Въпрос относно ППД

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос относно ППД

Мнениеот Конов » 05 Апр 2016, 21:11

Здравейте колеги, въпроса ми е кой и при какви положения има право да ме свали от наряд?
Бях нощна смяна, минаха на проверка и от престараване и простотия единият инспектор направи страшен скандал за дреболии по отношение на ППД и понеже не си мълчах и му отговори ме свали от наряд и ме изгони от смняна. Пуснал е рапорт и сигурно ще се опитат да ме накажат.
Конов
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2016, 21:06

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот dsuzunov » 05 Апр 2016, 21:38

Какви бяха нарушенията според въпросния инспектор?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот dakota_ » 05 Апр 2016, 21:49

Конов написа:Здравейте колеги, въпроса ми е кой и при какви положения има право да ме свали от наряд?
Бях нощна смяна, минаха на проверка и от престараване и простотия единият инспектор направи страшен скандал за дреболии по отношение на ППД и понеже не си мълчах и му отговори ме свали от наряд и ме изгони от смняна. Пуснал е рапорт и сигурно ще се опитат да ме накажат.


Конов, въпроса за снемането ти от наряд е като въпроса кой може да те освободи от длъжност и отговора е този, който те е назначил :)
По-интересно е да кажеш каква дреболия си извършил като тежко нарушение на служебната дисциплина и носене на службата, че да те снемат от наряд и да очакваш дисциплинарно наказание.
Едното от грубите нарушения си го споменал "понеже не си мълчах и му отговори ме свали от наряд и ме изгони от смяна." Да влезеш в пререкание с по-старши, при това проверяващ... само това е достатъчно да бъдеш снет от наряд! Проверяващият е този, който дава указания на проверяваните, а те са длъжни да изпълняват! Забележи, длъжни да изпълняват, а не да надприказват проверяващият!
Действията на инспектора има кой да контролира, но бъди сигурен, че щом те е снел от наряд значи са му били делегирани такива права, още повече, че такива действия задължително се свеждат до знанието на ОДЧ.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот Конов » 05 Апр 2016, 22:07

Не искам да се карам с никой във форума. Значи не съм съгласен, че някой може да ми крещи и да ме обижда и то някакъв головодник инспектор. Бяха двама проверяващи от сектора, единият си мълча, другият ни направи на гъз, че случайно камерата в колата било покрита с една тетрадка и ни обвини, че спим, а ние не сме спали. Опитах да му обясня какво е станало, но се развика да излизаме от колата, да си оправим униформите, разпсува се, че сме заспали гани и др. обиди и тогава го отрязах. В три часа сутринта да дойде някой да се прави на шеф не е нормално. Вярно, че съобщи в ОДЧ, от ОДЧ са се обадили на началника и двамата с коелгата получихме нареждане да се приберем в управлението и да сдадем смяната.
Пак ще питам, има ли право инспектор да ме сваля от дежурство и това не е ли нарушение на ИППД?
Конов
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2016, 21:06

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот dakota_ » 05 Апр 2016, 22:28

Прав си, не е нормално да минат на проверка към три часа сутринта, нормално е преди да минат на проверка да ви се обадят, че идват на проверка :D
Нормалното място за поставяне на тетрадка е да закрие камерата в автомобила, нормално е като ти направят забележка да хванеш да набиеш проверяващият, какъв е той, че да те притеснява в ранни зори :mrgreen:
Прочети какво си написал в поста си и ще видиш, че не инспектора те е снел от наряд, а този, на който са се обадили от ОДЧ. Той ще пусне и заповедта за назначение на проверка по случаят.
Дано си запознат, че може да се изготви разпечатка на GPS - а в автомобила и да се провери колко време сте били хвърлили котва на мястото на срещата с проверяващите, има и други документи, които могат да бъдат проверени и да се види какво сте вършили по време на наряда...
Изобщо, ако търсиш някъде да се караш, по-добре тук във форума, а като те проверяват и си допуснал нарушения, опитай да галиш по косъма ;)
Най-лесно се котка инспектор, изпъни се, оправи униформата, покажи му, че ги зачиташ като началник. Какво му трябва на човек... добра дума, студена бира и ... :D
Дано ти е за сефте това с "рязането" и да минеш метър, че нещата не звучат добре.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот dakota_ » 05 Апр 2016, 22:30

Прав си, не е нормално да минат на проверка към три часа сутринта, нормално е преди да минат на проверка да ви се обадят, че идват на проверка :D
Нормалното място за поставяне на тетрадка е да закрие камерата в автомобила, нормално е като ти направят забележка да хванеш да набиеш проверяващият, какъв е той, че да те притеснява в ранни зори :mrgreen:
Прочети какво си написал в поста си и ще видиш, че не инспектора те е снел от наряд, а този, на който са се обадили от ОДЧ. Той ще пусне и заповедта за назначение на проверка по случаят.
Дано си запознат, че може да се изготви разпечатка на GPS - а в автомобила и да се провери колко време сте били хвърлили котва на мястото на срещата с проверяващите, има и други документи, които могат да бъдат проверени и да се види какво сте вършили по време на наряда...
Изобщо, ако търсиш някъде да се караш, по-добре тук във форума, а като те проверяват и си допуснал нарушения, опитай да галиш по косъма ;)
Най-лесно се котка инспектор, изпъни се, оправи униформата, покажи му, че ги зачиташ като началник. Какво му трябва на човек... добра дума, студена бира и ... :D
Дано ти е за сефте това с "рязането" и да минеш метър, че нещата не звучат добре.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот dsuzunov » 05 Апр 2016, 22:36

Крещял ти е (според тебе) защото е сметнал, че може да си го позволи. А е сметнал така, защото със своето държание преди, ти си позволил това да е възможно. Просто, така си се поставил в годините.
А дали има право...ами, щом се е случило, значи има.
Обаче, не ми се вярва, че си отстранен от наряд, заради едно пререкание. Отстраняване може само при извършено престъпление или невъзможност (физическа или психическа) да се продължи службата.
Има още нещо, което не споделяш.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот Border_Officer » 05 Апр 2016, 23:02

Конов написа:Не искам да се карам с никой във форума. Значи не съм съгласен, че някой може да ми крещи и да ме обижда и то някакъв головодник инспектор. Бяха двама проверяващи от сектора, единият си мълча, другият ни направи на гъз, че случайно камерата в колата било покрита с една тетрадка и ни обвини, че спим, а ние не сме спали. Опитах да му обясня какво е станало, но се развика да излизаме от колата, да си оправим униформите, разпсува се, че сме заспали гани и др. обиди и тогава го отрязах. В три часа сутринта да дойде някой да се прави на шеф не е нормално. Вярно, че съобщи в ОДЧ, от ОДЧ са се обадили на началника и двамата с коелгата получихме нареждане да се приберем в управлението и да сдадем смяната.
Пак ще питам, има ли право инспектор да ме сваля от дежурство и това не е ли нарушение на ИППД?


Стана ми интересно как са пристигнали проверяващите. Не ми се вярва да се излезли пеша на проверка и да са се приближили на пръсти до вас, а са били с автомобил. Не си ли видял, че зад вас или пред вас спира автомобил и излизат проверяващите. Не е ли могло тетрадката в това време да я свалиш от камерата да не видят проверяващите, че камерата случайно е покрита ;)
Ако сте спали в автомобила е допустимо да ви изненадат проверяващите и да констатират, че спите и камерата е покрита да не се вижда какво правите. Правилното решение в такъв случай е да ви снемат от дежурство, защото състоянието ви е било такова, че не може да продължите да носите службата. На всеки може и се случва да дремне на нощно дежурство, но нали за това сте двама, единият докато се е отпуснал да предреме, другият да е бодър и да пази да няма изненади.
Оставям настрани пререканието с проверяващите, могъл си да си го спестиш и е могло да не се усложнят толкова нещата!
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот Конов » 06 Апр 2016, 07:50

Спрели са автомобила си зад нас на около 100 метра и са се приближили към патрулката. Аз видях единият като почука на стъклото.
Не съм се поставил да ми крещят и да обиждат, аз съм полицай от 94 та година и не съм наказван до момента. Тия двамата са инспектори на няколко години служба и няма как да им мълча и да се оставя да ми крещи някаква шушумига.
Отрязъл съм го и с колегата сме пуснали рапорти за нанесените обиди и отношението. Няма проблеми да отидем и на съд ако ни накажат. Попитах само как така инспектор, които е началник на шапката си ще ме сваля от наряд, с какво право и по кой документ има това право.
Конов
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2016, 21:06

Re: Въпрос относно ППД

Мнениеот катюша » 06 Апр 2016, 10:03

Въпроса ти не звучи сериозно след толкова обяснения. Проверяващият прави проверка от името на Н-ка на РУ и те снема от дежурство от името на Н-ка на РУ!
Фактически "шушумигата" инспектор от името на Н-ка на РУ отдава заповед да бъдеш снет от дежурство и се обажда в ОДЧ да ги уведоми. По същият начин "шушумига сержант" дежурен в ОДЧ отдава заповеди от името на Н-ка на РУ и командва "шушумиги" инспектори ;)
Не е трябвало да се зъбиш на проверяващите и всичко е щяло да мине и замине, щото нарушението ти по мое скромно мнение не е за снемане от дежурство.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron