ЧОФ или полиция?!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот Lord » 25 Авг 2010, 23:05

Казах, че не разбирам. Хипермаркети дал Бог, повече, отколкото са нужни.
Според това, което видях сектор "СОД" от приходите не покрива елементарния си бюджет. Да не ти казвам, че поне 4 - 5 РУП реагираме на нарушения, но нямаме служители към СОД, т.е. харчим гориво и хабим излишен човешки ресурс за несвойствени дейности, които е нормално да прави една частна фирма. В същото време отклонения финансов и човешки ресурс е в невъзможност да изпълнява преките си полицейски функции, възложени със закон, каквото е и очакването на хората.
Казвам, че не разбирам защо ние/държавата/дотираме с пари на данъкоплатеца частни МОЛ-ове, хипермаркети, вили и хижи?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот stenli » 22 Сеп 2010, 19:14

И като как става тая работа СОТ на МВР да е на загуба а частните на огромна печалба ? И на всичкото отгоре почти всички шефове на ЧОФ имащи такава дейност лобират за закриването на полицейския СОТ вероятно за да не търпи МВР финансови загуби които те искат да търпят :lol:
stenli
Нов
Нов
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2009, 21:54

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот Lord » 22 Сеп 2010, 19:35

stenli, като ти се струва смешно твърдението ми и питаш нещо, от което аз не разбирам, но видях документи, които го потвърждават, нека те попитам и аз нещо. Как така всички държавни и общински болници са на загуба, а частните здравни заведения са на огромни печелби/напр. клиниката на Чирков, болница Токуда и мн. др./?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот osata » 22 Сеп 2010, 21:14

Аз започвам леко да се замислям.

Град Х , силна конкуренция с много ЧОФ.
Група/сектор СОД - 20 души, 2 автомобила рагиране, 1 за техници, 1 за началник.

Приходи:
5 обекта по 70лв месечно.
Техника 5 х 400лв

Разходи:
Автомобили 4бр - за сметка на МВР
Гориво - за сметка на МВР
Техника - закупена от фирма ХХХ, но платена от гражданина ( на изплащане СОД не дава )
Заплати - за сметка на МВР

Извод:
Приход за годината 4200лв, и пет обекта стигат, за да се водиш на печалба!!!
А дори и в Полски Тръмбеш не са 5.

В повечето градове автомобилите на СОД се ползват и работят по ООР във времето, в което не са на сигнал или охраняване на неукрепен обект, стига да не напускат определеният им маршрут и местоположение. Тоест това са си полицаи, с чисто по-специфични функции, като тези функции водят до приходи в бюджета.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот stenli » 23 Сеп 2010, 06:26

Lord написа:stenli, като ти се струва смешно твърдението ми и питаш нещо, от което аз не разбирам, но видях документи, които го потвърждават, нека те попитам и аз нещо. Как така всички държавни и общински болници са на загуба, а частните здравни заведения са на огромни печелби/напр. клиниката на Чирков, болница Токуда и мн. др./?

По документи всичко можеш да докараш на загуба и това поне в наща мила родина се прави когато предстои ликвидация или приватизация за огромната сума от един български лев. Няма как реално СОТ МВР да е на загуба поне в по голямите градове имат много обекти а колите с които работят и другата техника не е подменяна повече от 10 години и съответно никъкви сериозни инвестиций не са правени. Освен всичко пакета наречен СОТ услуга който предлага МВР е много по малък от това което предлагат сириозните и утвърдени на пазара ЧОФ . Техните разходи със сигурност не са по малки загледай се колите им рядко са на повече от 3-5 години и то от по скъпите марки. Заплатите в повечето фирми с такава дейност одавна отминаха наще. И униформите са им много по функционални и им ги дават редовно защото патрула отиващ на място е лицето на фирмата .
stenli
Нов
Нов
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2009, 21:54

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот Lord » 26 Окт 2010, 16:23

Полицията ще охранява мачовете на ЦСКА

София. Ръководствата на ПФК ЦСКА ЕАД и СДВР подписаха договор за охрана на предстоящите срещи на клуба, съобщи официалният сайт на клуба. "Поради доказалата се невъзможност на стюардите да осъществят контрол върху поведението на феновете в сектор Г, се прибягва към съответните мерки. Органите на реда ще пазят секторите А, В, Б и Г, както отвън така и по трибуните", съобщиха от клуба.
Ескалираното напрежение около стадиона и в сектор Г в последните мачове на ЦСКА принудиха към взимането на незабавни решения. С цел да бъдат спряни действията, които застрашават живота и здравето на феновете, ЦСКА и СДВР ще вземат необходимите законови мерки, за да бъдат осигурени редът и сигурността на стадиона, заявиха от ЦСКА.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Окт 2010, 16:42

Така,както МВР може да свърши работа,няма как да го направи ЧОФ,Стюарди и тем подобни...
Аз съм привърженик на този отбор,но спрях да посещавам мачовете му,именно по тези причини.
Пияни и дрогирани псевдофенове,готови да налетят и на по-улегнали такива...
Видяха се и поредните грозни сцени на дербито Литекс-Левски...
Самите футболисти и най-вече ръководства,силно допринасят за настроенията сред феновете.
Вижте Англия ! Страната с най-бруталното хулиганство до 1985 година,се радва на футболни мачове,без полиция,без огради-всичко е като спектакъл,театър дори...
Това ще трябва да постигнем и у нас,за да може любимите ни отбори да ни носят радост !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот evelina » 26 Окт 2010, 17:34

Да,снощи и аз гледах ЦИРКА Литекс-Левски... :shock: Полицията си е задължителна на футболни срещи да въдворяват ред,особенно от А група,където маймуните са повече...!
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот slaron » 26 Окт 2010, 21:36

evelina написа:Да,снощи и аз гледах ЦИРКА Литекс-Левски... :shock: Полицията си е задължителна на футболни срещи да въдворяват ред,особенно от А група,където маймуните са повече...!


И за да няма циркове, аз подкрепям следната идея - година-две мачовете да се играят БЕЗ ПУБЛИКА - на празни стадиони!!! Хак да им е!!! :evil: :mrgreen: По този начин полицията ще бъде на други места, където ще бъде по-необходима, а не да се разправя с лумпените от агитките! :idea:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: ЧОФ или полиция?!

Мнениеот evelina » 27 Окт 2010, 09:34

slaron написа:
evelina написа:Да,снощи и аз гледах ЦИРКА Литекс-Левски... :shock: Полицията си е задължителна на футболни срещи да въдворяват ред,особенно от А група,където маймуните са повече...!


И за да няма циркове, аз подкрепям следната идея - година-две мачовете да се играят БЕЗ ПУБЛИКА - на празни стадиони!!! Хак да им е!!! :evil: :mrgreen: По този начин полицията ще бъде на други места, където ще бъде по-необходима, а не да се разправя с лумпените от агитките! :idea:

Все едно чух баща си...! 8-) Това според мен не е решение! Те ако искат пак ще се съберат,надрусат и ще се правят на биячи... и полицията пак ще им отделя това внимание...!
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта