Излизане в пенсия без напускане на МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Излизане в пенсия без напускане на МВР.

Мнениеот Кирилов » 30 Авг 2015, 20:25

Здравейте колеги, имам необходимият стаж за излизане в пенсия, подадох Заявление до Директора на ОД да се пенсионирам и да остана на служба. Получих отказа на подаденото от мен заявление. Отговора беше или да остана на служба или да се пенсионирам. Въпроса ми е това право да остана на работа и да получвам пенсия само с разрешение на Директора ли мога да го ползвам или се допуска някакво нарушение на закона от страна на директора. Предварително благодаря на всички колеги, които ми отговорят.
Кирилов
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Авг 2015, 20:15

Re: Излизане в пенсия без напускане на МВР.

Мнениеот кпц » 30 Авг 2015, 21:40

Кирилов написа:Здравейте колеги, имам необходимият стаж за излизане в пенсия, подадох Заявление до Директора на ОД да се пенсионирам и да остана на служба. ...

Колега, можеш да се пенсионираш, без изобщо да питаш директора. Него това не го засяга. Поне засега.
Ама и отговорът екзотичен - или пенсия или оставаш. Сякаш няма трети вариант. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Излизане в пенсия без напускане на МВР.

Мнениеот dakota_ » 30 Авг 2015, 22:24

кпц написа:
Кирилов написа:Здравейте колеги, имам необходимият стаж за излизане в пенсия, подадох Заявление до Директора на ОД да се пенсионирам и да остана на служба. ...

Колега, можеш да се пенсионираш, без изобщо да питаш директора. Него това не го засяга. Поне засега.
Ама и отговорът екзотичен - или пенсия или оставаш. Сякаш няма трети вариант. ;)


Прав си, поне за момента Директорите не ги засяга това! Ако е решил да работи и да получава пенсия, а не само да остане на работа, докато се уредят формалностите около размера на пенсията, ще трябва да постигне консенсус с Директора на ОДМВР, иначе може скоропостижно да остане само на пенсия!
Принципно варианта заплата и пенсия е много добър, но само за ползващите се от този вариант. В скоро време, ако набъбне броя на работещите пенсионери, директорите и не само директорите ще почне пряко да ги засяга този въпрос.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Излизане в пенсия без напускане на МВР.

Мнениеот катюша » 31 Авг 2015, 07:39

Излизане в пенсия без напускане на работа е поредният капан за наивници. Възползване докато излезе пенсията е добър вариант, но само до излизане на пенсията.
Ясно е, че това се направи поради липса на средства за изплащане на обезщетения. Преди време имаше министър, който връщаше пенсионери в МВР да стават Директори и всички скачаха срещу това. Сега какво се е променило и свършили ли са се хората без право на пенсия да работят в МВР, че да се стига до положение пенсионери да остават на работа, вместо да почиват и да си получават пенсията.
Който вярва, че в МВР е текнал рога на изобилието ще остане излъган :D
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Излизане в пенсия без напускане на МВР.

Мнениеот малкия » 31 Авг 2015, 09:42

Само едно не е точно -липсата на пари за обезщетения няма връзка.
Предложението си беше на Калфин и идеята - доколкото схванах - беше опит да се преглътне по-леко горчивия хап с минималната възраст.
Иначе съм на същото мнение - вариантът може да се използва, но най-добре ако човек е решил наистина да се пенсионира.
Да, в момента никой ръководител няма отношение към това пенсионирал ли се е служителят или не, но подозирам, че това скоро ще се промени...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта