СПО "Границата"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Border_Officer » 26 Май 2015, 08:00

Иво Тодоров написа:Катюша,в друга тема писах,че нямам желание да плувам в л...а.
По темата. Бежанския поток ще става още по-голям,но най-лошото е,че ще има още инциденти с колеги. Няма резултат от проверка/експертиза ..... със загиналия и потрошените колеги в района на Средец. Онзи камион още си седи до мястото на инцидента. Загинаха още двама колеги на магистралата.Спомена се,че причина за инцидента е кортежа на Лилито Павлова?! Ако е истина?
Бежанците си влизат,а сред тях има и от ония чернодрешковци дето ще почернят много семейства в страната ни. Пари има само за охраната на Боко,Лили,министри,депутати.Децата са им в чужбина .....


Знаеш ли,че "онзи камион" спаси живота на 15 полицаи и загина само водача на камиона. Ако беше другият камион,които трябваше да бъде,жертвите да са много повече.
Внимавайте в ръцете на кой си поверявате живота да ви превозва. Внимавайте при какви пътни условия тръгвате и колко сте подготвени да пътувате при тези условия. Повечето злополуки и смъртни случаи настъпват от слаба подготовка и пренебрегване на правилата за безопасност. Не идвайте да охранявате границата,ако смятате,че грижата за собственият ви живот не е ваша грижа, а чужда грижа.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 26 Май 2015, 08:47

Колега,този камион още си седи там и никой няма интерес да докаже каква е причината за инцидента. В цял свят се стараят да открият причината за инциденти във въздушния,железния и какъвто се сетиш транспорт,с цел недопускане на последващи и най-важното,ценят живота на всеки.
Да се оправдаваш със загиналия е отвратително.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Border_Officer » 26 Май 2015, 09:00

Вината е в задкормилното устройство и е добре камиона да стои тук. Като минават всички да го виждат и да знаят,че това може да се случи с всеки,който тръгва на път без да претегли добре подготовката си като водач. Аз съм всеки ден по тези урви и чукари,познавам отлично района и самият аз не бих се наел да тръгна с камион през онази нощ при онези пътни и метеорологични условия,които изиграха лоша шега на слабо подготвеният водач на камиона.
Не се оправдавам с никой и нямам вина за трагичният инцидент със злополучният шофьор.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: СПО "Границата"

Мнениеот катюша » 26 Май 2015, 11:55

Иво Тодоров написа:Катюша,в друга тема писах,че нямам желание да плувам в л...а.
По темата. Бежанския поток ще става още по-голям,но най-лошото е,че ще има още инциденти с колеги. Няма резултат от проверка/експертиза ..... със загиналия и потрошените колеги в района на Средец. Онзи камион още си седи до мястото на инцидента. Загинаха още двама колеги на магистралата.Спомена се,че причина за инцидента е кортежа на Лилито Павлова?! Ако е истина?
Бежанците си влизат,а сред тях има и от ония чернодрешковци дето ще почернят много семейства в страната ни. Пари има само за охраната на Боко,Лили,министри,депутати.Децата са им в чужбина .....


В момента при Ловешкият лалугер в какво плуваш? Бежанският поток ще става по-голям,а показаха оградата,че се крепи на магия да не падне. Не е окопана,не е окрепена,а Овчев и компания откраднаха парите и потънаха. Ако имаше държава цялото Орешарско правителство на мафията сега трябваше да са обвиняеми. Лиляна Павлова е най-успешният министър,това са селски легенди за нейният кортеж. Високата скорост е причина за инцидента на магистралата,а не кортежа на Павлова. Добре,че не са се врязали в някой автобус с хора да има още невинни жертви.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Елена » 26 Май 2015, 17:58

Задържан е граничар от Лесово, прекарвал мигранти

http://www.dnes.bg/crime/2015/05/25/zad ... nti.264601

Той ги превозвал през турската граница, укрити в автомобил

Граничен полицаи от ГКПП "Лесово" е задържан заради незаконно превеждане на чужденци през турската граница, съобщиха от МВР.

Незаконният канал е разкрит в хода на съвместни действия на МВР, прокуратурата и ДАНС. Разследването е проведено под ръководството на Районна прокуратура - Елхово.

По първоначални данни, на 23 май около 18 часа през ГКПП - Лесово той превел нелегално през границата ни с Турция двама иракски граждани. За целта е използвал собствения си автомобил, укрил двамата чужденци в задната част на колата си, под плоскости за изолация.

След проведеното разследване са задържани и двамата иракчани. Те са разпитани пред съдия с помощта на преводач.

В неделя задържаният е вкаран в ареста за 72 часа. Днес предстои Районният съд в Елхово да разгледа искането на прокуратурата за вземане на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража".


СПО "Границата" има,сега трябва едно СПО"Гранична полиция" да се направи и да се чистят боклуците. Ранно пенсиониране,рискови условия на труд и за благодарност граничен полицай извършва престъпление като пресича незаконно държавната граница и организира трафик на хора. Аман от помияри,кой пиян зад волана,кой пиян и дрогиран трепе дете на тротоара,кой трафикант на хора и разбира се сме "готови" за Шенген с такива боклуци.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 26 Май 2015, 21:45

До там ли я докарахте да обвинявате загиналите?! Вие имате ли поне малко съвест,чест или достойнство?
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот osata » 26 Май 2015, 23:05

Темата е станала доста отвратителна.
Проблемите са комплексни. Техническото състояние на служебните автомобили е в доста отвратително състояние, гумите..... няма зимни гуми, летните гуми също са за брак в доста случаи, а автомобилите са с abs, блокировки и т.н., да едно време жигулито е нямало зимни гуми, ама е нямало и блокировки. Кой с каква скорост е карал, кой по какъв път е карал, кой какво е разпореждал и т.н...... всичко се пази в една дълбока тайна. Но нека не си "играем" с паметта на загиналите колеги, моля ви в това, не се знае в близките дни кой в каква ситуация може да попадне, а после какво може да бъде извадено като истина.
Да поставят в 100% от служебните автомобили камери, тогава ще се знае кой къде кога с кого..... истината винаги е там някъде!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 27 Май 2015, 08:03

Елена написа:Задържан е граничар от Лесово, прекарвал мигранти

http://www.dnes.bg/crime/2015/05/25/zad ... nti.264601

Той ги превозвал през турската граница, укрити в автомобил

Граничен полицаи от ГКПП "Лесово" е задържан заради незаконно превеждане на чужденци през турската граница, съобщиха от МВР.

Незаконният канал е разкрит в хода на съвместни действия на МВР, прокуратурата и ДАНС. Разследването е проведено под ръководството на Районна прокуратура - Елхово.

По първоначални данни, на 23 май около 18 часа през ГКПП - Лесово той превел нелегално през границата ни с Турция двама иракски граждани. За целта е използвал собствения си автомобил, укрил двамата чужденци в задната част на колата си, под плоскости за изолация.

След проведеното разследване са задържани и двамата иракчани. Те са разпитани пред съдия с помощта на преводач.

В неделя задържаният е вкаран в ареста за 72 часа. Днес предстои Районният съд в Елхово да разгледа искането на прокуратурата за вземане на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража".


СПО "Границата" има,сега трябва едно СПО"Гранична полиция" да се направи и да се чистят боклуците. Ранно пенсиониране,рискови условия на труд и за благодарност граничен полицай извършва престъпление като пресича незаконно държавната граница и организира трафик на хора. Аман от помияри,кой пиян зад волана,кой пиян и дрогиран трепе дете на тротоара,кой трафикант на хора и разбира се сме "готови" за Шенген с такива боклуци.


А СПО "Разследващи полицаи" преди това ли трябва да се направи или след това? Ако караме по твоята логика, де. Та да поразчистим и там боклуците... :D
Щото ти изброи три случая на боклуци от Гранична, които добиха медийна известност.
Аз мога да изброя поне толкова също такива боклуци в досъдебното. Като брой сте доста по-малко от Гранична, значи процентът е по-висок. Че не се е вдигнал медиен шум, не променя нещата по същество.
И с тези боклуци, разбира се, сме готови за прекратяване на мониторинга по "Правосъдие и вътрешен ред"...

Наистина странна логика.
Разбрала колежката (от медиите), че имало трима боклуци между 7 000 и - давай да правим СПО по останалите 6 997. Очевидно щото "виновни до доказване на противното". Характерно... за някои кръгове в държавата, към които по принцип не ми се иска да причислявам колежката...

Между другото, уважаема колежке, ако боклуците в Гранична, че и в МВР по принцип (за цялото общество няма да говоря), се изчерпваха с това, което Ви е известно от медиите - а в случая говорим за по-малко от 0.04% - значи не само сме готови за Шенген, но и сме далеч по-напред от доста други държави.

Де да бяха само толкова... и само в Гранична...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Елена » 27 Май 2015, 08:35

Аз съм за това да има и СПО "Разследващи полицаи",ще останеш разочарован от резултатите. В разследването също има боклуци,но не са така гъсто съсредоточени като боклуците в митницата гранична полиция.Оплели сте се като свински черва митничари с корумпирани гранични полицаи. Изброила съм само част от случаите известни на медиите. Ако чукнеш в нета ще откриеш още такива боклуци. Знам и за случаи,по които има неприключили ДП и не са известни на медиите,за тях няма как да пиша.
Не мога да приема за нормално да си граничен полицай,да занеш каква отговорност е да пазиш Шенгенската граница. Да занеш какъв отзвукк ще има в ЕС като те хванат,че си каналджия и въпреки всичко да престъпваш закона. За РП,че взели от някой пари да мине метър е престъпление,но няма такъв отзвук на европейско ниво.
Чудно ми е като службата в гранична полиция е тежка и исканията са за 50 години възраст за пенсиониране,как на мира сили да не почива и да се възстановява от тежката служба,а пресича незаконно границата с бежанци. Как намира сили да се дрогира,напие и да отнеме живота на бебе в количка на тротоара. Как е успял около обяд вече да е на шише ракия и да криволичи по пътното платно.
После ще се показваш по медиите да обясняваш как полицаите да се пенсионират на 50 год. възраст,че службата била тежка. Голяма обществена подкрепа ще получите и сигурно само идиотите ще се вържат на припяванията за тежка служба.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: СПО "Границата"

Мнениеот сигма3 » 27 Май 2015, 09:20

И аз не съм съгласен,че пътя не трябва да се смята за извънреден труд,ама Дакота така тарикатски го е обяснил,че на човек кеф да му стане:)
Сигурен съм,че такъв тип началник,ако ме прати някъде и не ми сметне пътя за труд,когато имам зор,няма да имам проблем.
Иначе с компенсациите е такава зверска боза.....Аз съм компенсация на 30.05 и ме викат на работа извънредно....:)))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта