СПО "Границата"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 29 Дек 2014, 22:02

Да си подадат оставките гл.секретар Лазаров,н-к ГПУ Средец Върбанов,двамата топ граничари Димитров и Бисер Иванов. Последните двама направиха всичко възможно проверяващите през месец ноември да не минат по маршрута Г.Ябълково - браздата.
Колко трябва да загинат за да си тръгнете?!
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 29 Дек 2014, 22:12

Иво Тодоров написа:Да си подадат оставките гл.секретар Лазаров,н-к ГПУ Средец Върбанов,двамата топ граничари Димитров и Бисер Иванов. Последните двама направиха всичко възможно проверяващите през месец ноември да не минат по маршрута Г.Ябълково - браздата.
Колко трябва да загинат за да си тръгнете?!


Проверяващите през м.Ноември,ако са искали да минат "по маршрута Г.Ябълково - браздата" да са минали и да са проверили. Нямаше да открият Америка,публична тайна е,че "на браздата" има сериозни проблеми и ако са искали да констатират проблеми,да са минали там,където всички знаят,че има проблеми!
Н-ка на ГПУ- Средец няма никаква вина за случилото се!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 29 Дек 2014, 22:38

dakota_ написа:
Иво Тодоров написа:Да си подадат оставките гл.секретар Лазаров,н-к ГПУ Средец Върбанов,двамата топ граничари Димитров и Бисер Иванов. Последните двама направиха всичко възможно проверяващите през месец ноември да не минат по маршрута Г.Ябълково - браздата.
Колко трябва да загинат за да си тръгнете?!


Проверяващите през м.Ноември,ако са искали да минат "по маршрута Г.Ябълково - браздата" да са минали и да са проверили. Нямаше да открият Америка,публична тайна е,че "на браздата" има сериозни проблеми и ако са искали да констатират проблеми,да са минали там,където всички знаят,че има проблеми!
Н-ка на ГПУ- Средец няма никаква вина за случилото се!



Иди в Средец и разговаряй с командированите,разговаряй с командированите шофьори,разговаряй с граничарите, повози се с някой ЗИЛ или потънало в нафта и масло МТЛБ и тогава коментирай. На 08 следващия месец ще те чакам в ГПУ Средец и да не се криеш.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 29 Дек 2014, 22:59

dakota_ написа:
dsuzunov написа:Вчера, в репортажите за загиналия колега споменаха, че е работел на катер на Гранична полиция. Което значи, че не е постоянно на волана, още по-малко на волана на товарен автомобил. Кой му е "връчил" камиона да го кара, при това да извозва хора.....?


Това е водещото при този инцидент! Както споменах по-горе няма подбор на шофьорите,които превозват полицаите от и до граничната бразда. Задължителен подбор на водачите,защото по тези места само шофьори с много опит могат да се придвижват безопасно. Колегите от мобилните гранични групи са факири при управление на автомобил в тези райони. Следващият момент,който наблюдавам като ходя по тези райони,прави се инструктаж,но не се спазват указанията на инструктиращите. Имам чувството,че в тия камиони се превозват хуни. Има старши на автомобила,има старши на каросерията на автомобила. Никой по време на път няма право да става прав и да напуска местото си. Пътувал съм зад такъв автомобил и ми е идвало да изпреваря автомобила,да взема едно дърво и потроша кокалите на някои хора отзад в каросерията. Не може да се става прав,да се подвиква,да се подсвирква...и като стане беля след това същите тия да гледат като луди и да ръсят простотии,че камиона е стар,че сядали на дървени пейки и ред други простотии ...................

Уточнявай в кой век си ходил или пътувал в този район. Важно е.


Няма да отпуснат джипове и на ръце никой няма да носят. Изпълнява се задача по охрана на ДГ,както едно време 18 год. момчета са вършели тази работа без проблем и са превозвани по същият начин,така и сега полицаите мобилизирани за охрана на ДГ ще вършат същата работа.

Съвземи се човече,минаха тези 18г. Тогава пътя се е поддържал,а сега има нещо като път. Да беше дошъл сега и да видиш,тогава коментирай.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 29 Дек 2014, 23:06

Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:
Иво Тодоров написа:Да си подадат оставките гл.секретар Лазаров,н-к ГПУ Средец Върбанов,двамата топ граничари Димитров и Бисер Иванов. Последните двама направиха всичко възможно проверяващите през месец ноември да не минат по маршрута Г.Ябълково - браздата.
Колко трябва да загинат за да си тръгнете?!


Проверяващите през м.Ноември,ако са искали да минат "по маршрута Г.Ябълково - браздата" да са минали и да са проверили. Нямаше да открият Америка,публична тайна е,че "на браздата" има сериозни проблеми и ако са искали да констатират проблеми,да са минали там,където всички знаят,че има проблеми!
Н-ка на ГПУ- Средец няма никаква вина за случилото се!



Иди в Средец и разговаряй с командированите,разговаряй с командированите шофьори,разговаряй с граничарите, повози се с някой ЗИЛ или потънало в нафта и масло МТЛБ и тогава коментирай. На 08 следващия месец ще те чакам в ГПУ Средец и да не се криеш.


Разговарям с командировани и знам доста по-добре от теб какво се случва в Средец. Знам и доста по-добре от теб какви са отговорностите на Н-ка на ГПУ /не става дума само за Средец / Не познаваш службата в гранична полиция,но това не ти пречи да пенкилерстваш! Командированите шофьори нямат необходимата подготовка да превозват хора в такива местности. Не е имал необходимата подготовка и командирования колега Асен Асенов,но подбора на шофьорите и тяхното обучение не е задължение на Н-ка на ГПУ ! Никой от командированите шофьори не е задължен и не го очаква разстрел,ако откаже да превозва хора през малките часове на денонощието и заяви,че не е подготвен да управлява камион при такива условия и не желае да носи отговорност за живота на хората в камиона.
Захарин Пенов подаде оставка,но Захарин Пенов е отличен професионалист и няма вина за случилото се,защото той е Директор на ГДГП,а под него има заместници,които са и директори на дирекции пряко отговорни за случилото се.
На 07.01 ще съм в района на Елхово и Болярово /има такива населени места/,но изобщо не ми влизаш в плановете да се срещам с теб! Няма какво да ми кажеш,което да не знам и няма какво да ме научиш...Когато аз съм тръгнал по границата и съм почнал службата си в МВР,ти си бил някъде в началния курс на училище.
Ако ти трябва обучение може да се срещнеш с Вальо Попов,познава службата в гранична полиция и е обещал да преподава напълно безплатно до м. Март 2015 год. на всички,които се опитват да разбират от служба в гранична полиция,но им е тънка "кожата" и си мислят,че като видят браздата и посетят Средец или друг граничен района са станали спецове "на браздата".
Гледам и слушам по медиите,че и други синдикалисти собственици на синдикални "ЕТ" и ЕООД" - та се упражняват по темата,но нещо не им пее "петела" правилно.
Ако искате с нещо да помогнете,не се опитвайте да разбирате от управление на ГПУ,защото това не е за всеки,а направете нещо полезно,колегите на границата да може да носят службата с камуфлаж и ботуши. Не е по правилата,но е в правомощията на министъра да разреши ползването на камуфлажа!
Ето ти една задача за синдикалното ЕООД - "ИП и сие"... срещни се с "лидера" и действайте...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 30 Дек 2014, 13:58

Между другото, има случаи - поне ние разполагаме с два документирани такива - при които колеги, въпреки че имат категорията, са отказали да управляват ЗИЛ-овете. Става дума тъкмо за зоната на отговорност на ГПУ - Малко Търново - един от най-гадните участъци, поне що се отнася до терена и пътищата.
Пускат си докладната, че имат категорията, но отпреди много години, нямат необходимия стаж с такава техника и не могат да поемат отговорността да возят хора. Плашиха ги, искаха да ги наказват, наложи се даже да се намесим, но момчетата устискаха, което им прави чест.
За топ граничарите Димитров и Иванов ще се съглася с Иво. За началника на ГПУ-Средец не съм сигурен - чувал съм и хубави приказки за него.

Пак между другото, като си говорим за границата, можете да погледнете това:

https://press.mvr.bg/Akcenti/dokumenti_301214.htm

Последното - "Доклад за организацията на работа и моментното състояние на материално - битовите условия, при които изпълняват служебните си задължения полицейските служители от структури на МВР, включени в съвместна специализирана полицейска операция по българо-турската граница" - е наистина впечатляващ документ. Не мога да не поздравя колегите - в това число и Иво - които участваха в тая комисия.
Точно за този доклад в последно време настоявахме пред политическото ръководство да го направи публично достояние. Вчера министърът се съгласи (поздравления за което!) и вече е публикуван от Пресцентъра.
Особеното мнение на топ граничарите, които Иво споменава, също заслужава известно внимание, но не ми се коментира - не ща да си развалям празниците.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 30 Дек 2014, 14:57

малкия написа:Между другото, има случаи - поне ние разполагаме с два документирани такива - при които колеги, въпреки че имат категорията, са отказали да управляват ЗИЛ-овете. Става дума тъкмо за зоната на отговорност на ГПУ - Малко Търново - един от най-гадните участъци, поне що се отнася до терена и пътищата.
Пускат си докладната, че имат категорията, но отпреди много години, нямат необходимия стаж с такава техника и не могат да поемат отговорността да возят хора. Плашиха ги, искаха да ги наказват, наложи се даже да се намесим, но момчетата устискаха, което им прави чест.

За топ граничарите Димитров и Иванов ще се съглася с Иво. За началника на ГПУ-Средец не съм сигурен - чувал съм и хубави приказки за него.

Пак между другото, като си говорим за границата, можете да погледнете това:

https://press.mvr.bg/Akcenti/dokumenti_301214.htm

Последното - "Доклад за организацията на работа и моментното състояние на материално - битовите условия, при които изпълняват служебните си задължения полицейските служители от структури на МВР, включени в съвместна специализирана полицейска операция по българо-турската граница" - е наистина впечатляващ документ. Не мога да не поздравя колегите - в това число и Иво - които участваха в тая комисия.
Точно за този доклад в последно време настоявахме пред политическото ръководство да го направи публично достояние. Вчера министърът се съгласи (поздравления за което!) и вече е публикуван от Пресцентъра.
Особеното мнение на топ граничарите, които Иво споменава, също заслужава известно внимание, но не ми се коментира - не ща да си развалям празниците.


Вальо,нарочно подчертах с червено поне за мен най-важното. Който не е сигурен в себе си като водач на камион или друга техника,да не се качва да управлява такава техника. Пускат ДЗ и отказват,това спасява човешки животи и ако се случи нещо и водача остане жив,да не му тежат на съвестта душите,които е убил в резултат на това,че не е подготвен да управлява камион в такива пресечени,изорани и блатисти местности!
Другото,което е хубаво да обърнете внимание като се събирате с представители на министерството,поискайте командированите колеги да могат да ползват камуфлаж и гумени ботуши по време на смените "на браздата".
При мен колеги след 2-3 командировки на границата буквално оголяха. Съсипаха си униформите и си разсипаха кубинките в калта. Тия кубинки са непригодни за газене в такава кал. Знаеш какво е положението с вещевото доволствие и униформите,да не зачекваме и тази тема.
И накрая,но не на последно място,бъдете по настоятелни от СФСМВР по въпроса с т.н представителност. Не е нормално на масата за преговори да сядат "мушмоли",които никой не ги знае кого представляват. Мога да съм още по-изразителен,но мисля,че ти знаеш какво имам предвид.
Поздравявам ви от СФСМВР за всичко,което правите за служителите на МВР и знам,че искате повече и бихте направили повече,ако имате възможност.
Призовавам повече колеги да се включат и да дарят средства за семейството на колегата Асен Асенов.
Гледах сумата събрана за убития колега Емл Шарков и ми стана жал,че толкова малко хора са се включили и са дарили средства.
Предполагам,че са се подвели по обещанието на Светлозар ЛазарOFF,че поема доживот да се грижи за семейството на Шарков. За колегата Асенов такова обещание не е давал,нека бъдем по-щедри,става дума за загинал млад човек и осиротяло семейство.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 30 Дек 2014, 16:13

За камуфлажа говорихме вчера на срещата с министъра. Смятам, че е въпрос на кратко време да го разрешат. Заедно с гумените ботуши, разбира се. На 07.01. ще има нова среща с представители на ръководството точно по подобни въпроси - които са належащи, а могат да се решат бързо и без сериозно допълнително финансиране.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Old Cops » 30 Дек 2014, 16:52

Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:
Иво Тодоров написа:Да си подадат оставките гл.секретар Лазаров,н-к ГПУ Средец Върбанов,двамата топ граничари Димитров и Бисер Иванов. Последните двама направиха всичко възможно проверяващите през месец ноември да не минат по маршрута Г.Ябълково - браздата.
Колко трябва да загинат за да си тръгнете?!


Проверяващите през м.Ноември,ако са искали да минат "по маршрута Г.Ябълково - браздата" да са минали и да са проверили. Нямаше да открият Америка,публична тайна е,че "на браздата" има сериозни проблеми и ако са искали да констатират проблеми,да са минали там,където всички знаят,че има проблеми!
Н-ка на ГПУ- Средец няма никаква вина за случилото се!



Иди в Средец и разговаряй с командированите,разговаряй с командированите шофьори,разговаряй с граничарите, повози се с някой ЗИЛ или потънало в нафта и масло МТЛБ и тогава коментирай. На 08 следващия месец ще те чакам в ГПУ Средец и да не се криеш.


Ти май не си ходил войник или не си виждал МТ-ЛБ :) В трактор няма мека мебел и меки подглавници :D нафтата и маслото са си нещо нормално.
Послушай Дакота и който не може да управлява надеждно камион да не се качва зад волана,че превръща камиона в пътуващ ковчег.
Да не ми кажеш и на мен да дойда да видя границата,бил съм граничар на 9 ГЗ "Казак" и нищо не ме плаши по границата.Командироват по границата и хлапетии,които ги е страх нощем и сърцето им пада в гащите като подухне вятър и зашуми шумата,като подплашени зайци се оглеждат!
Old Cops
Нов
Нов
 
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Апр 2014, 08:02

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 30 Дек 2014, 22:38

малкия написа:За камуфлажа говорихме вчера на срещата с министъра. Смятам, че е въпрос на кратко време да го разрешат. Заедно с гумените ботуши, разбира се. На 07.01. ще има нова среща с представители на ръководството точно по подобни въпроси - които са належащи, а могат да се решат бързо и без сериозно допълнително финансиране.


Вальо,не знам имаш ли фейсбук /аз нямам/,но с колега разглеждах снимки във фейсбук качени от колеги командировани на границата. Като оставим това,че снимките са правени по нощни заведения,като оставим настрани замъглените погледи и демонстрацията на блаженство от командировката :)
Задавал ли си си въпроса,аджеба къде съхраняват оръжието си колегите като се освободят от смяна ? Не ми се вярва да разпускат по питейните заведения със служебното оръжие препасано на пояса :oops:
Мисля,че е напълно уместно да поставите и този въпрос към др. министър като се събере около "кръглата" маса. Не е станала все още беля да опукат някой в кръчма със служебно оръжие и тогава пак да обсъждаме кой да си подаде оставката и как е могло това да не се случи...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта