Извращението Строеви преглед

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Извращението Строеви преглед

Мнениеот Боцмана » 11 Окт 2015, 12:17

Здравейте колеги,
От доста време сме девоенизирано министерство, но няма късане с военщината.
Бихте ли споделили до колко при вас се правят строеви прегледи. Изобщо правят ли се строеви прегледи и не е ли извращение. Знам, че тези неща ги отмениха с девоенизацията и премахването на званията. При нас 2-3 години нямаше и сега изведнъж строеви преглед.
Не е ли извращение да съм на 45 години и да ме изгонят да ходя да се подстригвам и то по начин като в казармата, да се явявам да се представя подстриган до края на строевият преглед.
Ставаме за смях да се строяваме, подравняваме, преброяваме и да се занимаваме с военщина, вместо да си гледаме работата.
Боцмана
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Окт 2015, 12:08

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот nrg » 11 Окт 2015, 15:17

Няма лошо да се проверява опрятността на служителите и техния външен вид. На мен обаче друго винаги ми е било интересно. Скоро ще се навърши десетилетие, откакто МВР е девоенизирано (ако не се лъжа през 2006 се извършва девоенизацията и премахването на званията), което лично според мен беше грешка, но това си е мое мнение. Та въпроса ми е - как така след десетилетие от както МВР е девоенизирано в него продължава да се говори за офицери и сержанти, продължават да се носят пагони и продължават да се спазват типично военни порядки като отдаването на чест и т.н.?
nrg
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юни 2014, 15:49

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот сигма3 » 11 Окт 2015, 15:19

Е ти ако си се явил,като талибан,само доказваш,че е необходим:))
Извращението е в това,че искат да сме униформени,а не дават униформи.
Иначе ,като каза казарма,трябва и строева подготовка да се провежда и то спешно,че пародията е голяма,като трябва да се работи на масови мероприятия .......
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот dakota_ » 11 Окт 2015, 17:09

Боцмана написа:Здравейте колеги,
От доста време сме девоенизирано министерство, но няма късане с военщината.
Бихте ли споделили до колко при вас се правят строеви прегледи. Изобщо правят ли се строеви прегледи и не е ли извращение. Знам, че тези неща ги отмениха с девоенизацията и премахването на званията. При нас 2-3 години нямаше и сега изведнъж строеви преглед.
Не е ли извращение да съм на 45 години и да ме изгонят да ходя да се подстригвам и то по начин като в казармата, да се явявам да се представя подстриган до края на строевият преглед.
Ставаме за смях да се строяваме, подравняваме, преброяваме и да се занимаваме с военщина, вместо да си гледаме работата.


При мен имаше строеви преглед преди броени дни. Една от целите на строевият преглед бяха и предстоящите избори.
Не знам как е при вас и дали само за подстригване ви отстраняват да се приведете в ред, но при мен освен подстригването и дрехите се прави преглед на служебните карти, оръжие и помощни средства, отличителни знаци...обувки..Прави се преглед и на състоянието на автомобилите и се набелязва каквото трябва, за да са изправни както за предстоящите избори, така и за носене на службата.
Не е извращение да те отстранят, че не си подстриган, извращение ще е ако те накарат да лъснеш обувките на началника си.
Дъвката с девоенизацията е остави на синдикатите и синдикалните лидери да има какво да дъвчат като се събират в ССП.
Няма как сутрин дежурният да не посреща началника на управлението и да не докладва за произшествия.
Няма как да срещнеш началника на управлението и да се разминеш с него по коридора с ръце в джобовете.
С премахването на девоенизацията много почнаха да не уважават униформата, длъжността и представителността на полицейският служител.
Преди години беше невъзможно да видиш униформен служител да яде в движение и да се накланя напред да не се окапе с масло от баницата, която нагъва. Не можеше да видиш униформен служител да се награби с найлонов плик от магазина и да се разнася с него по улицата.
Не можеш да видиш униформен да стои седнал при свирене на химна на държавата и да не отдава чест като се вдига знамето.
Не можеше да видиш небръснат и неподстриган полицай, нямаше разгърдени полицай, нямаше татуирани и накичени като манекенки полицаи...
Сега всичко това не се случва благодарение на девоенизацията и разпускане на дисциплината в МВР!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот dsuzunov » 11 Окт 2015, 18:30

Девоенизация ли?!
Само чист, натурален кашизъм за "манекените"!
От онзи, който се практикуваше в първата половина на 80-те в Елхово, Грудово или Болярово.
По-възрастните, служили в казарма или СМУ си спомнят, при това с умиление за онези времена.
Аман от ревльовци!!!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот vladimirov17 » 11 Окт 2015, 21:41

За строевия преглед все ще го докараме дори и със зашити униформи,не се иска,кой знае какво!Проблемите идват на събирането след прегледа.Състояние на МПС,оборудване на МПС,натовареност на служителите и ред други,които участниците във форума знаят.От 5 год.не служа в РПУ и съм в "ПП",където грижите са съвсем други и "усилието" служителя да се приведе в опрятен външен вид са незначителни!
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот Lord » 12 Окт 2015, 20:32

Боцмана написа:...Не е ли извращение да съм на 45 години и да ме изгонят да ходя да се подстригвам и то по начин като в казармата, да се явявам да се представя подстриган до края на строевият преглед.
Ставаме за смях да се строяваме, подравняваме, преброяваме и да се занимаваме с военщина, вместо да си гледаме работата.


Не виждам никаква военщина или извращение в това униформените, както и цивилните служители на МВР да са опрятни, подстригани, избръснати, да носят оръжие и служебни карти по начин и във вид, разпореден в наредби и инструкции. А, единствения начин да има контрол за спазването на законността е непосредствен контрол над това, включително проверка на привеждане в готовност/т.н. тревога/, строеви преглед, проверка за наличие на алкохолни изпарения в дъха, при застъпване на работа и доста други неща.

Колега, очевидно не проумяваш, че дори и при девоенизацията от началото на май 2006 г. в МВР има достатъчно документи, напълно законосъобразни, които постановяват, че тук в системата действа стриктен ред на субординация, има уреголирана йерархия, и почитане на по-старшия по ранг е не просто задължително, а въпрос на отдаване на чест. Друг въпрос е, че има ръководители, които не знаят и умеят да си заработят уважение от подчинените си, без да се уповават на хартия, а да го направят "с дупе". Но те същите са твърде преходни, защото реалния живот измислици не търпи. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот Lord » 12 Окт 2015, 21:13

vladimirov17 написа:За строевия преглед все ще го докараме дори и със зашити униформи,не се иска,кой знае какво!Проблемите идват на събирането след прегледа.Състояние на МПС,оборудване на МПС,натовареност на служителите и ред други,които участниците във форума знаят.От 5 год.не служа в РПУ и съм в "ПП",където грижите са съвсем други и "усилието" служителя да се приведе в опрятен външен вид са незначителни!


Така е, за съжаление на читавите колеги, като теб. А, още по-лошо е, че е така отпреди доста време. Въпреки това, въпреки всеки и всички, продължавайте все така, хората оценяват, знаеш как е.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот Боцмана » 13 Окт 2015, 12:04

Колеги, не ставаше дума да няма дисциплина. Служил съм във флота на фрегата "Смели" и знам какво е служба. Въпроса е в начина на водене на строевият преглед. Не съм на такива години и не сме в казармата, че да ме навикат като куче, че не съм се подстригал и да се подсмиват новобранците в строя. Не споря, че не съм се подстригал, ама да иска някой да отида на бегом за 30 минути да се подстрижа и да се представя не става.
Сега да отидеш да се подстрижеш трябва да си запишеш час, няма бръснари, всички са стилисти и фризьори и не става от вратата да вляза и да седна на стола.
Тия неща може след строевият преглед на другият ден да се представя подстриган.
Дрехите какво да ми гледат като аз съм си купил тия дрехи и дрехи от три години не съм помирисвал да получа.
Колите какво да гледат като са окапали и едва излизаме с тях на смяна. Зимните гуми ги подносихме и през лятото, сега за зимата не знам дали ще има нови гуми.
Извращенията са всеки ден около нас и като добавим още едно извращение да се държат с нас като идиоти и на човек му се отщява от служба.
Боцмана
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Окт 2015, 12:08

Re: Извращението Строеви преглед

Мнениеот dsuzunov » 13 Окт 2015, 18:37

Евала ти за морската служба, Боцмане!
Обаче, ще те навикват, защото сам си се поставил в такова положение. Позволил си, свикнали са, че приемаш така да се отнасят и го правят. Ще ме разбереш, какво ти "пея".
За униформата, нищо не мога да коментирам, носил съм я преди 25 години, когато във вещевия склад имаше от пиле мляко. Единственото за което се сещам е да се оправдаеш за нея с липсата в склада, но ПИСМЕНО! Всяка седмица ще ходиш и на всеки отрицателен отговор от там - ДЗ.
За колите, нещата стоят по същия начин. Само едно нещо никога не съм си позволявал - да седна в мръсна отвътре кола. Имам един колега, фикс идея му беше, да мие двигателя. Купето като кочина, но мотора - свети. В крайна сметка, ние се возим в купето, а не при двигателя, нали! За гуми, поддръжка, резервни части, положението е еднакво навсякъде. Аз например, предпочитам да ида и купя една крушка за 2-3лв, отколкото да бия 6-7км. до гаража и монтьорите да си правят бъзик с мен, че и за една лампа опирам до тях.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron