Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Deacon Frost » 25 Яну 2010, 19:30

Заглавието е достатъчно без да уточнявам повече. Интересно ми е запознатите хора от системата какво могат да споделят. Мотивирах се понеже преди малко гледах едно предаване по БНТ1,забравих как се казва, ставаше дума за работата на кварталните през нощта в София, ходене по сигнали и редица ситуации.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот osata » 25 Яну 2010, 19:40

ами разкажи малко повече за предаването....
то по тази логика важи и оперативен в собствения си квартал, кос в собстевния си квартал и т.н.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Deacon Frost » 25 Яну 2010, 19:52

Предаването го споменах, за да кажа откаде ми изниква въпроса, не че не съм се питал досега. За квартален полицай става дума, нали такъв се води полицай към РПУ, за каквото кандидатствам в момента, Е категория. Не става дума за автопатрул. Все си визуализирам ако стигна до назначение и започна в 3-то районно, което е в моя квартал, от съображение че ще ми е на близко, познат квартал, познати хора, знаят ме... но в следващия момент не го виждам като толкова положително, дори обратното, опасно. Питам дали вие имате наблюдения относно такава ситуация.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот osata » 25 Яну 2010, 20:05

Deacon Frost написа:Предаването го споменах, за да кажа откаде ми изниква въпроса, не че не съм се питал досега. За квартален полицай става дума, нали такъв се води полицай към РПУ, за каквото кандидатствам в момента, Е категория. Не става дума за автопатрул. Все си визуализирам ако стигна до назначение и започна в 3-то районно, което е в моя квартал, от съображение че ще ми е на близко, познат квартал, познати хора, знаят ме... но в следващия момент не го виждам като толкова положително, дори обратното, опасно. Питам дали вие имате наблюдения относно такава ситуация.


О, далече си от истината.
Ти кандидатстваш за полицай кат.Е - точно авто или пеши патрул или постови.
Другото вече е кат. Д - гл. полицай или кат. Г - инспектор. Но за младши полицейски или полицейски инспектор се иска стаж.
Ти почни, пък после му мисли ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот make70 » 25 Яну 2010, 20:07

Deacon Frost написа:Предаването го споменах, за да кажа откаде ми изниква въпроса, не че не съм се питал досега. За квартален полицай става дума, нали такъв се води полицай към РПУ, за каквото кандидатствам в момента, Е категория. Не става дума за автопатрул. Все си визуализирам ако стигна до назначение и започна в 3-то районно, което е в моя квартал, от съображение че ще ми е на близко, познат квартал, познати хора, знаят ме... но в следващия момент не го виждам като толкова положително, дори обратното, опасно. Питам дали вие имате наблюдения относно такава ситуация.

Ти колега ли си защото от написаното лъха незнание.Квартален полицай е кат Д а това за което говориш е ППД.ОСАТА ВЕЧЕ ТИ Е ОТГОВОРИЛ ПО ПОДРОБНО
make70
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Окт 2009, 17:52

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Deacon Frost » 25 Яну 2010, 20:19

Еми... не са ми ясни нещата, желание имам да ги науча, ама дори в сайта на МВР няма инфо. Добре значи, щом Е кат. е пеши патрул или постови, предполагам и водач на куче също спада, въпроса ми остава, правилно ли е или не, да работя в квартала в който живея ? Този казус ми е любопитен.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот osata » 25 Яну 2010, 20:57

Има предимства, има и недостатъци.
Много зависи от много неща.....
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Deacon Frost » 25 Яну 2010, 21:07

Възраждане 1 е квартала, пълен с отрепки които ги знам всички, кой на кой и с какво се занимава. Работата е че ме знаят и мен, къде живея и т.н., дори са ми разбивали апартамента понеже не съм йм оставал длъжен, но това беше преди,научиха си урока. В случая дали би било удачно да се подвизавам като полицай в среда в която ме знаят или е по-удачно към друго РПУ. Това е въпроса и принципно, не само конкретно в моя случай.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот BARETATA » 25 Яну 2010, 23:52

Deacon Frost написа:Възраждане 1 е квартала, пълен с отрепки които ги знам всички, кой на кой и с какво се занимава. Работата е че ме знаят и мен, къде живея и т.н., дори са ми разбивали апартамента понеже не съм йм оставал длъжен, но това беше преди,научиха си урока. В случая дали би било удачно да се подвизавам като полицай в среда в която ме знаят или е по-удачно към друго РПУ. Това е въпроса и принципно, не само конкретно в моя случай.


А да речем ,че си в МВР и на двете посоки съм бил и с непознати и с приятели.Нищо няма да ти казвам повече,почни да те "Очука" службата,да се "пречупиш" и тогава ще ти кажа ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот dinkovm » 26 Яну 2010, 19:13

Никой не е станал пророк в собственото си село.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта