ПИ и Мл.ПИ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот motiviraniq » 01 Дек 2009, 20:31

Хехехехе, много си прав за броенето и пенсионирането ама нашият иска всеки месец да му пишем доклади, които после пък ще размножаваме и ще пращаме в Общината което пък наистина няма смисъл примерно от докладна записка със съдържание "От проверката на входове "от А до К" в бл.еди кой си, се установи, че няма регистрирани сдружения" :lol: Това кмета много добре го знае дали има или няма защото регистъра е у него :lol: Та и в този контекст наистина не виждам смисъла на Окръжното разпратено по заповед на главния секретар. :roll: Наистина на това нямане при положение, че всичко излиза от нашите джобчета като консумативи, ми се струва че си е злоупотреба със служебно положение т.е. да ни кара да пилеем лични средства въпреки, че изнемогваме откъм консумативи, време, хора и т.н. :evil:
motiviraniq
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 18:53

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот Sir Humphrey » 01 Дек 2009, 22:32

Няма ли начин да го разубедите? Наивен въпрос, признавам.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот motiviraniq » 02 Дек 2009, 19:37

За съжаление няма защото е решил да си връзва гащите според неговите думи. Въпреки, че му казах, че от прекалено пристягане на връвките накрая се късат и гащите ще му паднат :lol: Единственото което би го разубедило е телефонно обаждане ;) Много е паникьосан горкия.
motiviraniq
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 18:53

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот BARETATA » 03 Дек 2009, 22:18

КОлеги да не говорим,че в доста поделния К.О.-то е не само Командир на патрула и освен,че занимава с ППД,решава преписки,които идват в помощ на П.И.,като цяло.Няма значение дали са Прокурорски или просто Заявления до РУМВР.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот motiviraniq » 12 Фев 2010, 09:06

Това с работещото по преписки ППД в ОДМВР-Бургас се практикува единствено в РУ-гр.Камено бившето 03 РУМВР. В останалите РУ ПИ и мл.ПИ си работят преписките и не чакат дори и на ППД да връчи призовка. ;)
motiviraniq
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 18:53

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот BARETATA » 12 Фев 2010, 13:12

Ела да видиш за какво става въпрос в ОДМВР-София :lol: Но така трябва,от повечето неща в МВР,трябва да си запознат.И самите колеги от ППС-ППД също решават от време на време.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот motiviraniq » 22 Фев 2010, 20:22

Браво на колегите от ППД, все пак това е начин да помагаш на ПИ, мл.ПИ и останалите колеги. Ако отработват т.е. снемат само по едни писмени сведения от съседи по преписки за изгубени лични документи или надраскани МПС трябва да кажа, че подкрепям идеята. Ако ги товарят обаче и с примерно с прокурорски преписки и ЗМ, те това не мога да го приема.... ама да не забравяме, че аз съм "Мишка кара колело" и нищо не зависи от мен или теб :lol: Всичко зависи от вашето ръководство и те преценят, възлагат или разпореждат според обстановката в обслужвания от вас район... :)
motiviraniq
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 18:53

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот BARETATA » 22 Фев 2010, 21:02

Брат ЗМ-та не съм работил,ама колко Прокурорски съм избачкал , леле,мале :D . Както и да е ,всички служим в МВР - службата е дълга ,но за сметка на това продължителна . :)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот Lord » 22 Фев 2010, 22:43

Моето мнение е, че не е работа на ООР да решават преписки /било явни, било ЗМ/, тяхна работа е осигуряване на спокойствие на гражданите, контрол по държавните и общинските нормативни документи, свързани с реда и спокойствието и осигуряване на безопастност на движението. Евентуално, като допустимо преценявам съставянето на акт по УБДХ или снемане на обяснения от очевидци при конкретен сигнал за нарушение или престъпление. Защо? Ами, защото на служителите от териториална полиция е вменено наблюдението на динамиката в обслужвания район, връчвайки наказателни постановления или на призовки /за свидетел, за обвиняем/, ПИ и мл.ПИ придобиват информация, което им е пряко задължение, връчвайки НП, също придобиват инфо за движението на граждани или контингент от района им. Ето защо намирам за абсолютна грешка възлагане на патрулите на преписки и връчване на призовки и НП на лица. И за да не остане някой с впечатление, че приемам колегите от ООР/ППД за чиновници, идващи да изкарат смяната и да отиват да почиват ще уточня, те пък имат други задължения по отношение на контингент, но няма да влизам в детайли, че да не ме упрекне някой ръкавелко в разпространение на КИ или служебна тайна.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот BARETATA » 22 Фев 2010, 22:46

Брат,сега заемам длъжността К.О. и хем с Патрула се занивам,хем Преписки,ама яко,защото квартални не останаха.Не ми пречи,ама някой път става непоносимо.Има и понякоя друга лека преписчица и за ППД,но като цяло се гледа да не се тормозят,обаче винаги има НО...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта