Информация относно сроковете за преместване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Информация относно сроковете за преместване

Мнениеот Sturm » 11 Мар 2016, 10:10

Здравейте
Прегледах в търсачката, но не намерих отговора който ме интересува.
Въпроса ми е къде са упоменати сроковете за преместване на ниво в конкретната дирекция и на ниво преместване в различни дирекции?

Неофициално ми казаха 6 месеца на ниво дирекцията в която служа и между 3 и 5 години за да мога да се преместя в друга дирекция. Никъде където съм подписвал не бе упоменато колко е минимум прослуженото време след което мога да подам заявление или да бъда изискан някъде. Неофициално тук има случай и за човек преместен на един ден служба... и ми казаха, че ако например ме изискат в СДВР е възможно да бъда освободен предсрочно(служител съм в ГДГП).

Не съм запитвал в човешки ресурси поради обясними причини... за това първо питам тук.

OFFTOPIC:
Купувам черна тактическа униформа(от оребрените), ако някой има за продаване да пише на ЛС. Полага ни се, пуснато е заявление за всички новоназначени, но изкарахме сезона със зимните камуфлажи на гранични войски и без зимни кубинки... не тая надежди да получим и стандартните зимни на гранична полиция.
Sturm
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Мар 2016, 10:07

Re: Информация относно сроковете за преместване

Мнениеот dakota_ » 11 Мар 2016, 10:44

Новбранска ти работа.... Не си станал още граничен полицай, а искаш да се преназначаваш в СДВР...
Първо да те успокоя, срокове няма, освен ако няма служебна необходимост, каквато явно няма. Второ, не е задължително да ти се разреши преназначение. Трето, за да опиташ се иска да пуснеш Заявление за преназначение. За целта трябва да знаеш на каква точно позиция искаш да те преназначат и да получиш разрешение на структурният ти ръководител за преместване и на приемащият структурен ръководител. В общи линии така стоят нещата с преназначението, принципно ще получиш отговор "НЕ", но какво те бърка да опиташ за да се успокоиш!
Не знам само за какъв грездей си заел мястото на човек искащ да служи в ГДГП, като още незапочнал искаш да бягаш от това място!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Информация относно сроковете за преместване

Мнениеот Border_Officer » 12 Мар 2016, 00:41

Sturm написа:Здравейте
Прегледах в търсачката, но не намерих отговора който ме интересува.
Въпроса ми е къде са упоменати сроковете за преместване на ниво в конкретната дирекция и на ниво преместване в различни дирекции?

Неофициално ми казаха 6 месеца на ниво дирекцията в която служа и между 3 и 5 години за да мога да се преместя в друга дирекция. Никъде където съм подписвал не бе упоменато колко е минимум прослуженото време след което мога да подам заявление или да бъда изискан някъде. Неофициално тук има случай и за човек преместен на един ден служба... и ми казаха, че ако например ме изискат в СДВР е възможно да бъда освободен предсрочно(служител съм в ГДГП).

Не съм запитвал в човешки ресурси поради обясними причини... за това първо питам тук.

OFFTOPIC:
Купувам черна тактическа униформа(от оребрените), ако някой има за продаване да пише на ЛС. Полага ни се, пуснато е заявление за всички новоназначени, но изкарахме сезона със зимните камуфлажи на гранични войски и без зимни кубинки... не тая надежди да получим и стандартните зимни на гранична полиция.


Неофициалната информация почти винаги е ЕЖК / една жена казала/ Положил си подпис под документ, че три години ще служиш в ГПУ-то!
Официално можеш да отидеш в "ЧР" да си видиш подписа! След три години ще ти хареса и няма да мислиш за местене ;) Всяко начало е трудно, но сам си избрал конкурса и са те приели на избраното от теб място!
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Информация относно сроковете за преместване

Мнениеот Sturm » 12 Мар 2016, 14:48

Border_Officer написа:
Sturm написа:Здравейте
Прегледах в търсачката, но не намерих отговора който ме интересува.
Въпроса ми е къде са упоменати сроковете за преместване на ниво в конкретната дирекция и на ниво преместване в различни дирекции?

Неофициално ми казаха 6 месеца на ниво дирекцията в която служа и между 3 и 5 години за да мога да се преместя в друга дирекция. Никъде където съм подписвал не бе упоменато колко е минимум прослуженото време след което мога да подам заявление или да бъда изискан някъде. Неофициално тук има случай и за човек преместен на един ден служба... и ми казаха, че ако например ме изискат в СДВР е възможно да бъда освободен предсрочно(служител съм в ГДГП).

Не съм запитвал в човешки ресурси поради обясними причини... за това първо питам тук.

OFFTOPIC:
Купувам черна тактическа униформа(от оребрените), ако някой има за продаване да пише на ЛС. Полага ни се, пуснато е заявление за всички новоназначени, но изкарахме сезона със зимните камуфлажи на гранични войски и без зимни кубинки... не тая надежди да получим и стандартните зимни на гранична полиция.


Неофициалната информация почти винаги е ЕЖК / една жена казала/ Положил си подпис под документ, че три години ще служиш в ГПУ-то!
Официално можеш да отидеш в "ЧР" да си видиш подписа! След три години ще ти хареса и няма да мислиш за местене ;) Всяко начало е трудно, но сам си избрал конкурса и са те приели на избраното от теб място!


Знам кой подпис визирате, но черно на бяло на документа не беше упоменато нищо конкретно в срокове - получихме устен коментар преди да подпишем който беше двусмислен и още тогава се чудихме какво ни се казва от групата с която бяхме комплект в стаята. Въпросния подпис беше на 4ти Август(пон.), коментара за 3те години някои от присъстващите го разбрахме като за ниво РДГП, други за ГДГП... а в интерес на истината никой за ниво ГПУ, каквато е вашата информация.

Нямам желание да уронван авторитета на МВР или на конкретни негови кадри, командири или началници... но предвид факта, че някои старши колеги от 7 години не са получавали никаква униформа, липсата на зимни кубинки и произволното(да не ползвам друга дума) раздаване на зимни униформи на определени хора както и други всекидневни проблеми с материалната база и техническо осигуряване ме мотивираха да направя въпросния коментар.
Добре казано за уважението, именно за това предлагам да си купя "на частно" униформата...
Sturm
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Мар 2016, 10:07

Re: Информация относно сроковете за преместване

Мнениеот Border_Officer » 12 Мар 2016, 16:22

Имате подпис, но не сте гледали внимателно какво подписвате! Това не е страшно, ще ти хареса службата в гранична и след някой друг месец нама да мислиш за местене.
Не знам за какъв авторитет пишеш да не уронваш, като никой не е упрекнал в нищо, но послушай съвета ми и не си купувай на "частно" униформа. Нека се вди наяве, че няма униформи. Проблема не е чак от седем години, но някои хора не са получавали дрехи от поне 3-4 години.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron