Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Lord » 26 Яну 2010, 19:20

Deacon Frost написа:Еми... не са ми ясни нещата, желание имам да ги науча, ама дори в сайта на МВР няма инфо. Добре значи, щом Е кат. е пеши патрул или постови...
Има и друга хипотеза, полицай, кат."Е" в "Териториална полиция", там се водят кварталните, но ще станеш такъв след 3 г. стаж, издържан конкурс и съответното обучение. Освен това не си особено предприемчив и упорит, щом твърдиш, че не намираш инфо. Тук е всичко, което ти е необходимо, включително и как след време можеш да растеш в длъжност и категория - http://www.dhr.mvr.bg/Acts_Documents/default.htm
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот cz75bdpolice » 26 Яну 2010, 19:28

Lord написа:
Deacon Frost написа:Еми... не са ми ясни нещата, желание имам да ги науча, ама дори в сайта на МВР няма инфо. Добре значи, щом Е кат. е пеши патрул или постови...
Има и друга хипотеза, полицай, кат."Е" в "Териториална полиция", там се водят кварталните, но ще станеш такъв след 3 г. стаж, издържан конкурс и съответното обучение. Освен това не си особено предприемчив и упорит, щом твърдиш, че не намираш инфо. Тук е всичко, което ти е необходимо, включително и как след време можеш да растеш в длъжност и категория - http://www.dhr.mvr.bg/Acts_Documents/default.htm

В териториална са категория,, Д ,,и са с длъжност Главен полицай-мл.ПИ
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Lord » 26 Яну 2010, 19:32

Deacon Frost написа:Възраждане 1 е квартала, пълен с отрепки които ги знам всички, кой на кой и с какво се занимава. Работата е че ме знаят и мен, къде живея и т.н.,В случая дали би било удачно да се подвизавам като полицай в среда в която ме знаят или е по-удачно към друго РПУ.


Първо, ще си редови полицай, а не хибрид между таен агент и нинджа, на първо време няма да имаш право и един акт да напишеш.
Второ, в МВР, а и навсякъде най-ценното нещо е информацията. Как ще научиш нещо за района, който обслужваш, като ще си пиеш питието на другия край на града или направо в друг град?! Та, ти ще научаваш какво става в района от медиите! Запомни, полицай "на колела" никога не е пълноценен полицай, независимо от длъжността, но най-вече важи за кварталните и оперативните.
Трето, който го е страх от мечки не ходи в гората.

Желая ти успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот ROBOCOP » 26 Яну 2010, 22:04

Като се има предвид , че в Първо РУ има над 30 ваканции за кат. Е, ако спечелиш конкурса единствения избор, който имаш е да изкараш отличен успех в Школата за да си избираш РУ иначе ще си в Първо, което също не е зле, защото ще натрупаш много знания и опит за сравнително кратко време. ОСАТА ще потвърди от личен опит.
ROBOCOP
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 34
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:03

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Deacon Frost » 27 Яну 2010, 23:14

Хм, е това последното от Робокоп най -ми хареса, път предполагам и да изкарам отличен, ще мога да избирам измежду там където има вакантни места все пак, но както и да е, дано да се стигне така. За другите коментари бележки си вземам веднага, а това за инфото, знам за разтежите в длъжности, как, кога и т.н. но просто за структурата никъде не съм видял черно на бяло сбито, като таблица ли, схема, подредено за да ги науча нещата. Иначе половината закони на МВР и подобни съм ги научил :D, то... аз ако не мисля за МВР, чета за МВР.
Иначе за мечките и гората, Лорд, твърде си прав разбира се, за да го коментирам изобщо. Не че ме е страх или имам опасения, че може да ми направят не един сакатлък отрепките в квратала, ни най-малко, би било сладко да се разправям с гнидите, просто ми е интересен дебата за подобна ситуация.

П.П. Относно израстването в категория, преминаване през обучения и изпити и т.н. когато му дойде времето, казвали са ми че... трудно се отварял парашута на тия които подхождат само с амбиция, умения и знания... ако ме разбирате.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Lord » 05 Фев 2010, 20:52

cz75bdpolice написа:В териториална са категория,, Д ,,и са с длъжност Главен полицай-мл.ПИ


Не е вярно. Когато се обяви вътрешен конкурс за израстване в категория се очаква отговарящи на условията служители кат. "Е" да се явят, издържат конкурса, отидат на школа и станат кат. "Д".

Но! Когато ваканцията в "Териториална полиция" е за обслужване на селата Долно Нанагорнище и Горно Нанадолнище, които се намират на 40 км от РУ-то напълно нормално е да няма кандидат от действащите полицаи кат. "Е". В такъв случай се обявява външен конкурс и кандидатите спечелили конкурса се назначават на кат. "Е", длъжност "полицай в ТП", а след три години стаж придобиват право да се яват на конкурс за "Д" и длъжност "мл.ПИ в ТП".

Така че има кат."Е" в териториална, аз имам 2 такива колеги /бяха 5/, но трима през 2009 израстнаха. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот mao11 » 25 Фев 2011, 19:25

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕх
тежко му на полицая работещ на територеята на която е раждан и отглеждан
познавам много такива
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот m-r_Vekilski » 17 Мар 2011, 22:26

mao11 написа:ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕх
тежко му на полицая работещ на територеята на която е раждан и отглеждан
познавам много такива

Алуууууууууууууууууу ,все пак живеем в България!
В РУП Долно Уйново, което е с 10 000 жителя, кой го обслужва, а ?
Да не би ченгетата да са от Големото село ?
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот DANI_09 » 18 Мар 2011, 08:12

Според мен, плюсовете са повече от минусите!
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 13 Сеп 2011, 22:56

ninja написа:Първо, ще си редови полицай, а не хибрид между таен агент и нинджа, на първо време няма да имаш право и един акт да напишеш.
........................
Четири години бях оперативен на район, в който живея. Само веднъж ми откраднаха колата...., е намериха я. :D
Обаче мнението ми е, че е повече от положително да работиш в района, в който живееш. Не се чу нито една лоша дума за мен или клюка от фолклора за полицая и т.н., през това време. За мен това е оценка. ;) Винаги бих избрал отново да работя в района на местоживеенето си.

Квартален полицай, се приема Мл.ПИ или ПИ. Въпросния носи униформа и е ясно разпознаваем от съкварталците си. Кварталния полицай, трябва да има доверието на живущите в дадения квартал или район. В много от сучаите въпросния, трябва да е живущ в същото населено място, ако става въпрос за село, или от дадения квартал или район. Лично мое мнение е, че трябва да облечем в униформи младшите криминалисти и то колкото се може по-бързо.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта