Сложен казус.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Сложен казус.

Мнениеот Йон » 11 Дек 2015, 23:10

Здравейте колеги, нов съм във форума, нямам и много служба в МВР. Работя с хъс работата си в ППД, но имаме голям проблем с колега доносник. Малко трудно успяхме да изчислим кой ни прави мръсно пред началниците, но успяхме да разберем.
Доносника не е млад и явно винаги е бил доносник. Мазни се пред инспекторите, носи вино, ракия, мръвки да ги черпи, няма лошо, но ни напада кой спи нощем, кой е мръднал нещо настрани, абе всичко стига до ушите на шефовете. Какво се прави с такъв лицемер и как да работим с него?
Йон
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2015, 23:07

Re: Сложен казус.

Мнениеот сигма3 » 12 Дек 2015, 12:06

Личи си,че си нов!!!
Може ли в публичен форум да се оплакваш,че някой те предава,като спиш на работа или ,като мърдаш на някъде?
Полицая никога не спи на работа!!!Може да се случи да отдъхва( в почивката) , да мисли(дълбоко) или просто да се рестартира!
Не мърда и на никъде,изпълнява извънредни задачи!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Сложен казус.

Мнениеот dakota_ » 12 Дек 2015, 18:28

Йон написа:Здравейте колеги, нов съм във форума, нямам и много служба в МВР. Работя с хъс работата си в ППД, но имаме голям проблем с колега доносник. Малко трудно успяхме да изчислим кой ни прави мръсно пред началниците, но успяхме да разберем.
Доносника не е млад и явно винаги е бил доносник. Мазни се пред инспекторите, носи вино, ракия, мръвки да ги черпи, няма лошо, но ни напада кой спи нощем, кой е мръднал нещо настрани, абе всичко стига до ушите на шефовете. Какво се прави с такъв лицемер и как да работим с него?


Началника ти тряабва да п...a шляпава, ако дава ухо на доноси. Дори да му кажат, че жена му е еди-къде си на чекнеш, трябва да е много изпаднал, ако повярва... Опитвали са се да ми казват какви ли не неща,анонимни обаждания по телефона, винаги съм питал, защо ми ги казват като не ме интересува нито кой какво говори за мен, нито кой спи или се отклонява по време на служба.... За мен се е отклонил този, който е заловен... същото важи за всяко друго прегрешение. В управлението съм поставил една пощенска кутия с катинар. Сложена е на такова място, че хем всеки може да мине покрай нея, хем да не я ловят камерите. Всеки може да пусне в кутията какъвто сигнал пожелае и каквото му тежи на душата. Един път в месеца я изсипвам пред целият състав и чета всичко пред всички. Доносите не ме касаят, но добрите предложения и идеи ги ползвам. Това е положението млади момко, носи си службата и да не ти дреме кой какво донася. Ако ти донесе вино и ракия не отказвай, ако сложи и мезе още по-добре, сядай, яж, пии и си новите дрехи да не ги носи друг :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Сложен казус.

Мнениеот Lord » 12 Дек 2015, 19:47

Йон, в твоя случай не е проблема в доносника, а в началствата ви. Преди години, малко след като бях станал н-к на група идва един младши експерт/вече пенсионер/ и ми разказва на една сбирка на маса на колеги и цивилни в едно село как ме е оплюл, обиждал и клеветил един ОР от групата. Казах на мл. експерта да бъде така добър да напише всичко в ДЗ, която да регистрира в деловодството, както и завбъдеще да процедира по този начин. Нищожеството се изчерви, изпоти и едва поиска разрешение да напусне стаята. Впоследствие съм постъпвал така с още няколко подобни "информатора" и днес вече никой не се и опитва да доносничи или да интригантства, чрез мен.

Относно доносника, казуса изобщо не е сложен, ако си бил в казармата би трябвало да знаеш как да си решите проблема, подарете му с останалите си колеги една "мечка", ама качествена :twisted: ...и друг път никога не казвай, че по време на ППД има спящи служители, защото не е вярно! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта