Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот osata » 14 Сеп 2011, 23:17

Лъчезар Серафимов написа:... Лично мое мнение е, че трябва да облечем в униформи младшите криминалисти и то колкото се може по-бързо.

Това не го разбрах, но пък личното мое мнение е, че трябва всички началници ( директори, началници на самостоятелни звена и т.н. ) да бъдат униформени, защото 99% от нач. сектор нагоре се занимават само с аналитична и ръководна дейност. Тогава няма да се крият като "шушумиги" минавайки по улицата, а ще се виждат отдалече. ( тук визирам примера, в който един бивш зам. директор минавайки по един булевард, вижда неправилно спрян патрулен автомобил в бус лентата, и като "мъжкар" на другия ден вика началника на районното и изисква наказание за колегите. Не му стиска да отиде и да каже "аз съм комисар...., защо така или онака"... та тоя същия "мъжкар" който живееше в района и често минаваше по тая улица, като види на 20 метра от това "полицейско нарушение" паркирани около 10 лимузини на "добре облечени бизнесмени" подминава и не му прави впечатление спирката, бус лентата, тротоара и т.н. Та, заради такива "мЪЖКАРИ" всички ръководители с униформи. Точка!
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 14 Сеп 2011, 23:27

Не изключвам посочените от теб. В моята практика, обаче съм имал случка/случки/ в която /които/ въпреки, че са униформени въпросните търсят патрул, който да им свърши работата.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот zirok » 04 Юни 2012, 16:07

osata написа:
Лъчезар Серафимов написа:... Лично мое мнение е, че

Това не го разбрах, но пък личното мое мнение е, че трябва всички началници ( директори, началници на самостоятелни звена и т.н. ) да бъдат униформени, защото 99% от нач. сектор нагоре се занимават само с аналитична и ръководна дейност.

Апсолютно съм ЗА! От години в тази система е валидно правилото "много вожд, малко индианец....". Лошо няма, такива са ни структурите и явно няма да се излезе скоро от това русло. Поне да облекат униформи и да ги разхождат по улиците, пак ще си е някаква превенция.
Колкото до спора, дали да си квартален в района в който живееш, е ще си замълча:) Лично за мен, това си е форма на висш пилотаж:)
zirok
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Юни 2012, 11:01

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот DANI_09 » 05 Юли 2012, 08:21

Според мен и OSATA и Лъчо са прави, МКР и Началниците трябва да са с униформи! Криминалисти задържат примерно две лица(сополанковци) и искат съдействие от АП, понеже са униформени. КР са четирима и АП двама, са шестима. Малко като лафа "неравностойна битка те са двама, ние сами". А който командва структурно звено с униформен състав, трябва да е с униформа, без Министъра естествено. :lol:
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Квартален, в собствения си квартал - "За" и "Против"

Мнениеот spoon » 05 Юли 2012, 20:59

DANI_09 написа:Според мен и OSATA и Лъчо са прави, МКР и Началниците трябва да са с униформи!


Колега, написал си голяма глупост, но ти прощавам! ;)
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Предишна

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron