Въпрос към колеги от ООР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот Инспектор » 10 Юни 2014, 08:28

Колеги,при нас в РУП един самозабравил се н-к на РУП почти всяка седмица ни вдига под тревога и по цяла нощ се занимаваме с гонене на автоджигити участващи в незаконно организирани гонки.Последно в събота срещу неделя цяла нощ сме задържали и карали в управлението участници в автогонки.
Законно ли е да ни ангажират след работно време с такава дейност и какъв е смисъла като те се събират постоянно.Никой не ни плаща за този извънреден труд и поставим ли въпроса за плащане става страшен скандал и ни се казва "Това е заповед" и "Такова е естетството на службата,ако не ви харесва напускайте" !
Миналия месец няколко пъти бях извикван от дежурния в ОДЧ след 22.00 часа да се явявам на работа и така до сутрина,задържания,писане на актове,бързи производства, и резултата е някои осъдени на принудително задържане за 7 или 15 дни в поделенията на МВР,други с актове,много писане и всичко до следващата гонка.
Инспектор
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Юни 2014, 08:06

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот dsuzunov » 10 Юни 2014, 12:20

Ако живееш близо до такова место, на което се провеждат "гонки", друга песен ще запееш.
Ти се оплакваш от това, че те карат да вършиш работата за която ти се плаща.
Пишеш, че сте викани многократно да работите извънредно, но никой не ви отчита извънредния труд.
А ти, поиска ли това да стане? След като приключите работата за конкретната вечер, ти написа ли докладна за това, какво точно си свършил? И в какъв интервал от време си я свършил.
Някой, някога е казал: " Поискай и ще ти се даде!" Ти поиска ли, че да ти се даде?
Пишеш, че в резултат от работата ви има няколко осъдени на принудително задържане и много актове.
Това, недостатъчно ли ти се струва? Какво трябва да им се случи според тебе, ако имаше власт и възможности да вземеш мерки?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот Инспектор » 10 Юни 2014, 12:57

Колега,за да няма "гонки" трябва постоянно да сме там и да дебнем,иначе не става.Изгоним ги от едно място,местят се на друго място.Аз съм полицай от ООР,не съм от "ПП" и не е моя работа да се занимавам с "гонки" и "джигити". Не може ние да вършим работата на "ПП",а те да тежкареят с патрулките и да покриват само ПТП-та.
Като поискаме да ни се плати ИТ,началника ни казва,че за това имаме право на ранно пенсиониране,за да сме по всяко време на разположение на службата,ако възразиш става скандал и ти се напомня за спазване на служебната субординация.
Дават компенсация с почивен ден,но нямаме право да събираме дните на куп,а ги чистим през седмицата.Какво да я правя тази компенсация,като си остана у дома? Съпругата ми е на работа,децата са на училище,а аз да стоя пред телевизора без пари.Разбирам да има произшествия в района ми и да ме вдигат да си върша моята работа,ще се съглася,но да гоня "джигити" по пътищата и да върша работата на "ПП",не мога да го приема за нормално.
Инспектор
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Юни 2014, 08:06

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот dsuzunov » 10 Юни 2014, 14:06

Не приказвай, че вършиш нечия чужда работа, защото този, чиято работа вършиш, с чиста съвест, може да заяви, че и той върши твоята работа. Ако от ПП вземат отношение, най-много да има съставени актове, а от вашата работа има постановени решения на съда, което по-хваща "дикиш". Съгласи се, че не може да ги изправиш до стената и с един откос да решиш проблема.
По въпроса за извънредния труд, ти напиши докладна, че на едикоя си дата, за времето от-до, си свършил едикакво си и я представи където трябва, пък тогава чакай резултат. Върху тази ДЗ трябва да има резолюция. Може да е "ДА", може да е "НЕ". Ако е положителна, - ще почерпиш, а ако е отрицателна - знаеш как и къде се обжалва.

Преди време, когато се реши, че заповедите за ИТ трябва да се пращат в София за утвърждаване, си спомням, че нашият Директор върна един комплект документи за положен ИТ, защото в ДЗ бе записано, че:
-"на едикоя си дата, за времето от-до е извършено изследване на представени ВД за което е съставена ЕС (експертна справка). Мотивът за връщането бе, че в ДЗ не е описано, по чия инициатива се извършва изследването, какво и колко е изследвано, и какъв е резултата от изследването - (№ на ЕС ) . Колегата си поправи докладната, и тя замина за увърждаване, както е по правилата.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот dakota_ » 10 Юни 2014, 14:24

Инспекторе,караш ме да се усмихвам докато чета какво си написал ;)
В кой нормативен документ си прочел,че "гонките" са работа на "ПП" и "ООР" нямат никакво отношение към тях?
Какво правим,когато в района на РУП се организират нощни "гонки" с автомобили,нарушава се нощната тишина и обществения ред,нарушава се ЗДвП и в РУП започнат да пристигат сигнали по телефона,че на еди-кое си място се организират "гонки",че се пуска силна музика,че "пищят" гуми и едно,че не може да се почива,друго,че се застрашава живота и здравето на участниците в движението,защото такива "гонки" се организират на път,по който минават и водачи на МПС,които пътуват с цел различна да нарушават ЗДвП...
Кой ти каза,че това е работа само и единствено на колегите от "ПП" ?
Знаеш ли,че примерно при мен за цял град са само два патрула на "ПП" ? Знаеш ли,че ако стане едно тежко ПТП с пострадали нуждаещи се от спешна помощ,докато единия патрул е на МП и се оправя на място,другия патрул е в спешния център и ако възникне на друго място ПТП и има нужда да се посети от пътна полиция,всичко се парализира и стоят и чакат... Какъв тежкарлък има в това да си пътен полицай,да посещаваш ПТП с кръв,трупове или стенещи хора,да ходиш да съобщаваш на близки,че техния човек е в моргата... това може ли да се нарече тежкарлък?
Какъв е проблема,че те компенсират с почивен ден? Не е ли по-добре да получиш нещо,отколкото да чакаш за пари и да не получиш нищо? Почивния ден като компенсация нали също е пари,или щом не е суха пара,не се брои? Ангажират те нощем,жена ти спи,децата ти спят...компенсират те през деня,децата ти,ако са до обяд на уч-ще,след това си с тях...Жена ти като се прибера от работа,ти си почистил наготвил,сложил си масата и я чакаш...това не е ли добре за жена ти и децата ти?
Нали все пак си се пазарил за държавен служител от МВР,не за счетоводител,не за касиер в банка или за деловодител в общината...
Можеш ли с ръка на сърцето да кажеш,че денем на работа,по цял ден си отдаден на служебните си задължения,не ти се случва някъде да приседнеш да пиеш по едно кафе,да отскочиш до някъде да свършиш нещо лично или да се отплеснеш по телефона в празни приказки,защото просто ти е дадена такава възможност и се възползваш от нея...Не ти ли се случва понякога да си тръгнеш по-раничко от работа,сутрин да закъснееш за работа...да си удължиш "неволно" обедната почивка или някоя друга "екстра" ;) Гледай на нещата по друг начин и ще видиш,че дявола не е чак толкова черен и няма нищо страшно,че са те повикали нощем и на следващия ден или няколко дни след това са те компенсирали с почивен ден...Би трябвало да се чувстваш удовлетворен,че благодарение на твоите действия и задържайки разпасани "автоджигити" на пътя,допринасяш за спокойствието на гражданите и някои са живи благодарение на добре свършената от теб работа!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот dsuzunov » 10 Юни 2014, 14:42

Сигурен съм, че ако на сутринта, след като сте прекратили поредната незаконна гонка, Началникът ви на РУП излезе и персонално на всеки, благодари за добре свършената работа и пълния арест, ще се почувстваш по-добре. Не за друго, ами защото ти е напомнено, че има файда от твоята работа.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот Инспектор » 10 Юни 2014, 16:43

Колеги,нима не разбирате,че с гол патриотизъм не се живее. Благодарности и да има,сиренето струва пари в магазина.
Направиха се промени в нормативните документи и вече не може да се кара само на мускули и патриотизъм,трябва за извънредната работа да се изплащат пари,не компенсации,защото ми е писнало от компенсации и ми е писнало все от мен да мине.
Освен за джити ни вдигат и товарят допълнително извън работно време да обикаляме нощем по селата и вилните зони.Обикаляme по дискотеките да контролираме за малолетни и непълнолетни и всичко това извънредно и в едно с дежурните на смени,на които за същото нещо се плаща и си знаят графика,а ние от редовната смяна работим извънредно.
Началника ни прави някакви сметки и на повечето ДЗ за изплашане на ИТ поставя резолюция "Не" и отиваме отиваме отново на компенсации с почивен ден за извънредния труд.
Оплаче ли се някой на директора,почват проверки на работата му и се търси начин да се налага пресира оплакалия се.Инструктиращите идваме по-рано на работа,но поставим ли въпроса за това,началника веднага казва,че ни знае инструктажа и понеже ни виждал в кафенето след инструктажа,не признава и забранява времето за инструктаж да се сумира и да се заплаща.
За това попитах колегите навсякъде ли е така ?
Инспектор
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Юни 2014, 08:06

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот dakota_ » 10 Юни 2014, 18:35

Инспектор написа:Колеги,нима не разбирате,че с гол патриотизъм не се живее. Благодарности и да има,сиренето струва пари в магазина.
Направиха се промени в нормативните документи и вече не може да се кара само на мускули и патриотизъм,трябва за извънредната работа да се изплащат пари,не компенсации,защото ми е писнало от компенсации и ми е писнало все от мен да мине.
Освен за джити ни вдигат и товарят допълнително извън работно време да обикаляме нощем по селата и вилните зони.Обикаляme по дискотеките да контролираме за малолетни и непълнолетни и всичко това извънредно и в едно с дежурните на смени,на които за същото нещо се плаща и си знаят графика,а ние от редовната смяна работим извънредно.
Началника ни прави някакви сметки и на повечето ДЗ за изплашане на ИТ поставя резолюция "Не" и отиваме отиваме отново на компенсации с почивен ден за извънредния труд.
Оплаче ли се някой на директора,почват проверки на работата му и се търси начин да се налага пресира оплакалия се.Инструктиращите идваме по-рано на работа,но поставим ли въпроса за това,началника веднага казва,че ни знае инструктажа и понеже ни виждал в кафенето след инструктажа,не признава и забранява времето за инструктаж да се сумира и да се заплаща.
За това попитах колегите навсякъде ли е така ?


Никой не те кара да живееш с гол патриотизъм! Изплаща ти се месечна заплата,която може да не е голяма,но се изплаща винаги навреме и в договорения размер,което на фона на това,което се случва във все по-затъващата ни финансово държавата,не е никак малко!
Чувал ли си приказката "С трици маймуни не се ловят" Знаеш ли,че дори да има приети нормативни документи,ако няма пари,нищо не се получава... Все едно да имаш да взимаш пари от длъжник,да си си извадил изпълнителен лист,но освен голия му задник,да няма нищо какво друго да вземеш и освен да си изтриеш задника с този изпълнителен лист,другото,което можеш да направиш е да се оплачеш на мама си и тате си...
Защо не напишеш една жалба до "Кашпировски",показва се по телевизията,говори това,което искат да чуват такива като теб,прави си евтин PR,а в същото време знае,че пари няма,но понеже знае,че дните им са преброени,приемат какви ли не нормативни документи,само и само да са лъскави пред такива като теб и да има какво да обясняват пред медиите как са се погрижили за подобряването на социалния статус на полицая...
Всичко това са празни приказки и брътвежи на едни хора,които са кукли на конци,назначени са на тези постове да изпълнят определени задачи и да си ходят...
Защо не си зададеш въпроса за какво тичате нощем по селата и вилните зони и не се поинтересуваш какъв е недокомплекта в твоето РУП,ако имаше хора,щяхме ли да ви принуждаваме да работите извънредно ? Тия протести знаеш ли колко ресурс лапнаха от всяко РУП,това пазене с жива верига на ДГ знаеш ли какъв ресурс лапна от РУП и знаеш ли,че едва скърпваме наряда?
Знаеш ли,че за да се прави евтин PR изпратиха жандармерията да пази на кака Мара кокошките и като заловят някой кокошкар се пребиват да отчитат високите резултати в борбата с битовата престъпност? Всичко това е пародия,пародия е и новия ЗМВР,за който се надявам да няма време да бъде отхвърлено президентското вето и да си остане само като един евтин PR на едни хора,които за кратко време доразкатаха и без това разкатаната ни държава...
Налягай си парцалите и си изпълнявай служебните задължения,че бият ли ти шута от МВР,ще видиш как се плаща извънреден труд при частника,по колко часове трае работния ден и какви са почивките в частния сектор... Дано не ти се налага да знаеш къде сер*т гладните,защото никога не е късно да разбереш...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот Lord » 10 Юни 2014, 19:44

Въпрос към колеги от ООР
от Инспектор » 10 Юни 2014, 09:28




Колега Инспектор, моля да ме извиниш, но от изложеното от теб до тук в собствената ти тема не разбрах какъв точно ти е ВЪПРОСЪТ. Ако не е проблем, би ли го задал конкретно, за да получиш конкретни отговори? ;)

Поздрави! 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос към колеги от ООР

Мнениеот Инспектор » 10 Юни 2014, 20:08

Lord написа:
Въпрос към колеги от ООР
от Инспектор » 10 Юни 2014, 09:28




Колега Инспектор, моля да ме извиниш, но от изложеното от теб до тук в собствената ти тема не разбрах какъв точно ти е ВЪПРОСЪТ. Ако не е проблем, би ли го задал конкретно, за да получиш конкретни отговори? ;)

Поздрави! 8-)


Колега Lord ,eто моят въпрос написан малко по-горе в поста ми.
Законно ли е да ни ангажират след работно време с такава дейност и какъв е смисъла като те се събират постоянно.Никой не ни плаща за този извънреден труд и поставим ли въпроса за плащане става страшен скандал и ни се казва "Това е заповед" и "Такова е естетството на службата,ако не ви харесва напускайте" !

Моля да не ми отговарят колегите dsuzunov и dakota_,тяхното мнение на началници ми стана ясно.Въпроса ми е към колеги от ООР. Поздрави!
Инспектор
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Юни 2014, 08:06

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта