не съм циганин да се съдя с хора с които работя.
Просто ми стана ясно от отговора ви, че трябва да търпя и това е положението.
Благодаря ви за отговора и се извинявам ако нещо съм ви засегнал с питането.
Пумата
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Май 2016, 10:22

Re: Работно време

Мнениеот dakota_ » 13 Май 2016, 16:03

Едната пума не е служил в гранични войски ;)
Комисарите във форума са отбелязани със зелен цвят и са толковые ребята, за това не трябва да се притесняваш, че си поставил един болен въпрос.
Проблема е, че възможностите за решаването му са ограничени и на този етап решението му се отлага за неопределено време.
По отношение на даването на лист, такъв е реда, като има проблем се докладва и се търси начин за решаване. Ти си от униформеният състав и трябва да помниш като раздадоха новите униформи какви оплаквания имаше относно качество, функционалност, външен вид и т.н... Сигурно помниш, че с униформите имаше анкетен лист. На едно съвещание при директора споделих някои от проблемите с униформите и той ми поиска да се запознае с анкетните листове. Разпоредих всички недоволни да представят анкетни листове и още ги представят. За Директора щом няма представени анкетни листове със забележки, няма и проблем с униформите!
Положението към момента е такова, че каквото и както да те яздят в МВР, пак е по-добре от язденето в частният сектор. Заплащането е сигурно и редовно, обезщетенията при пенсиониране ги има, болнични се ползват и плащат. Социалният ни пакет може да не е от най-добрите, но в частният сектор и толкова няма и скоро няма да има. Вярвай, че нещата ще се оправят и слънцето ще огрее и кучият ни задник. Знаеш, че св. Архангел ни закриля, помоли се с вяра в доброто, което със сигурност ни очаква и може да се окаже, че до м. септември никой няма да те закача за нищо извънредно. За три месеца все ще свършиш с ремонта, а може и гост от чужбина да те посети ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Работно време

Мнениеот Border_Officer » 13 Май 2016, 17:46

Пумата написа: Бях граничар като ни набереше някой див офицер на заставата ни правеше луди. Ама там знаех, че съм за две години и не ми дремеше. Сега ми дреме, щото ни набирате и край не се вижда, а имаме семейства и лични ангажименти.


Влез ако искаш тук viewtopic.php?f=26&t=5156&start=180 и кажи къде си бил граничар. Може да сме се засичали на някоя застава ;) Сега е всичко друго, но не и набиране. По-голяма слободия от сегашната служба не е имало и дано няма.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Работно време

Мнениеот Пумата » 13 Май 2016, 19:54

dakota_ написа: Знаеш, че св. Архангел ни закриля, помоли се с вяра в доброто, което със сигурност ни очаква и може да се окаже, че до м. септември никой няма да те закача за нищо извънредно. За три месеца все ще свършиш с ремонта, а може и гост от чужбина да те посети ;)


Благодаря ви много, на мен и до края на юли ме оправя като срок :) Още един път ви благодаря всичко разбрах ;)
Пумата
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Май 2016, 10:22

Re: Работно време

Мнениеот dsuzunov » 13 Май 2016, 21:20

За първи път, тук във форума , видях човек, който излага проблема си, споменава за варианта, който му е предложен, получава съвет, как да го преодолее и накрая, всички са щастливи и се обичат! :lol:
Колега "Пумата" ако твоят началник чете тук ;) , трябва много да де къта, щото си мъж на място!
Аз, като стара полкова разведка, надушвам някаква завера тука!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Работно време

Мнениеот djtriples » 14 Май 2016, 10:20

Пумата написа:
dakota_ написа: Знаеш, че св. Архангел ни закриля, помоли се с вяра в доброто, което със сигурност ни очаква и може да се окаже, че до м. септември никой няма да те закача за нищо извънредно. За три месеца все ще свършиш с ремонта, а може и гост от чужбина да те посети ;)


Благодаря ви много, на мен и до края на юли ме оправя като срок :) Още един път ви благодаря всичко разбрах ;)


Колега, ти луд ли си, това не ти решава проблема. Аз се въртя в същият омагьосан кръг и не съм само а и други колеги са така. Трябва генерално решение на проблема с ангарията. Какво е това оправям се до юли, ами след юли какво правим. Какъв е начина за генерално решаване на този проблем и кога ще бъде решен. Напълнихме се с "началници" които бълват глупост след глупост и ни плашат с какво е навън.
djtriples
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2016, 10:16

Re: Работно време

Мнениеот dakota_ » 14 Май 2016, 15:34

djtriples написа:
Пумата написа:
dakota_ написа: Знаеш, че св. Архангел ни закриля, помоли се с вяра в доброто, което със сигурност ни очаква и може да се окаже, че до м. септември никой няма да те закача за нищо извънредно. За три месеца все ще свършиш с ремонта, а може и гост от чужбина да те посети ;)


Благодаря ви много, на мен и до края на юли ме оправя като срок :) Още един път ви благодаря всичко разбрах ;)


Колега, ти луд ли си, това не ти решава проблема. Аз се въртя в същият омагьосан кръг и не съм само а и други колеги са така. Трябва генерално решение на проблема с ангарията. Какво е това оправям се до юли, ами след юли какво правим. Какъв е начина за генерално решаване на този проблем и кога ще бъде решен. Напълнихме се с "началници" които бълват глупост след глупост и ни плашат с какво е навън.


Всеки сам за себе си решава кое го оправя и кое не го оправя. Описал съм начина за решаване на такива казуси, ако този начин не помогне, пуска се жалба в съда и всеки си търси правата.
Генералното решение на този и много други проблеми е да се хванем да върнем социализма. Тогава заплатите бяха малки, но стигаха за всичко и тогава имаше имаше хора за всяка работа, дори за нищо и никаква работа се назначаваха по няколко човека да я вършат. В момента никой не плаши никого с нищо. Всеки има очи да гледа и да види какво е в МВР и какво е извън МВР. По колко часове работят каишковци навън и какви заплати взимат и по колко часове и какво работят същите каишковци в МВР и какви заплати взимат. В крайна смета никой не е вързан на въже в МВР и всеки може като срещне непреодолими проблеми в работата, с който не може да се примири, да си подаде листа и да ходи, където му душа иска. В МВР малцинство сме тези, които сме учили за полицаи и сме професионално зависими от МВР, повечето имат граждански професии и винаги може да отидат да работят това, за което са учили!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта