Образование

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Образование

Мнениеот Nikola_911 » 13 Ное 2014, 00:34

Искам да попитам има висше образование инжинерна степен професионален бакалавър .Ако кандидатствам в системата като полицай ще ми го признаят или трябва да карам АМВР.Благодаря ви предварително за отговорите ще са ми от голяма полза.
Nikola_911
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Ное 2014, 00:19

Re: Образование

Мнениеот dakota_ » 13 Ное 2014, 00:50

Nikola_911 написа:Искам да попитам има висше образование инжинерна степен професионален бакалавър .Ако кандидатствам в системата като полицай ще ми го признаят или трябва да карам АМВР.Благодаря ви предварително за отговорите ще са ми от голяма полза.


Трябва да имаш завършено висше образование,ако кандидатстваш за позиция изискваща завършено висше образование! Професионален бакалавър е нещо като нищо и се планира от 2015 год. тази ОКС да бъде заличена като степен на висше образование...
Не е задължително при кандидатстване за държавна служба в МВР да имаш висше образование,може да ползваш дипломата си за средно образование или да завършиш висше образование минимум с ОКС "бакалавър"!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Образование

Мнениеот osata » 13 Ное 2014, 08:51

Може да е дреболия, но се пише инжЕнер ;) . А иначе Дакота е отговорил е точно и кратко :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Образование

Мнениеот катюша » 13 Ное 2014, 09:54

Дреболия е за теб,че знаеш да пишеш правилно :D за него явно си е проблем. ВУЗ-овете масово бълват все повече инжинер и все по-малко инженери :oops: Денят започва обещаващо с весело настроение.Желая на всички колеги един усмихнат и спорен ден :)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Образование

Мнениеот Nikola_911 » 13 Ное 2014, 23:09

Извинявам се за правописната грешка но пиша от телефон.Макар че не ме оправдава.А ако степента на висше образование е "Бакалавър".Защото ми остана само един приравнителен изпит за "Бакалавър".Каква длъжност мога да заема ако кандидатствам за полицай . И трябва ли задължително да съм карал АМВР за да ми го признаят примерно за офицерска длъжност. Благодаря ви предварително и най специално на dakota_
Nikola_911
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Ное 2014, 00:19

Re: Образование

Мнениеот osata » 13 Ное 2014, 23:45

В МВР ( а и навсякъде другаде в държавата ) има длъжности за:
1. Хора със завършено средно образование
2. Хора със завършено висше образование - бакалавър
3. Хора със завършено висше образование и големи връзки

По т.3 отпадаш, защото нямаше да питаш тук :lol:
По т.1 отговаряш - всички длъжности, за които не се изисква висше образование... преди години им казваха "сержантски бройки"
По т.2 - всички длъжности, за които се изисква висше образование - преди им казваха офицери.

Моят леко скромен, леко професионален и твърде психологичен съвет е - първо направи добра оценка за себе си, прецени какво можеш, какво умееш, какво искаш точно да работиш, разгледай къде какви конкурси има, анализирай отново всичко отначало за оценката и желанието, след което сам ще можеш да си отговориш на въпросите - каква длъжност, къде и т.н.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Образование

Мнениеот dakota_ » 14 Ное 2014, 01:43

Nikola_911 написа:Извинявам се за правописната грешка но пиша от телефон.Макар че не ме оправдава.А ако степента на висше образование е "Бакалавър".Защото ми остана само един приравнителен изпит за "Бакалавър".Каква длъжност мога да заема ако кандидатствам за полицай . И трябва ли задължително да съм карал АМВР за да ми го признаят примерно за офицерска длъжност. Благодаря ви предварително и най специално на dakota_


АМВР не е задължителна за започване на служба в МВР... МВР е единственото ведомство,в което можеш да започнеш работа с каквато и да е диплома /за средно и висше образование/ от всяко учебно заведение...Хубаво е да започнеш от най-ниското стъпало,да разбереш какво е това полицай,какво е това МВР, дали тази работа е по вкуса ти и като цяло дали е за теб...
С времето и завършвайки висше образование да "прекрачиш" на инспекторска длъжност и така всичко по реда си... Тия,които веднага постъпват на инспекторска длъжност,почти не знаят за какво става дума и им викат дялани с теслата инспектори... като шарани на сухо се мятат докато почнат да "вдяват".
Чудя се,учиш инженерна специалност,харчиш парите на родителите си да получиш добро образование и искаш да постъпиш в МВР на място,което по принцип заемат хора с каквото и да е образование... Какво те привлича за работа в МВР?
Апропо,това ще те пита и комисията при кандидатстване ;)
Успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Образование

Мнениеот Nikola_911 » 14 Ное 2014, 01:51

Искам просто да служа на тази странна и да помагам на хората .Според мен тази професия е доста отговорна.Да служиш на странната и обществото . Иначе завършвам Комуникационна и осигурителна техника .
Nikola_911
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Ное 2014, 00:19

Re: Образование

Мнениеот Nikola_911 » 14 Ное 2014, 01:54

Благодаря ви господин dekota_ наистина
Nikola_911
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Ное 2014, 00:19

Re: Образование

Мнениеот dakota_ » 14 Ное 2014, 09:29

Nikola_911 написа:Искам просто да служа на тази странна и да помагам на хората .Според мен тази професия е доста отговорна.Да служиш на странната и обществото . Иначе завършвам Комуникационна и осигурителна техника .


Ники,давам ти приятелски съвет да обърнеш сериозно внимание на правописа си.При кандидатстване за работа в МВР по време на конкурса и това се следи!
Дори да пишеш от телефон,не е причината в телефона да напишеш "странна" вместо страна ;) ако не си сигурен за дадена дума как се пише,ползвай синоним на думата...можеше да напишеш държава :)
Имаше един виц за катаджия,който спрял нарушителят Джоро Джоров и го пуснал без да му напише акт,но го предупредил,че по-надолу има негов колега,който знае цялата азбука и знае как се пише "Дж" ако го хване няма да се измъкне :D
Учи,завърши,подготви се и заповядай да служиш на страната! Дано до тогава имаме и държава,че да може да служиш на страната и на държавата ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта