ОД /оперативни дежурни/

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот kkarakashev » 02 Окт 2010, 19:38

имам едно питане. казвали са ми , че всички РУП за подчинени на ОД и той казва къде кой да иде/реагира. Така ли е или сигнала просто се пренасочва към дадено РУП и вече дежурният офицер казва кой каде и какво?
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот osata » 02 Окт 2010, 19:56

kkarakashev написа:имам едно питане. казвали са ми , че всички РУП за подчинени на ОД и той казва къде кой да иде/реагира. Така ли е или сигнала просто се пренасочва към дадено РУП и вече дежурният офицер казва кой каде и какво?


Ами и да и не, ти тъй се го написал, че много обяснения трвбват. Зависи от сигнала, къде е подаден и т.н.

Иначе ОД в РУП е подчинен на ОД в ОД-МВР, който пък е подчинен на ОД в Министерството, на който пък звънят и разпореждат едни други хора - като цяло, "разпоредители" да искаш.
Значи сигнал за нещо можеш да подадеш на 112, на 166, или на дежурния телефон в РУП. Според това къде звъннеш започват едни "уведомявания" и....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот css » 09 Май 2011, 23:25

Имам едно питане, кое е по висшестоящо закон или инструкция... точно в новата ако може да се каже инструкция го има,и няма ли наи -после нещо наистина смислено да се направи,да не говорим за заповед за деклариране на паричните средства :lol: .От както стана гаф с ,,проверка на колеги и последвал обиск "- Потьрпевшите осьдиха МВР и заповедта стана- пожелателна...И забележете - пожелателна заповед- незнаех че има и такива :lol:
Трябва ли при напускане всички да водим дела с МВР за празничен и нощен труд за да се изплаща.. Като гледам колеги го правят и да ви кажа вземат доста добри суми.Надявам се комисарите/ по презумпция би следвало да са компетентни да ми отговорят/ изчерпателно а не лаконично както са свикнали да го правят.Ако го направят им благодаря.
css
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Яну 2010, 15:47
Местоположение: София

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 17 Май 2011, 21:43

css написа:...Надявам се комисарите/ по презумпция би следвало да са компетентни да ми отговорят/ изчерпателно а не лаконично както са свикнали да го правят.Ако го направят им благодаря.


Ха дано, ама надали, нямам впечатление комисари да участват в дискусиите в нашия форум... :roll:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 17 Май 2011, 21:49

ninja написа:Лорд-е, има един Комисар и се включва в дискусиите.

:shock: Бъзикаш се! :shock: Или пък не...кой? :roll:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 17 Май 2011, 21:57

Всички сме истински, приятелю, всички, но да се върнем към проблемите на ОД. Аз отдавна пледирам, че е редно тези колеги да са с присъдена категория "Д", за да има синхрон в длъжностната им характеристика и ежедневните /и еженощни ;) / задължения, а също и заплащането, колкото и малка да е разликата между тези две категории.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 22 Май 2011, 13:13

ninja написа: Нека приближат датите за вота...вервай ми тогава ще е !


А, дано! Все е нещо, пък и обратното броене до изборите вече започна.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 02 Ное 2012, 14:08

Lord написа: Аз отдавна пледирам, че е редно тези колеги да са с присъдена категория "Д", за да има синхрон в длъжностната им характеристика и ежедневните /и еженощни ;) / задължения, а също и заплащането, колкото и малка да е разликата между тези две категории.


Е, най-после това е факт, честито на колегите! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот spoon » 20 Май 2015, 19:33

Предстои трансформация на болшинството младши оперативни дежурни в младши полицейски инспектори и ликвидиране на повечето ОДЧ в РУ. Като слушам дебатите сред колегите, колкото минуси, толкова и плюсове се изтъкват. Ако има колеги от Бургаско и Монтанско нека споделят, какви са първоначалните впечатления и резултати.
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот ТРЕЗОР » 20 Май 2015, 20:54

spoon написа:Предстои трансформация на болшинството младши оперативни дежурни в младши полицейски инспектори и ликвидиране на повечето ОДЧ в РУ. Като слушам дебатите сред колегите, колкото минуси, толкова и плюсове се изтъкват. Ако има колеги от Бургаско и Монтанско нека споделят, какви са първоначалните впечатления и резултати.

Това е факт и във други области.....от разговорите с колегите от ОДЧ , с които давам 24 часови дежурства вече 20 години , не можахме да видим ПОЛОЖИТЕЛНОТО в тази ........реформа :? ....от ден на ден МВР - потъва все по дълбоко.....
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Предишна

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron