ПИ и Мл.ПИ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот kapandura » 28 Авг 2009, 16:35

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 23:05, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот BARETATA » 28 Авг 2009, 20:40

хахаххаха и при някои други колеги съм я виждал тази статия :lol:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот Hammer » 03 Окт 2009, 13:43


И такива ги има за съжаление . :oops: :oops: :oops:
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот Lord » 03 Окт 2009, 15:47

kapandura написа:КВАРТАЛНИТЕ

Новото ръководство на МВР си постави за задача да засили ролята на кварталните полицаи. В София на повече от 15 000 души се пада само по един квартален..........


В селските райони на София или провинцията на един мл.ПИ обслужващ 2 или 3 села се падат примерно около 1200-1500 души. Този в Сф обслужва 15000, но те са събрани в няколко жилищни блока, а другия на село се налага да обикаля с личната си кола всеки ден стотици домове, в села отстоящи на по десетина километра, та мисълта ми е, че нито в големия град, нито в селските райони е лесно, всъщност опитал съм и от двете и знам, най-лесно е там, където не си.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот motiviraniq » 30 Ное 2009, 00:05

Абе наскоро главният секретар издаде нова /поредната/ заповед във връзка с влезлия в сила ЗУЕС т.е. Закон за Управление на Етажната Собственост. В Окръжното пишеше "Да се създаде организация за провеждане на срещи и разговори с управителите и членовете на Сдруженията на Етажната собственост!". Точно във връзка с тази точка някои Началници Група ОП я изтълкуваха неправилно и възлагат на ПИ и мл.ПИ да обикалят по блоковете, да броят колко входа имат, да установяват дали имат регистрирани сдружения и след това да пращат сигнални писма до Общината. Според ЗУЕС тези задължения са вменени на кметове и общини, на областните управители по регионалното развитие както и на министъра на рег. развитие и благоустройство. Ние оказваме единствено съдействие ако някъде има проблем. Незнам защо някой които са прочели и не толкова прочели ЗУЕС започват да вменяват задължения които не са вменени по закон. Ами нали ако има регистрирани такива дружества то вписването ще го е направил лично кмета или упълномощено от него лице в създаден такъв регистър... едва ли ще е нещо ново за кмета, че еди кой си вход от еди кой си блок нямат сдружение. За нас остава харченето на консумативи за нещо безмислено... ОТНОВО. И защо като се издават заповеди от висшестоящи същите не се издават на разбираем език т.е. да бъдат конкретизирани а се издават в размит вид, така че да се тълкуват многозначно. :roll:
motiviraniq
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 18:53

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Ное 2009, 01:26

В тая заповед споменаваше ли се нещо за целта на обикалянето? - ПИ като се срещнат с управителите какво да си говорят с тях?

Възможно е заповедта да има връзка с възстановяването на домовите книги. ЕС трябва да си съставят такива и на достъп до тях има право полицията наред с други институции. Ясно е обаче, че на полицията тази информация й е най-важна.
Та може би заповедта е с цел подсещане на управителите на ЕС да побързат със съставянето на домовите книги (всъщност срокът за съставянето им изтича утре).
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот motiviraniq » 30 Ное 2009, 13:37

В тази заповед цел не се споменаваше. Определено и на нас ще ни е в помощ наистина, но немога се съглася, че в новосъздадени блокове където има по два или три апартамента максимум новодомци трябва да натискаме хората да си регистрират сдружения. В старите блокове пък мисля не е наша работа да ги подсещаме че трябва да си правят общо събрание, да си изберат управител, да си изберат УС, да си изберат КС и т.н. и ще се мотивирам защо не е наша работа. Принципно аз и колегата ми обслужваме район с малко над 17хил население. Имаме достатъчно жалби които трябва да отработваме. Почти всеки ден валят някакви окръжни на които трябва да даваме отговори. Автомобила за ПИ е само един и си правим график в който ни се полага един преди обед и един след обед да го ползваме. Това е крайно недостатъчно имайки предвид, че по повод жалбите трябва да обикаляме доста адреси. В момента нашата община нямат създаден дори и регистър в който да вписват сдруженията на етажната собственост. Министъра на регионалното развитие и благоустройство пък въз основа на този ЗУЕС трябва да издаде примерен план за вътрешният ред на етажната собственост. Това до момента също не е направено. А и не се казва нищо в тази заповед на Ген. секретар аджеба като се срещнем с тези ХОРА, защото то още сдружения няма и председатели на такива няма... какво да разговаряме с тях. В заповедта пишеше "Да се създаде организация за провеждане на срещи и разговори с "председателите" на тези сдружения. Как бихте тълкували такава заповед... и при вас не е ли идвала такава? :?:
motiviraniq
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 18:53

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Ное 2009, 15:39

Абсолютно съм съгласен, че не е работа на кварталните да подсещат хората да си правят общи събрания.

Всъщност ЗУЕС предоставя възможността, но НЕ налага задължение да се правят "сдружения". Жителите имат право да се организират и по досегашния ред - нерегистрирани като ЮЛ общности от живущи в дадена сграда. Сигурен съм, че регистрираните като ЮЛ сдружения ще бъдат единици и ще са по-скоро някаква екзотика.

Та това означава, че
1) Този който е писал заповедта не е разбрал, че сдруженията са пожелателни;
2) Знае, че са пожелателни и всъщност се иска да се обиколят само тези блокове, където има сдружения. Аз ако съм на вашия шеф, точно така бих разтълкувал заповедта. Това би намалило ангажимента ми почти до нулев. Първо обаче трябва да се изисква от районната администрация списък на регистрираните сдружения.

Това, че м-рът на РРБ не е направил примерен правилник за вътрешния ред вас въобще не ви бърка, защото нямате никакво отношение към него.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот motiviraniq » 30 Ное 2009, 23:43

Аз също така го изтълкувах, но въпреки че обсъдихме и моето тълкувание което е и тълкувание на останалите, началника просто си мисли, че по този начин ще запази работното си място и е решил да ни кара да обикаляме по блоковете, да броим колко входа има всеки блок и да упътваме хората как да си регистрират сдружения което е адски глупаво защото наистина не е задължително да се регистрират такива сдружения. ;)
motiviraniq
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 18:53

Re: ПИ и Мл.ПИ

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Ное 2009, 23:51

Струва ми се, че вашият шеф е за застрелване по милост. Не му стиска да поиска от София допълнителни указания, ами пилее ресурсите си по глупости.
Ако не ви е дал срок за обикаляне на квартала, имате право да броите входовете докато се пенсионирате ;)

Всъщност броенето на входовете няма никакъв практически смисъл, защото нищо не пречи в един блок с 8 входа да има 1 или 2 или 3 или 5 или 8 общности на етажна собственост. Ако са много организирани хората - 1 общност с 1 управителен съвет и 1 контролен съвет. Ако се мразят входовете помежду си - 8 общности с 8 управители и 8 контролни съвета. :)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron