Докъде я докарахме?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Докъде я докарахме?

Мнениеот Gonzo » 15 Дек 2014, 18:58

Докъде я докарахме колега да ми напише акт на пътя. Не съм вярвал,че колега може да ми напише акт за нищо и никакво нарушение. Не си бях купил винетка,спират ме колеги и ми написаха акт. Не съм вярвал,че ще попадна на такива тъпанари и такива не могат да се наричат колеги и да разчитат на помощ от колега.
Gonzo
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2014, 18:53

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот ТРЕЗОР » 15 Дек 2014, 19:34

Gonzo написа:Докъде я докарахме колега да ми напише акт на пътя. Не съм вярвал,че колега може да ми напише акт за нищо и никакво нарушение. Не си бях купил винетка,спират ме колеги и ми написаха акт. Не съм вярвал,че ще попадна на такива тъпанари и такива не могат да се наричат колеги и да разчитат на помощ от колега.

Ако си им казал същото, което съм маркирал с червено.......няма начин да минеш, като колега.Изобщо как можа да напишеш в публичен форум, че затова че си бил без винетка е нищо и никакво нарушение :o
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот dsuzunov » 15 Дек 2014, 20:05

А защо си без винетка бе "чадо"?
Ти си богоизбран, безсмъртен или си от групата на "недосегаемите"!
Кога ви почерня задника та станахте и калайджии!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот сигма3 » 15 Дек 2014, 20:08

Пича или не е полицай и се гъбарка или е бомбе някакво.Няма други опции:)))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот Lord » 15 Дек 2014, 21:29

Gonzo написа:Докъде я докарахме колега да ми напише акт на пътя. Не съм вярвал,че колега може да ми напише акт за нищо и никакво нарушение.


Ами за нарушение точно акт се пише, все пак не е присъда. Ти, какво очакваш, направление за специалист ли да ти напишат?!

Gonzo написа: Не си бях купил винетка,спират ме колеги и ми написаха акт.


Ти срещу лошата пътна инфраструктура ревал ли си, откак си водач, мърморил ли си в мъгла срещу липса на хоризонтална маркировка, срещу надвиснали клони със сняг над платното, срещу дупките по първокласен път, срещу липса на еластични предпазни огради на опасни участъци? - Убеден съм, че си! Е, откъде средства, ако не от продажбата на винетни стикери, които замениха т.н. пътен данък?

Gonzo написа: Не съм вярвал,че ще попадна на такива тъпанари и такива не могат да се наричат колеги и да разчитат на помощ от колега.


Момко, ако изобщо си полицай от цитираното е видно, че ти не си за полицията, а и тя не е за теб. Докато е време вземи мерки и се преориентирай професионално.
Как ще упражняваш контрол за спазване на закона от гражданите, когато самият ти сам себе си не можеш да контролираш?!

В заключение - поздравления за служителите, които са те санкционирали, за допуснатото от теб нарушение!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот dakota_ » 15 Дек 2014, 21:44

Gonzo написа:Докъде я докарахме колега да ми напише акт на пътя. Не съм вярвал,че колега може да ми напише акт за нищо и никакво нарушение. Не си бях купил винетка,спират ме колеги и ми написаха акт. Не съм вярвал,че ще попадна на такива тъпанари и такива не могат да се наричат колеги и да разчитат на помощ от колега.


Докъде я докарахме за едни нищо и никакви 300.00 лв да оревеш света,че са ти написали акт :lol:
Все едно си седнал с приятели и сте хапнали и пийнали юнашки за твое здраве и за твоя сметка :D
Не знам на кои казваш колеги,но да станеш колега на пътен полицай трябва да ти побелее косата,като шапката му на главата ;) Добре,че не са те глобили за пожарогасител и аптечка,че кой знае още колко рев щеше да има :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот osata » 16 Дек 2014, 00:13

Когато полицаят констатира нарушение, той е длъжен да санкционира.
Когато те спре полицай, никак не е лошо да му представиш, че си служител, особено ако носиш оръжие в себе си. Това е с цел информация за безопасност, защото ти не знаеш всъщност те защо те спират - заради скорост, заради СПО, заради данни за крадено МПС, за данни за отвлечено лице, беглец от затвора и т.н. Ама никак не е лошо да направиш това. Тогава, колегите ти, знаейки, че ти си служител и би трябвало да спазваш законите, може да не извършат подробна проверка на МПС и да ти пожелаят приятен път, ама може и да не.
Би трябвало всеки един служител на МВР вече да е наясно, че нищо, което е било преди 5-6-10 години не е такова. Служебната карта на МВР вече не важи дори в градския транспорт ;) .
Днес в медиите има една снимка, на един автомобил Порше, така спрял върху пешеходната пътека, че човек не може да мине. Ако това беше полицейски автомобил, независимо, че полицаите са отишли на сигнал или друго, за тях щеше да има последствия. За този с Поршето....нищо, защото няма два свободни екипа на КАТ с видеооператор, режисьор, монтажист и сценарист.
Това е положението.
Утре очаквам някой да се оплаче, че колега от вътрешна сигурност е направил "грозното неколегиално действие" да го задържи с подкуп. :mrgreen:

Изображение
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот PAOLON » 16 Дек 2014, 00:19

Що си мисля,че министъро забрани да се спират МПС? :roll:
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот osata » 16 Дек 2014, 00:27

PAOLON написа:Що си мисля,че министъро забрани да се спират МПС? :roll:


Може да са го спрели по холандски, ефективно е ;) .
Преди няколко години един колега (той поне наистина беше такъв, този тук малко ме съмнява, блъфаджия, ако мине номера) така беше ядосан, защото го спират, ама на място има и екип на някаква телевизия, правят демонстрация, и..... полицаите били виновни, там началника им, тв екип.....
Имаше един друг, пиян като ....., който помля 3-4 таксита до една спирка, и първото нещо при идването на катаджиите е, да извади и да покаже, че е полицай, пред всички. После защо го били уволнили.... :lol: :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Докъде я докарахме?

Мнениеот катюша » 16 Дек 2014, 09:27

PAOLON написа:Що си мисля,че министъро забрани да се спират МПС? :roll:


Може да не си е бил пуснал фаровете и за това да е спрян! При проверката се установява,че няма и задължителната застраховка ГО и се взима отношение. Това,което направи министъра е голяма глупост и не решава никакви проблеми,а създава проблеми на колегите работещи на пътя и на гражданите. Ти представяш ли,че минава автомобил на червен светофар,патрула вижда,че минава автомобил на червено,гражданите виждат,че минава автомобил на червено и полицията не реагира,защото министъра бил издал заповед. Колегите трябва да взимат отношение при всяко нарушение,защото това е изпълнение на служебните задължения.
Прочети това,взех линка от форума http://www.parliament.bg/bg/parliamenta ... no/ID/3408
Заместник-министър Цвятко Георгиев: Добре. В предложения Законопроект за бюджет на Министерството на вътрешните работи за 2015 година са предвидени разходи за персонал – 935 910 000, за капиталови разходи – 12 895 000 и за други бюджетни взаимоотношения 870 070 000 лева.
С предложението за Законопроект за държавен бюджет на Министерството на вътрешните работи не е обезпечен и има намаление от това, което сме предложили в категория „персонал“ с 84 863 000. От заявените потребности на министерството има намаление с 340 236 000 лева, от които в категория „персонал“ са 84 863 000 лева.
Ние в нашето становище сме посочили, че на базата на числеността на Министерството на вътрешните работи, която е 49 500 души, а фактически заети около 48 000, предложените средства няма да могат да стигнат за издръжката на персонала. Или нещо, което не е посочено в нашето становище, с последните ни разчети, някъде около 500 души, служители, фактически заети в министерството, няма да бъдат финансово осигурени.
Това е в основни линии. И разбира се, ние в нашето становище сме посочили, че не можем да приемем така предложените показатели за бюджета на Министерството на вътрешните работи. Мога да допълня само, че много оптимистично в предложението за бюджет са посочени в частта „Приходи“ те са увеличени с около 35 милиона, а през изминалата година министерството загуби някои дейности, които носеха приходи, като например СОТ на МВР, някъде около 10 милиона на година. Така че, за нас не е ясно откъде се е появила тази цифра.
Това е в общи линии, а иначе детайлно сме посочили отделните приходи и разходи в писменото становище, което сме Ви изпратили.


Всеки може да прочете,че нямало пари за заплати в МВР и всеки може да си зададе въпроса,щом няма пари за заплати,защо МВР се занимава с глупости като камери и други не толкова важни и необходими за работата неща. Отговора всеки средно интелигентен човек може да си даде сам и отговора не е в полза на гражданите! Някои биха предположили,че става дума за обществени поръчки,за комисионни и обогатяване на определени хора.
По случая на Гонзо,това е всичко друго,но не и полицай. Дечурлига се филмират и се чудят къде да си пуснат филма.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта