СПО "Границата"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 27 Май 2015, 10:58

сигма3 написа:И аз не съм съгласен,че пътя не трябва да се смята за извънреден труд,ама Дакота така тарикатски го е обяснил,че на човек кеф да му стане:)
Сигурен съм,че такъв тип началник,ако ме прати някъде и не ми сметне пътя за труд,когато имам зор,няма да имам проблем.
Иначе с компенсациите е такава зверска боза.....Аз съм компенсация на 30.05 и ме викат на работа извънредно....:)))


Ясене,нацелил си точно същината на въпроса :) за това се кефя и се моля да имам повече колеги като теб. Едно е да иска Иво Тодоров да му зачитат пътя до мястото на командировката за работно време,което по закон не е работно време и съвсем друго е пътя до мястото на командировката да се добавя в часовете извънреден труд ;)
Последният вариант е изцяло в ръцете на Директора на ОДМВР и преди два дни в понеделник при нас директора склони на такъв вариант и е въпрос на представяне на едни листове и подписване за изпълнение ;)
На теб няма жена,която да ти откаже,защото знаеш различни варианти как да си поискаш и да постигнеш целта си ;) В дирекцията на Иво Тодоров не знаят как да си поискат от Пламен Узунов и той се дърпа и не дава :)
Уменията за водене на преговори са като курварлъка...часовникарска работа и не е за всеки ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Lord » 27 Май 2015, 22:31

Това е "мъжка" тема!
Няма лошо да има и "мъжки" мнения от дами, но е лошо да има "нежни" мнения от двата пола или откровено педе..стки изцепки и от трите пола.

Утре тук не премествам мнения, а ги трия, все пак трябва мяра, понякога!!!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 28 Май 2015, 08:56

Въй,въй,въй. Мозъци в МВР бол и поради тази причина сме на този хал. Да попитам - деня преди избори,когато се провежда инструктаж работно време ли е? На мен ми го плащат. Пращат колеги за охрана на футболна среща в друга дирекция за деня.Водят ли се на работа?Плаща ли им се?При намалено работно време или неприсъствен ден във връзка с празник,колко часа труд ти се отчитат,надника върви ли,плаща ли се? Заминавам за границата 15 дена,плащат ми 15 дни командировъчни. Каква е логиката да не зачитат първия и последния ден за работно време? Някой път смените са такива,че предпоследния ден си нощна смяна и приключваш последния ден към 9 или 10ч.. Законно ли е щом не съм на работа да ме разкарват със служебен транспорт? Нормално ли е,пътувайки със служебен транспорт към границата,облечен с униформено облекло и при поискване на съдействие от граждани /ставаме свидетели на ПТП например/ да им кажа,че не съм на работа?
И така уважаеми Дакота,което не спазва от който и да е директор или министър ще се реши по съдебен път.Заради гениите в МВР,същото изплаща всяка година милиони обезщетения на служителите си.
Приятен ден и успех на всички!
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 28 Май 2015, 10:04

Иво,опитах под формата на майтап да обясня някои неща,които не са ти ясни. От написаното от теб по-горе става ясно,че нищо не ти е ясно и имаш сериозни затруднения с елементарни правни понятия и нормативната уредба в МВР.
Темата,в която пишем е СПО"Границата",няма как и не е по темата,като на първокласник да ти обяснявам елементарни неща и да запълвам дефицита ти от знания. Каквото си ощетен и смяташ,че ти се полага,но не ти го дават,решавай спорните въпроси по съдебен ред. Дори не е нужно да го обявяваш,просто действай.
Наслушал съм се и съм се нагледал на синдикална простотия. Съберат се синдикалисти и като им кажат нещо,че е неприемливо, те веднага казват - Ще го решим в съда... Нито го решават в съда,нито имат сили да го решат в съда,но демонстрират защитна реакция тип "уличен помияр"... Без повече приказки и обяснения - Действай, пари нЕма...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот катюша » 28 Май 2015, 10:47

Иво Тодоров написа:Нормално ли е,пътувайки със служебен транспорт към границата,облечен с униформено облекло и при поискване на съдействие от граждани /ставаме свидетели на ПТП например/ да им кажа,че не съм на работа?


Иво,хайде да спреш с излагацията,че и външни хора четат форума и се подсмиват на лъхащото невежество.
Прочети какво пише в ЗМВР:
Чл. 152. Държавните служители са длъжни да оказват помощ или съдействие на лица, намиращи се в опасност, и за предотвратяване или пресичане на правонарушения.

Прецени сам кое е нормално,кое не е нормално и ако пак не разбереш,проблема ще е изцяло в твоя "телевизор". Заведи и дело,че в ЗМВР не са предвидили възможност на държавните служители да им се осребрява оказаната помощ в извънработно време.Срамна работа!
Пожелавам ти успех в съда и дано всичка да стане ОК при теб, че сега нещата са много зле!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: СПО "Границата"

Мнениеот efektive » 28 Май 2015, 11:28

Из Европейската Директива 2003/88:

Съгласно чл. 2, т. 1 „работното време” е всеки период, през
който работникът или служителят или работи, или е на разположение на
работодателя и изпълнява своите задължения.
efektive
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 10 Май 2015, 08:39

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 28 Май 2015, 11:33

Уважаеми Дакота,извинявай,но помиярско е да се пише,че не е по темата,а да се оплюва е по темата.
Уважаема Катюша,много колеги са доказали без значение дали са на работа или не,че винаги са готови да помагат.Това важи също и за много граждани.Всички тези хора имат съвест и морал,на тях не им трябват закони.
Дадох примери как определени лица в това министерство вършат неща,лишени от логика.
Извинявам се,но ще повторя още веднъж примера за инструктажа преди изборите и двата инструктажа за СПО на границата.В единия случай се плаща,а в другия не?!
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 28 Май 2015, 23:37

dakota_ написа:
сигма3 написа:И аз не съм съгласен,че пътя не трябва да се смята за извънреден труд,ама Дакота така тарикатски го е обяснил,че на човек кеф да му стане:)
Сигурен съм,че такъв тип началник,ако ме прати някъде и не ми сметне пътя за труд,когато имам зор,няма да имам проблем.
Иначе с компенсациите е такава зверска боза.....Аз съм компенсация на 30.05 и ме викат на работа извънредно....:)))


Ясене,нацелил си точно същината на въпроса :) за това се кефя и се моля да имам повече колеги като теб. Едно е да иска Иво Тодоров да му зачитат пътя до мястото на командировката за работно време,което по закон не е работно време и съвсем друго е пътя до мястото на командировката да се добавя в часовете извънреден труд ;)
Последният вариант е изцяло в ръцете на Директора на ОДМВР и преди два дни в понеделник при нас директора склони на такъв вариант и е въпрос на представяне на едни листове и подписване за изпълнение ;)
На теб няма жена,която да ти откаже,защото знаеш различни варианти как да си поискаш и да постигнеш целта си ;) В дирекцията на Иво Тодоров не знаят как да си поискат от Пламен Узунов и той се дърпа и не дава :)
Уменията за водене на преговори са като курварлъка...часовникарска работа и не е за всеки ;)


Тук наистина ми стана интересно.
Как, аджеба, време, което не се счита за отработено, може да бъде отчетено като извънреден труд?
И как точно за време, което се приравнява на почивка, някой се е навил да плаща 50% отгоре?
Вярно, че едва ли нещо в МВР може истински да ме изненада, ама това е определено интересно решение.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2015, 07:07

Вальо,ще ти кажа още нещо,като на съратник :) В рамките на управлението, Н-к на РУ е най-добрият синдикат за служителите,а в рамките на ОДМВР, Директора е най-добрият синдикат за служителите ;) За това винаги казвам на колегите да слушат началниците за да им е лека и успешна службата :D
Хубаво е да има и синдикат,но сега в момента образно казано положението е като във вица - събрали се чекист,белогвардеец и бандит... ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 29 Май 2015, 08:21

Това можеш да го каже не на "съратник" с 22 години служба, а на някой новобранец.
И веднага ще ти обясня какво пропускаш.
Това, за което говориш БИ ТРЯБВАЛО да е така - на теория.
На практика обаче през последните десет-двайсет години се наплодиха твърде много началници на РУ и директори на ОДМВР, които покриват поне една от следните характеристики:
1. Назначени са на длъжността не заради доказани професионални качества, а по съвсем други критерии.
2. Треперят за поста си до степен да не смеят зъб да обелят при получаването на някое идиотско разпореждане от Главната дирекция или (пази, Боже!) от Министерството.
3. Изпълняват задачи и преследват цели, които са свързани със служебното им положение само доколкото то им дава възможност да правят това.
Има и още, но нека спра дотук.
В резултат на въпросните хора им е последна грижа как живее и при какви условия работи "бай чепик" - както обичаш да казваш.
Вярно, имал съм началници (за които си спомням с добри чувства и които ми липсват), дето са заставали зад гърба на всеки колега, който съвестно си върши работата и са се опитвали по всякакъв начин да му помагат. Също толкова вярно е, че процентът им в сравнение с другия тип е твърде малък.

С други думи - ако имаш претенциите да се причислиш към типа началници, за които пишеш - с най-голямо съжаление трябва да ти кажа, че принадлежиш към един странен вид динозаври, който е заплашен от окончателно изчезване в МВР.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта