СПО "Границата"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 30 Дек 2014, 22:55

Old Cops написа:Да не ми кажеш и на мен да дойда да видя границата,бил съм граничар на 9 ГЗ "Казак" и нищо не ме плаши по границата.Командироват по границата и хлапетии,които ги е страх нощем и сърцето им пада в гащите като подухне вятър и зашуми шумата,като подплашени зайци се оглеждат!


Кажи сега как се казваше по твое време селото,където си бил граничар на 9 ГЗ "Казак" ;) Да разберем дали си Old или си Young Cops :) Относно страха,само луд не го е страх от нищо...има го и страха,има го и напрежението,а в гората за неподготвения всеки шум е страшен... В тъмното таралеж като върви по падналите листа в гората,все едно човек стъпва...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Сакалиев » 30 Дек 2014, 23:47

Двамата милиционери Дакота и Попов какво ще кажете за новия инцидент с камион на границата. Отново щяха да загинат полицаи на границата и отнво милиционерите щяхте да си чешете езиците с кръгли маси и въпроси към министъра. Ай сектир от тук,че заради такива като вас сме на този хал.

Нов инцидент с полицейски ЗИЛ на границата
Този път спирачките на камиона отказали

http://www.clubz.bg/12569-nov_incident_ ... granicata_

След трагичния инцидент с полицейския ЗИЛ, който се обърна край с. Горно Ябълково и загина униформеният Асен Асенов, днес стана ясно, че е имало още един сходен с него.

Спирачките на камион ЗИЛ на "Гранична полиция" са отказали рано тази сутрин близо до южната ни граница, съобщи Нова тв.

Инцидентът е станал в района на село Голям Дървент, на мястото, където преди месеци немски граждани опитаха да разрушат оградата с Турция.

Близки на граничните полицаи съобщиха, че заради случилото се те е трябвало да вървят пеша 4 километра.

От МВР не отрекоха за инцидента и съобщиха, че временно изпълняващият длъжността директор на "Гранична полиция" Милен Панов е издал заповед, с която извежда от употреба ЗИЛ-овете по границата.

"Около 07.30 часа в района на село Голям Дървент на прав участък с чакъл, който е близо до границата водачът на автомобила преценява, че техническото състояние на спирачките не го удовлетворява, спира автомобила, при което 8 души са извозени с патрулни автомобили", съобщи Панов.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dsuzunov » 30 Дек 2014, 23:59

Какво толкова го дъвчеш този "инцидент"!
Преценил колегата, че има проблем в спирачната система и и прекратил работа.
В тези условия е съвсем допустимо да аварира камиона. Зиловете са с пневматични спирачки и при липса на достатъчно налягане в системата те стават неизползваеми. А и в края на краищата, добрият шофьор винаги се движи със съобразена с пътните условия скорост и не му представлява трудност да спре и със смяна на предавките.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 31 Дек 2014, 00:07

dakota_ написа:Задавал ли си си въпроса,аджеба къде съхраняват оръжието си колегите като се освободят от смяна ? Не ми се вярва да разпускат по питейните заведения със служебното оръжие препасано на пояса :oops:
Мисля,че е напълно уместно да поставите и този въпрос към др. министър като се събере около "кръглата" маса. Не е станала все още беля да опукат някой в кръчма със служебно оръжие и тогава пак да обсъждаме кой да си подаде оставката и как е могло това да не се случи...

:)
И това е свършено. В телефонен разговор с др. министър преди няколко дни го информирах и за тоя потенциален проблем. На срещата вчера също стана дума - тъкмо бях зинал да го спомена и той реши да ме подсети.
Между другото, ако погледнеш стенограмата от последното (недотам законно) заседание на ССП, ще видиш, че и там сме го споменали:
Г-Н ...........................: Господин Гунев, един въпрос, който абсолютно
не е обвързан с финанси. Става дума във връзка с операция „граница”.
Получихме сигнали от много колеги, които са там, относно съхранението на
оръжието при изпълнение на задълженията. Те се явяват там със служебно
оръжие, а не им са осигурени места, където да се съхранява това оръжие.
Служителите го държат в квартирите, в местата, в които спят. Значи, оръжието
се съхранява в хотели, в квартири, където имат достъп и граждани. Не се
съхранява съгласно изискванията на наредбата за съхранение на служебно
оръжие - нито има помещения, нито има каси, нито могат да ги съхраняват в
служебните помещения, в които изпълняват служебните задължения.
Създава се опасност от една страна първо за злоупотреби лично от
служителите. На следващо място създава се опасност да изчезне оръжие, което
е служебно, на министерството. Някой ще вземе ли отношение по този въпрос?

(с Г-Н ........................... е отбелязан Борето Мазнев)
Та въпросът е коментиран, мисля, че на 07.01. ще се говори за конкретно решение.
Колегите може и да се сърдят, защото сдаването и получаването на служебното оръжие в ГПУ може да удължи времето за инструктаж и отвод, но мисля, че така трябва. А и таистина получихме сигнали от наши членове.

И - за да изпреваря евентуално още някой твой съвсем резонен въпрос - коментирахме (за пореден път) и въпроса, че е недопустимо сружители и задържани незаконно преминали границата да се транспортират с едни и същи превозни средства.
Това - заедно със състоянието на пътищата и техниката, съхранението на оръжието и преумората - е един от сериозните рискове, които виждаме по турската граница. Чист късмет, че все още не е станал фал...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 31 Дек 2014, 00:15

Сакалиев написа:Двамата милиционери Дакота и Попов какво ще кажете за новия инцидент с камион на границата. Отново щяха да загинат полицаи на границата и отнво милиционерите щяхте да си чешете езиците с кръгли маси и въпроси към министъра. Ай сектир от тук,че заради такива като вас сме на този хал.


А ти какво направи бе, умник? Освен да си чешеш езика тук?
Ай ти siktir git (и се поинтересувай какво имад предвид турците с това, тъпако!) - мен поне не ме е шубе да се изправя пред министър и да му кажа някои неща в очите.
Докато ти седиш в дупката и си чешеш пръстите във форума под псевдоним.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 31 Дек 2014, 00:30

малкия написа:
dakota_ написа:Задавал ли си си въпроса,аджеба къде съхраняват оръжието си колегите като се освободят от смяна ? Не ми се вярва да разпускат по питейните заведения със служебното оръжие препасано на пояса :oops:
Мисля,че е напълно уместно да поставите и този въпрос към др. министър като се събере около "кръглата" маса. Не е станала все още беля да опукат някой в кръчма със служебно оръжие и тогава пак да обсъждаме кой да си подаде оставката и как е могло това да не се случи...

:)
И това е свършено. В телефонен разговор с др. министър преди няколко дни го информирах и за тоя потенциален проблем. На срещата вчера също стана дума - тъкмо бях зинал да го спомена и той реши да ме подсети.
Между другото, ако погледнеш стенограмата от последното (недотам законно) заседание на ССП, ще видиш, че и там сме го споменали:
Г-Н ...........................: Господин Гунев, един въпрос, който абсолютно
не е обвързан с финанси. Става дума във връзка с операция „граница”.
Получихме сигнали от много колеги, които са там, относно съхранението на
оръжието при изпълнение на задълженията. Те се явяват там със служебно
оръжие, а не им са осигурени места, където да се съхранява това оръжие.
Служителите го държат в квартирите, в местата, в които спят. Значи, оръжието
се съхранява в хотели, в квартири, където имат достъп и граждани. Не се
съхранява съгласно изискванията на наредбата за съхранение на служебно
оръжие - нито има помещения, нито има каси, нито могат да ги съхраняват в
служебните помещения, в които изпълняват служебните задължения.
Създава се опасност от една страна първо за злоупотреби лично от
служителите. На следващо място създава се опасност да изчезне оръжие, което
е служебно, на министерството. Някой ще вземе ли отношение по този въпрос?

(с Г-Н ........................... е отбелязан Борето Мазнев)
Та въпросът е коментиран, мисля, че на 07.01. ще се говори за конкретно решение.
Колегите може и да се сърдят, защото сдаването и получаването на служебното оръжие в ГПУ може да удължи времето за инструктаж и отвод, но мисля, че така трябва. А и таистина получихме сигнали от наши членове.

И - за да изпреваря евентуално още някой твой съвсем резонен въпрос - коментирахме (за пореден път) и въпроса, че е недопустимо сружители и задържани незаконно преминали границата да се транспортират с едни и същи превозни средства.
Това - заедно със състоянието на пътищата и техниката, съхранението на оръжието и преумората - е един от сериозните рискове, които виждаме по турската граница. Чист късмет, че все още не е станал фал...


Вальо,вие сте отличници :) Поздрави за Борето,един интелигентен,знаещ и можещ полицай ! От колегите,ще се сърдят тези,които по принцип до обяд са сърдити на себе си,а след обяд на всички :)
Важно е оръжието да е на сигурно място за да няма инциденти и да се почива спокойно !
Поели сте нещата както трябва и това може само да ме радва ! Весели празници на всички :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 31 Дек 2014, 00:33

Справка за админите или защо нарекох малоумника Сакалиев "тъпак"

https://bg.glosbe.com/tr/bg/sik

http://translate.academic.ru/siktir%20git/tr/en/1

http://otvet.mail.ru/question/2672948

https://ru.glosbe.com/tr/ru/siktir%20git

Смятам че ме познавате и не очаквате от мен да си трая когато някакъв ш..аняк ме праща да се шибам.
Без значение, че едва ли знае смисъла на използваната думичка - заради което го нарекох "тъпак".
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот малкия » 31 Дек 2014, 00:38

dakota_ написа:Вальо,вие сте отличници :) Поздрави за Борето,един интелигентен,знаещ и можещ полицай ! От колегите,ще се сърдят тези,които по принцип до обяд са сърдити на себе си,а след обяд на всички :)
Важно е оръжието да е на сигурно място за да няма инциденти и да се почива спокойно !
Поели сте нещата както трябва и това може само да ме радва ! Весели празници на всички :)


Благодаря!
Весели празници ина теб!
На колегите от форума - също!
А на тези, които по празниците ще са на турската граница - или където и да е в изпълнение на задълженията си - леки дежурства (смени, наряди)!
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 31 Дек 2014, 00:51

Сакалиев написа:Двамата милиционери Дакота и Попов какво ще кажете за новия инцидент с камион на границата. Отново щяха да загинат полицаи на границата и отнво милиционерите щяхте да си чешете езиците с кръгли маси и въпроси към министъра. Ай сектир от тук,че заради такива като вас сме на този хал.

Нов инцидент с полицейски ЗИЛ на границата
Този път спирачките на камиона отказали

http://www.clubz.bg/12569-nov_incident_ ... granicata_

След трагичния инцидент с полицейския ЗИЛ, който се обърна край с. Горно Ябълково и загина униформеният Асен Асенов, днес стана ясно, че е имало още един сходен с него.

Спирачките на камион ЗИЛ на "Гранична полиция" са отказали рано тази сутрин близо до южната ни граница, съобщи Нова тв.

Инцидентът е станал в района на село Голям Дървент, на мястото, където преди месеци немски граждани опитаха да разрушат оградата с Турция.

Близки на граничните полицаи съобщиха, че заради случилото се те е трябвало да вървят пеша 4 километра.

От МВР не отрекоха за инцидента и съобщиха, че временно изпълняващият длъжността директор на "Гранична полиция" Милен Панов е издал заповед, с която извежда от употреба ЗИЛ-овете по границата.

"Около 07.30 часа в района на село Голям Дървент на прав участък с чакъл, който е близо до границата водачът на автомобила преценява, че техническото състояние на спирачките не го удовлетворява, спира автомобила, при което 8 души са извозени с патрулни автомобили", съобщи Панов.


Сакалиев,не може ли като четеш да включиш и онова малкото като аспирин нещо в главата ти на помощ...
Новината като цяло е идиотска! Прочети с червено какво съм подчертал,не е имало никаква опасност за возещите се в камиона! Колегата е преценил,че състоянието на спирачките не позволява да продължи курса и е спрял ! Чест му прави това,което е направил и така трябва !
Идиотското в статията е как така полицаите хем са ходили пеша 4 километра,хем са ги извозили с патрулни автомобили :D
Дори и пеша да са минали 4 километра,едва ли са щели да колабират... Живи да ги ожалят роднините им,как така полицаи ще ходят 4 км. пеша,нали ще си протъркат топките...Завалиите,дано да вземат решение от синдиката да осигурят и доставката на хума по границата...Да разкисват хума и да се мажат между краката срещу подсичане от ходене пеша :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот сигма3 » 31 Дек 2014, 15:45

Един младеж си носи в раницата гел за коса и 2 кроасана с 1 шише вода,как да ходи 4 км. такъв?:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта