Отложен отпуск

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Отложен отпуск

Мнениеот DOZ » 28 Яну 2016, 15:07

Здравейте колеги, искам съвет по следния казус: подадох си заявление за платен отпуск, но прекия ми началник под натиска на Директора ми е написал "НЕ", като е посочил като мотив, това че през миналата година съм бил ползвал отпуск, при което се е налагало да бъдат командировани колеги, които да вършат моята работа докато съм в отпуск, и поради "служебна необходимост" отлага ползването на отпуска ми, като не е уточнил за колко време. Интересува ме какви опции имам в този случай, мога ли да обжалвам отказа, как и пред кого. Прекия ми началник е посочил в резолюцията, че през 2015г. съм ползвал 91 дни отпуск, което е абсолютна неистина :D Искам да знам има ли ред и какъв е той да поискам справка или проверка на заявленията, които съм подавал, и да се види дали има нередност с отчитането на моите отпуски, с поставянето на резолюции върху тях и дали аз съм запознаван с тези резолюции срещу подпис, каквото е изискването по закон!
DOZ
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2016, 15:05

Re: Отложен отпуск

Мнениеот dakota_ » 28 Яну 2016, 15:43

DOZ написа:Здравейте колеги, искам съвет по следния казус: подадох си заявление за платен отпуск, но прекия ми началник под натиска на Директора ми е написал "НЕ", като е посочил като мотив, това че през миналата година съм бил ползвал отпуск, при което се е налагало да бъдат командировани колеги, които да вършат моята работа докато съм в отпуск, и поради "служебна необходимост" отлага ползването на отпуска ми, като не е уточнил за колко време. Интересува ме какви опции имам в този случай, мога ли да обжалвам отказа, как и пред кого. Прекия ми началник е посочил в резолюцията, че през 2015г. съм ползвал 91 дни отпуск, което е абсолютна неистина :D Искам да знам има ли ред и какъв е той да поискам справка или проверка на заявленията, които съм подавал, и да се види дали има нередност с отчитането на моите отпуски, с поставянето на резолюции върху тях и дали аз съм запознаван с тези резолюции срещу подпис, каквото е изискването по закон!


Началника ти има право да напише "Не" на заявлението ти за полагаем отпуск като се позове на служебна необходимост. Може да излезеш полагаем отпуск и при служебна необходимост отпуска ти да бъде прекратен. Не е необходимо Директора ти да оказва натиск на прекият ти началник да не те пуска в отпуск. Директора е този, който заповядва и всички надолу в дирекцията изпълняват!
Пред никой не може да обжалваш отказа на началника ти по отношение на отпуска ти. Просто се договаряте кога е удобно за теб и за службата да излезеш в полагаем отпуск и си ползваш отпуска. Виж колко е лесно и просто ползването на полагаемият отпуск :D
За жалене в твоят случай се сещам за този сайт http://armenskipop.com/, пред майка ти и баща ти също може да се пожалиш, но не си заслужава да ги товариш с такива глупости :)
Справка за ползван отпуск можеш да си направиш винаги и да видиш колко време си бил в отпуск през миналата година и какъв отпуск си ползвал.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Отложен отпуск

Мнениеот PAOLON » 22 Фев 2016, 12:59

Дакота кефиш ме как отговаряш от позицията на началник. :D
Дали ще имаш желание да му отговориш на колегата,като се поставиш в неговите обувки? :D
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Отложен отпуск

Мнениеот dakota_ » 22 Фев 2016, 13:44

Бил съм и в неговите обувки и не съм имал проблеми с излизането в отпуск :)
Предполагам, че е новобранец, поне въпроса му е новобрански.
Нещата са елементарни, разбира се в групата, кой, кога и до кога ще ползва отпуск и никакъв проблем с ползването на полагаемият отпуск.
Никъде го няма това да пуснеш заявлението за отпуск без да си питал може ли, и да се се чудиш, че ти отказали.
На всичкото отгоре и курназ, пита пред кой да жали отказа :D После като му изкарат въздуха по служба и олеле майко, синдиката да ме защити от лош началник :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта