СПО "Границата"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 24 Май 2015, 22:24

osata написа:
dakota_ написа:....
Моето мнение е,че при командироване времето за път не се включва в работното време.


Тук не съм съгласен с теб.
Все пак сме 21-ви век, навсякъде всеки чете запетайки, малки шрифтове и т.н. Всяка една минута, която работодателят ме принуждава да не съм до семейството си, което е най-важната част на съвременното общество, следва да се заплаща. Мен не ме интересува, че кадровата политика на министерството е некадърна, че има недостиг на служители в южните части и т.н., не сме военни, не сме под пагон, не се пенсионираме след 20 години стаж, не се лекуваме както преди безплатно ние и семействата ни във военните болници.... ако преди 15-20 години полицаят е имал блага, и тогава за извънреден труд не е ставало дума, тогава времената са били други. Сега да отидеш за 2 часа на погребение в работно време те карат да пишеш, че да не вземе някой да те блъсне и да стане беля, нещо, което преди 15 години след разговор с началника може и два дни да не се явиш на работа.
Скоро щяха да ме командироват в Академията за няколко дни за един семинар....да спя на пружина, да няма топла вода за къпане??? Мерси :) , това че работя в МВР, не значи че си броя стотинките и че нямам принципи и стандарт на живот. Да ми сметнат по 7лв и стотинки дневни.


Моето мнение съм го изградил на базата на закона,поне както го чета :) а и след справка с ФО на дирекцията. Ти си засегнал един много важен въпрос, които към момента се нарушава в МВР. Въпроса свързан с нарушение е въпроса с извънредният труд по време на командировка. Това е нещо отделно от времето на пътуване до мястото на командировка,което е уредено и за това се изплащат обезщетения под формата на командировъчни /нека не ги изброявам отново/
При нас в ОДМВР,а и във вашата ОДМВР извънредният труд към момента не се изплаща,а се ползва отпуск. Това, ако някой го повдигне на въпрос е нарушение. Повдигах го на въпрос пред Директора и получих отговор ;) Отговора не ми хареса, защото ме ощетяват по отношение на наряда,но се справям :)
Не е трябвало да отказваш командировката в АМВР...Да спиш на пружина,да няма топла вода това вече е лукс,за който дори се плащат луди пари :D Водих из Родопите едни чужденци /шваби/,които ми бяха на гости и с голям кеф спаха в палатка върху шалтета на земята,не се къпаха два дни, ядоха от войнишки канчета и видяха как се пече мръвка на жарава :) За компенсация са ме поканили при тях да спя във луксозна вила с джакузи...басейн...нещо,което го има навсякъде и няма да ме впечатли по никакъв начин ;)
Знаеш ли вица за турският султан,където разпънал шатра до селската чешма и всяка сутрин бъркал под полата на една мома... Помирисвал си пръста и й давал по една жълтица... ;) Майка й нали била алчна решила да я изкъпе и премени с нови дрехи,белким султана почне да й дава по две жълтици...Бръкнал султана,помирисал си пръста и казал - Пфу такива си имам цял харем и нищо не й дал :lol: Повечето от нашите хора като отидат в командировка на границата,вместо да се отдадат на удоволствието,че си командировка на чист въздух и правилото,че каквото се случва по време на командировка не се брои за грях...те почват да смятат отработено време,условия на труд и си вгорчават живота с излишни неща... При мен има 2-3 айгъра,като чуят за командировка на граница,дори искат по цял месец да продължава :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 25 Май 2015, 10:07

dakota_ написа:Командировката се извършва въз основа на предварително издадена писмена заповед!
Заповедта съдържа,структурата,името и длъжността на лицето,което издава заповедта. Трите имена и длъжността на командированите лица.Мястото на командировка. Задачата,която ще се изпълнява по време на командировката. Времетраене на командировката. Командировъчни пари-дневни,пътни квартирни пари,на които имат право командированите лица. Заповядва се начина на пътуване и всичко останало,което е от значение при определяне на размера на командировъчните пари.
В случай,че има спорни въпроси във връзка със заповедта за командировка,които не могат да се разрешат след преговори. Командированите имат право да се обърнат към съда и да решат спорните въпроси по съдебен ред.
Моето мнение е,че при командироване времето за път не се включва в работното време.



Щом нашия Директор ми заповядва да се явя някъде,това означава,че съм на работа.
В крайна сметка пък съдията ще реши. Нашето министерство е богато,има много пари за обезщетения.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 25 Май 2015, 11:03

Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:Командировката се извършва въз основа на предварително издадена писмена заповед!
Заповедта съдържа,структурата,името и длъжността на лицето,което издава заповедта. Трите имена и длъжността на командированите лица.Мястото на командировка. Задачата,която ще се изпълнява по време на командировката. Времетраене на командировката. Командировъчни пари-дневни,пътни квартирни пари,на които имат право командированите лица. Заповядва се начина на пътуване и всичко останало,което е от значение при определяне на размера на командировъчните пари.
В случай,че има спорни въпроси във връзка със заповедта за командировка,които не могат да се разрешат след преговори. Командированите имат право да се обърнат към съда и да решат спорните въпроси по съдебен ред.
Моето мнение е,че при командироване времето за път не се включва в работното време.



Щом нашия Директор ми заповядва да се явя някъде,това означава,че съм на работа.
В крайна сметка пък съдията ще реши. Нашето министерство е богато,има много пари за обезщетения.


Няма две мнения по въпроса. Явиш ли се в ГПУ посочено в заповедта за командировка си на работа.
На твое място бих мислил нашето министерство за пари толкова,колкото то мисли за мен.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот катюша » 25 Май 2015, 14:29

Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:Командировката се извършва въз основа на предварително издадена писмена заповед!
Заповедта съдържа,структурата,името и длъжността на лицето,което издава заповедта. Трите имена и длъжността на командированите лица.Мястото на командировка. Задачата,която ще се изпълнява по време на командировката. Времетраене на командировката. Командировъчни пари-дневни,пътни квартирни пари,на които имат право командированите лица. Заповядва се начина на пътуване и всичко останало,което е от значение при определяне на размера на командировъчните пари.
В случай,че има спорни въпроси във връзка със заповедта за командировка,които не могат да се разрешат след преговори. Командированите имат право да се обърнат към съда и да решат спорните въпроси по съдебен ред.
Моето мнение е,че при командироване времето за път не се включва в работното време.



Щом нашия Директор ми заповядва да се явя някъде,това означава,че съм на работа.
В крайна сметка пък съдията ще реши. Нашето министерство е богато,има много пари за обезщетения.


Ивче,знаеш девиза "Заедно можем повече" - СФСМВР ;) Бил си и знаеш,че със СФС се излиза на светло и нещата се случват. Сега си "СС" и си в секретният щат :D В СФСМВР можеш да застанеш с лицето си и да отстояваш исканията си без да те картотекират като "секретен сътрудник" 8-) Знам,че разбираш от майтап и няма да се сърдиш за горното :D
Успешна командировка на границата ти желая и живи и здрави да се приберете!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 25 Май 2015, 15:32

Катюша,в друга тема писах,че нямам желание да плувам в л...а.
По темата. Бежанския поток ще става още по-голям,но най-лошото е,че ще има още инциденти с колеги. Няма резултат от проверка/експертиза ..... със загиналия и потрошените колеги в района на Средец. Онзи камион още си седи до мястото на инцидента. Загинаха още двама колеги на магистралата.Спомена се,че причина за инцидента е кортежа на Лилито Павлова?! Ако е истина?
Бежанците си влизат,а сред тях има и от ония чернодрешковци дето ще почернят много семейства в страната ни. Пари има само за охраната на Боко,Лили,министри,депутати.Децата са им в чужбина .....
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 25 Май 2015, 16:47

И в двата случая основната се нарича "аджамия". И най-добрата машина в ръцете на аджамия се превръща в купчина желязо. Лошото и в двата случая е,че аджамийството взима невинни жертви.
Кортежа на Лили Павлова ли е разбил главата на шофьора в стъклото и заради кортежа ли е получил черепно мозъчна травма. Лили Павлова ли да му сложи предпазният колан и Лили Павлова ли да му съобрази скоростта с пътната обстановка...
Преди няколко дни за около 4 часа на главен път за превишена скорост в мое присъствие бяха съставени 3 АУАН на полицейски служители! Всичките казаха,че много бързат,но за къде не стана ясно... Всичките останаха крайно огорчени,че колеги глобяват "колеги"...
Едно нещо трябва да се знае,униформата и служебната карта не гарантират безсмъртие. Простиш ли,затвориш ли си очите за нарушение на пътя,забиваш пирон в ковчега на помилвания.
Простотията,високата и нереална самооценка в комбинация с несъобразена скорост води до смърт на пътя!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Иво Тодоров » 25 Май 2015, 18:42

Почти е сигурно,че и в двата случая ще обвинят водачите,но е сигурно,че този или тези дето трябва да направят анализ на случилото се им е ...... сещай се. "Дошла съм да ви чуя"- доста е запозната министърката ни за случващото се в страната ни. Имам чувството,че съм в първобитния строй. Та за границата-един от проблемите е недостига на граничари,прекалената им натовареност,стара техника,гуми и .... Няма пари,да мрат. Поредното правителство избива народа си като "Боко харам".
Бих ти препоръчал като излизат твоите подчинени със служебните МПС да си запознат с техническото им състояние-поне да не ти тежи на съвестта. Знаеш,че ще си измият ръцете с теб след това.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Lord » 25 Май 2015, 19:14

Иво Тодоров написа:Бих ти препоръчал като излизат твоите подчинени със служебните МПС да си запознат с техническото им състояние-поне да не ти тежи на съвестта. Знаеш,че ще си измият ръцете с теб след това.


Убеден съм, че dakota_ е отлично запознат със състоянието на автопарка, а и друг въпрос е, че всички служебни МПС са преминали ГТП, т.е., отговорността определено не е на началниците на структурни звена.

А във връзка с границата и бежанците - да видим кой и как ще я охранява, защото след окончателното приемане на идеите на Калфин, МВР ще се обезлюди с хиляди и може да се окаже, че няма да можем да сглобим нарядите за ППД, та едва ли ще има кого да командироваме по пирамидите. Скоро ще стане ясно.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 25 Май 2015, 19:19

Иво Тодоров написа:Почти е сигурно,че и в двата случая ще обвинят водачите,но е сигурно,че този или тези дето трябва да направят анализ на случилото се им е ...... сещай се. "Дошла съм да ви чуя"- доста е запозната министърката ни за случващото се в страната ни. Имам чувството,че съм в първобитния строй. Та за границата-един от проблемите е недостига на граничари,прекалената им натовареност,стара техника,гуми и .... Няма пари,да мрат. Поредното правителство избива народа си като "Боко харам".
Бих ти препоръчал като излизат твоите подчинени със служебните МПС да си запознат с техническото им състояние-поне да не ти тежи на съвестта. Знаеш,че ще си измият ръцете с теб след това.


Няма как да обвинят Светият Синод за случилото се в Средец и автомагистралата. Едно време за професионален шофьор се учеше три години. Имаше СПТУ по автотранспорт и там се подготвяха професионални водачи на автомобили. След завършване се качваха на автомобил и до тях седеше опитен шофьор, докато водачите покажат,че са готови да пътуват самостоятелно. Сега водачи на МПС се бълват на килограм и колкото по-млад,толкова по-прост и безотговорен. Пази Боже наред с това да облече полицейска униформа и да препаши пищов. После Правителството и министъра на ВР стават криви,че на кривият х.. вълната му крива...
Знам,че са малко министрите като г-н Цветанов,но нямам вина,че Мая и Дудука спретнаха Костинбродската уйдорма... Пари няма и винаги след управлението на БСП и ДПС пари няма и държавата е в терминално състояние...
Благодаря ти за препоръките,но съм съумял да не работя с подчинени,предпочитам да работя и ръководя колеги.
Всички,които излизат със служебни МПС са инструктирани и носят отговорност за действията и постъпките си на пътя. Запознат съм със състоянието на автомобилите,то е като състоянието на държавата. Ще ми тежи на съвестта,ако съм качил насила някой в служебен автомобил и съм го задължил да го управлява неизправен.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dsuzunov » 25 Май 2015, 22:12

Факт е, че останахме малко тези, които знаем състоянието на техниката с която работим. Още по-малко са тези, над нас, които са загрижени за това. И пак, всичко е до човека. Ние сме петима, постоянно дежурни, но далеч не сме петима, заинтересованите за това, щото да ти е сигурно и комфортно в автомобила. Оправдават се, че не всички са монтьори и че за това си имало сервиз. Да де, ама как да си обясним факта, че има колеги, работещи от 2009г.с тази техника, които не знаят как се пали агрегата и къде са 1000 ватовите прожектори за осветяване на МП. А са с претенции, че са технически грамотни. Постоянно чувам коментари от съдебните лекари, за шофиране в стил "газ-спирачка" То и аз, понякога си позволявам да натискам, но никой досега не ми е намеквал да карам по-кротко.
Сутрин, като пристигна на дежурство, първо минавам да си погледна буса. И в зависимост от това, кого сменям, заварвам различни ситуации. Или ще е чисто и ухаещо приятно вътре, или ще е прашно, смърдящо на килия и с пепел от цигари навсякъде. Казал съм им на бомбетата - като се пенсионирам някога, сигурно ще си завъдят я бълхи, я въшки от мърлявщина!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта