СПО "Границата"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Граничар » 13 Яну 2015, 18:29

малкия написа:Тука малко бъркаш.
КУТ и ГУТ трябва да има. И някои други неща трябва да ги има.
Щото иначе ще пазиш границата година, две, три, а на четвъртата ще се сринеш и после кой ще пази задниците на тоя-оня? ;)
И още нещо. Само с мотика не става. Трябва и акъл... :D


Не казвам да няма КУТ и ГУТ. Има или няма КУТ и ГУТ работата трябва да си я свърша. Моята работа е в гората и аз не усещам има ли КУТ и ГУТ. КУТ и ГУТ усещат командировани МЛРИ свикнали да ходят по асфалта с обувки половинки :) Като цъфнат на браздата и си окалят новите униформи и се почва КУТ и ГУТ :) Това е граница,няма пътища,няма асфалт,няма климатици. В гранична няма промяна в условията на труд,няма промяна в организацията на работа,увеличават се часовете извънреден труд. Сега да лягаме да мрем ли като няма или да кръстосаме крака и да чакаме да се уредят нещата с КУТ и ГУТ па тогава да пазим границата :D Ти поне си част от нас и си наясно какво е на границата.Поздрави за това,което правиш за нас заедно с другите колеги от СФС,много сте печени,шапка ви свалям за всичко до момента.
Граничар
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Яну 2015, 08:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Lord » 13 Яну 2015, 20:27

Граничар написа:... КУТ и ГУТ усещат командировани МЛРИ свикнали да ходят по асфалта с обувки половинки :) Като цъфнат на браздата и си окалят новите униформи и се почва КУТ и ГУТ :) Това е граница,няма пътища,няма асфалт,няма климатици. ...


Колега, с болшинството от изразените от теб мнения до момента съм съгласен, но с цитираното по-горе изобщо не съм съгласен. Нямам представа какво и къде работят мл. ПИ или мл.РИ, както ги наричаш ти, но ще кажа как е в нашето районно. От самото начало на СПО-то участваме постоянно със състав от 6 до 4 служители. Няма случай някой от около 30-те служители в районното да се е оплакал от командировката или да не е искал да ходи отново. Командироваме и ПИ, и мл. ПИ, и мл. ОД в ОДЧ, и домакина, и КОС-аджията. От изброените с най-голямо желание отиват точно мл. ПИ. За повече от година няма случай някой да е носил болничен, напротив доста колеги по собствено желание искат да ходят. Да, знаят че няма асфалт, има кал до уши (вземат си по три чифта бойно и кубинки и 2 чифта дъждобрани), я има палатки, я участъка е нов и няма, сами си осигуряват дърва за огрев, пътуват с часове до пирамидата, а това време не им се отчита, като работно, но според тях това са дреболии. Мога най-бегло и да обясня, защо е така: Вече дотам сме я докарали, че един мл. ПИ обслужва минимум 3 села, а ако селищата са по-малки и обезлюдени се стига до 5 на служител, там асфалт също няма, откак Йовчев забрани ползването на общинските коли, колегите ползват личните си МПС за служебни нужди, за тях няма ден, нощ, почивни, празнични дни. Повечето са в села на по 20, 30, 40 км от районното и се налага сами да реагират и посещават пиянски свади, семейни скандали, да задържат сами лица, защото нямат време да стоят и да чакат подкрепление и пр., и пр. Пък това с климатиците на мл. ПИ съвсем ме развесели.
Самите колеги казват, че желаят да отидат на границата, защото това е нещо, като награда, в смисъл няма прокурори и началници, няма преписки и срокове, постановления и спешни призовки, няма и делегации, няма кой и защо да те вдигне на работа, след като вече си се прибрал в квартирата/хотела, освен ако няма тревога, т.е. в сравнение с ежедневието им в районното - командировките им се виждат, като почивка.
Поне в нашето районно е такава ситуацията, та затова аз съм учуден от мнението ти, но не казвам, че лъжеш, може и да има подобни служители някъде, което обаче не би ме изненадало. С времето се убедих, че МВР е "федеративна" структура със "самостоятелно законодателство"...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Граничар » 13 Яну 2015, 20:50

Колега Лорд,не всички МЛПИ се оплакват,но тук на границата набюденията са ми,че повечето мрънкачи са МЛПИ. Може при вас в управлението да не се казват,че са се оплаквали,но тук само като го видя как стъпва с кубинките и се оглжеда да не се изкаля го знам,че е МЛПИ :)
С колеги даже си правехме опити да познаваме,за 2-3 колеги не познахме,бяха от ОДЧ :)
Тия от ППД няма проблеми с тях,газят кал и не им пука. При нас на границата също идват делегации,поогледат се,поослушат се и дим да ги няма. Забравени от Бога сме,даже колеги от вътрешността презрително ни наричат "горските". За климатиците да ти каж,че голям смях се смяхме с други колеги. Един МЛПИ го чух да се хвали,че си издействали в приемната климатик. Сега да съм на работа да си пусна климатико :) даже сутрин като излизаме на работа се сещаме за климатико и се смеем :D
Имам родители на село и каквото е при вас по селата и при нас е същото. При нас МГПГ помагаме ежедневно на колегите от районните управления в работата им.
Просто исках да отбележа,че тия изисквания за КУТ и ГУТ и другите бумаги може да ги има,но не действат,а трябва да си вършим работата въпреки всичко.
Граничар
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Яну 2015, 08:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Lord » 13 Яну 2015, 21:34

:lol:
Граничар написа:Тия от ППД няма проблеми с тях,газят кал и не им пука.
Тук е обратно, ППД свикнаха с удобства, ползват автомобил дори до аптека на 500 метра, за лични нужди, освен парното са си включили по 2 печки в стаята за инструктаж, а върха беше телевизор и кабелна ТВ. Е, такива патрули няма. Намери се преди няколко години началник, който изключи кабелната, махна печките и ги накара да изхвърлят в коридора дивана. ;)

А сега, когато и 4-те им автомобила са с GPS, а единият следващата седмица ще бъде оборудван с 3 камери и два микрофона просто решават проблемите кардинално. Край на комфорта в извънработно време на колегите от ООР и ПК. Ще се наложи да поработят и то пеш, което от години не им се е случвало, с малки изключения. :) Длъжността автоконтрольор и младши автоконтрольор за пръв път ще се превърне в нежелана. :mrgreen:

Граничар написа: ...При нас на границата също идват делегации,поогледат се,поослушат се и дим да ги няма...

Това ясно, но аз имах предвид постановление на РП от друга дирекция за извършване на ПСД /процесуално-следствени действия/ по ДП, които са възложени на полицейски орган, в случая на мл. ПИ.

Граничар написа:... Забравени от Бога сме,даже колеги от вътрешността презрително ни наричат "горските"...

Аз на ваше място тези бих ги пропускал, покрай ушите и очите си, това вероятно са някакви методисти, обобщаващи отговори на разни УТ, ОВ, УМ и др. глупости по новата ЦАИСДО, в някоя ОДМВР.

Граничар написа:...
Просто исках да отбележа,че тия изисквания за КУТ и ГУТ и другите бумаги може да ги има,но не действат,а трябва да си вършим работата въпреки всичко.

Тук съм абсолютен лаик и срам не срам нищо не разбирам. :oops:
Както вече писах, обясних с какво не мога да се съглася, дадох и примери.

Бъди жив и здрав, колега! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dakota_ » 13 Яну 2015, 22:14

Граничар написа:Имам родители на село и каквото е при вас по селата и при нас е същото. При нас МГПГ помагаме ежедневно на колегите от районните управления в работата им.
Просто исках да отбележа,че тия изисквания за КУТ и ГУТ и другите бумаги може да ги има,но не действат,а трябва да си вършим работата въпреки всичко.


Включвам се,защото прочетох,че си от МГПГ и искам да изразя задоволството си от работата на МГПГ. При взаимодействие винаги оказвате помощ,а в малките населени места,които трудно покриваме от РУП сте първи помощници при проверки на МПС...кражби,незаконна сеч.... Работите в цялата зона на отговорност и ако сте подбрани правилно по възраст,физически качества и опит,просто цена нямате :)
Не се сърди,че ви наричат "горски",това е признание. Повечето сте ловци,имате набито око,отлично се ориентирате на терена и по тази причина ви дърпат навсякъде за помощ.
Не съм имал случай да се обадя на колеги от МГПГ и да не са съдействали...само казват - пътуваме към мястото и знам,че всичко ще е ОК.
Бъди жив и здрав и не се пали излишно,проявявай разбиране и към колегите,за които КУТ и ГУТ са важни ;) Едно време като бях милиционер,бяха дошли на проверка и имаше проверяващ,за който противогазите бяха от първостепенно значение /на пост №1 нощем и в празнични дни се носеше службата с противогаз и автомат / ...само това проверяваше,защото само от това разбираше и накрая имахме забележка,че не поддържаме добре противогазите :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СПО "Границата"

Мнениеот кпц » 13 Яну 2015, 23:11

Граничар написа:Просто исках да отбележа,че тия изисквания за КУТ и ГУТ и другите бумаги може да ги има,но не действат...

Що не действат изискванията, колега Граничар?
Ще ти кажа - защото ръководните ти служители не са изпълнили докрай длъжностните си задължения! Ако ти харесва - добре, но проблемът остава, тлее и в един момент избухва.

Граничар написа:...а трябва да си вършим работата въпреки всичко.

Ако вършиш работата въпреки всичко, става това, което стана с оня товарен автомобил, превозващ служители на МВР!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Граничар » 14 Яну 2015, 00:01

кпц написа:
Граничар написа:Просто исках да отбележа,че тия изисквания за КУТ и ГУТ и другите бумаги може да ги има,но не действат...

Що не действат изискванията, колега Граничар?
Ще ти кажа - защото ръководните ти служители не са изпълнили докрай длъжностните си задължения! Ако ти харесва - добре, но проблемът остава, тлее и в един момент избухва.

Граничар написа:...а трябва да си вършим работата въпреки всичко.

Ако вършиш работата въпреки всичко, става това, което стана с оня товарен автомобил, превозващ служители на МВР!


Колега "кпц",не ми се сърди,че бях рязък с теб. Ти работиш в канцелария и не знаеш какво е работа на терен. Ти се занимаваш с бумажки,който са важни за теб,аз не разбирам от бумажки,моята работа е да задържам нарушители в зоната на отговорност. Защо не действат ГУТ и КУТ ще ти оговоря с цитат на колегата Лорд:
Тук съм абсолютен лаик и срам не срам нищо не разбирам. :oops:


Вие там учените в канцеларите разбирате от тези неща,оправяйте ги да действат.
Не знаеш в какви условия работим,не,не ти се оплаквам,само споделям. Знаеш ли,че по инструкция служебното куче не излиза на работа при температури под -10 градуса и над 30 градуса,а ние граничарите сме навън и под -10 градуса и над 30 градуса. Вие от канцелариите сте като този,за който разказа колегата Дакота:
имаше проверяващ,за който противогазите бяха от първостепенно значение /на пост №1 нощем и в празнични дни се носеше службата с противогаз и автомат / ...само това проверяваше,защото само от това разбираше и накрая имахме забележка,че не поддържаме добре противогазите

Вие от канцелариите познавате КУТ и ГУТ и забележките ви са за това,което знаете.
Извинявай "кпц",казват за мъртвите или добро или нищо,но загиналия колега Асенов загина заради надценяване на опита си. Човек без никакъв опит се качил да кара камион на терен,който не познава с машина,която не може да управлява. Лесно ви е на вас в канцелариите,благодарете се,че има хора като нас,които въпреки всичко си вършим добре работата за да може да се наспите спокойно нощем и да може сутрин спокойно да се разположите в креслата си и да нищите кой за какво е виновен.
Евала правя на колегите Лорд и Дакота за мненията и уважението към труда на граничарите. Благодаря ви колеги за това,че уважавате труда ни и не си правите пинч с работата ни.
Граничар
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Яну 2015, 08:57

Re: СПО "Границата"

Мнениеот dsuzunov » 14 Яну 2015, 00:26

Да взема и аз да "изокам".
Граничар, твоята зона за отговорност е границата и задължението ти е да я пазиш.
Моята зона на отговорност са местопроизшествията и задължението ми е да "виждам" всичко в тях.
На "кпц" зоната за отговорност е правото и задължението му е да свърже твоята с моята дейност, да ги омеси така, щото ония с тогите да създадат работа на колегите в затвора. При това, колкото по-дълго, толкова по-добре. А на Дакота зоната за отговорност е с територията на една или две общини и задължението му е да носи отговорност за "вся и всё" на тази територия, да търпи каишите около него и да къта "работните добичета", че без тях ни работата ще върви ни почивката ще е сладка.
И в стила му ще ти припомня, че когато си постъпвал в Гранична, ти е било пределно ясно, какво ще газиш и къде. И аз като станах експерт, знаех, че все някога ще трябва да присъствам на аутопсия и да душа ароматите заедно с людоедите в Съдебна медицина. Обаче, стискам зъби, дишам през устата, че не се усеща аромата и те така.
Амин! :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: СПО "Границата"

Мнениеот PAOLON » 14 Яну 2015, 01:12

Lord написа:(вземат си по три чифта бойно и кубинки и 2 чифта дъждобрани),

На границата не съм бил,но може и да отида.Интересно ми е от къде взимат три чифта бойно?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: СПО "Границата"

Мнениеот Граничар » 14 Яну 2015, 09:08

dsuzunov написа:Да взема и аз да "изокам".
Граничар, твоята зона за отговорност е границата и задължението ти е да я пазиш.
Моята зона на отговорност са местопроизшествията и задължението ми е да "виждам" всичко в тях.
На "кпц" зоната за отговорност е правото и задължението му е да свърже твоята с моята дейност, да ги омеси така, щото ония с тогите да създадат работа на колегите в затвора. При това, колкото по-дълго, толкова по-добре. А на Дакота зоната за отговорност е с територията на една или две общини и задължението му е да носи отговорност за "вся и всё" на тази територия, да търпи каишите около него и да къта "работните добичета", че без тях ни работата ще върви ни почивката ще е сладка.
И в стила му ще ти припомня, че когато си постъпвал в Гранична, ти е било пределно ясно, какво ще газиш и къде. И аз като станах експерт, знаех, че все някога ще трябва да присъствам на аутопсия и да душа ароматите заедно с людоедите в Съдебна медицина. Обаче, стискам зъби, дишам през устата, че не се усеща аромата и те така.
Амин! :lol:


Същото като при мен.Ти си избрал твоята работа,аз съм избрал моята работа. Тежка или нe, си я вършим и не чакаме никой да ни я свърши :)
Аз точно това уважавам,хванал ли си се на хорото играеш. Разбрах какво е задължението на "кпц" - разследването. Малко повече практика му е необходима. Да каже разследващ,че за произшествието с прословутия "ЗИЛ" е вината в липсата на КУТ и ГУТ и да не изброявам други съкращение е лошо за разследващият. Вината си е във водач на камиона,не трябва да се лови никой да върши нищо,за което не е подготвен. Всичките съкращения КУТ,ГУТ и др. да ги е имало,пак същото да е станало,задкормилното устройство трябва да е подготвено.
За границата си трябват подготвени водачи за да няма злополуки.
Успех и на теб колега Узунов и по-малко посещения на МП ти желая.
Граничар
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Яну 2015, 08:57

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта