ОД /оперативни дежурни/

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот osata » 03 Фев 2010, 23:57

Lord написа: Има две хипотези, или всички проблеми в работата на ОДЦ и ОДЧ са разрешени, или колегите ОД нямат достъп до интернет в къщи... ;)

да добавим още една хипотеза - всички имат служебен компютър с достъп до интранета и имат време да пишат там ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот GKrIvan » 05 Мар 2010, 02:47

Ами май най-отговорната работа в едно РУ и съответно с най-ниско заплащане както обикновенно.Всеки те дърпа поотделно,а ти отговаряш за всеки един.Умножете броя на служителите,по броя на проблемите и от всякакъв вид за един ден,сметнете хилядите телефонни разговори,предаване на инфо по комп,СОД, наряди, радиостанции ,граждани,видеокамери вътре,на места видеонаблюдения на града,писане в тефтери и още колко стотици други неща трябва да върши един дежурен и всичко това за най-нисък щат,с най-много отговорност,с документация регламентираща дейността и от преди промените в страната ни.Ето малка част от проблемите в една дежурна част независимо от ранга и.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Raptor » 05 Мар 2010, 18:47

Само който не е бил ОД, може да пише глупости, че това било "скатана" работа!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот osata » 05 Мар 2010, 22:05

Raptor написа:Само който не е бил ОД, може да пише глупости, че това било "скатана" работа!

Е сега, няма какво да се лъжем, че има дежурни, където ....., но пък при много голямата част от тях лудницата е пълна.
Имам някакви наблюдения, имам голяма база за сравнение между 10-тина дежурни части, но.... мисля си, че тази тема е за самите дежурни, те най-добре си знаят и най-добре си виждат проблемите и неудачите..... те са хората, които трябва да постигнат до някаква обща идея, а останалите служители от МВР да ги подкрепим най-общо казано.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот HTML » 18 Мар 2010, 16:55

Offtopic

Правила на форума

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.
Екип PoliceBG


При проблем използвайте ТОЗИ САЙТ !
Изображение
HTML
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2010, 17:15

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 02 Май 2010, 16:12

Тази тема е много наболяла: АДЧ или ОДЧ, 12ч. смени или 24ч. смени, ОД в РУ кат. "Е" или кат "Д"?!
Мен не ме касае, но ме боли за колегите, затова и искам да знам, как се разреши този статут?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот hapi » 08 Юни 2010, 00:12

До колкото зная, няма нова версия на инструкция ,,ОДЧ".В този си вид който е пълно противоречие , странно имаме юристи може недоглеждане но това вече е прекалено все едно са пишеш акт и да пишеш че заемаш длъжност която несъществува от няколко години ...
Въпроса ми е ако стане инцидетн/ в смисъл,че работиш както обикновенно по старата инструкция,която по законодателство важи до излизане на нова но ако си на същата длъжност но ние не сме ОДЧ а АДЧ / кой ще понесе отговорността,че колегата е ПРЕВИШИЛ СЛУЖЕБНИТЕ СИ ПРАВА?

Просто идва инспектората вадят ти длъжностната характеристика и ... изгаряш.. но ако а размахаш на НАЧАЛНИКА СИ той вдига рамене и питай кой ще върши ,,несвойствената ТИ работа до сега ...и гориш пак :lol:
hapi
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Юни 2010, 23:58

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 09 Юни 2010, 19:23

Тук колегите ОД са напълно прави. Просто искат да знаят какво и като какви работят.
Съвсем скоро ще е готов проекта за нов ЗМВР /не поправки/ и оттам промяна на всички подзаконови актове, като се почне с правилника, през инструкциите, та до отмяна на инструкции, заповеди и окръжни.
Дано е домислено всичко и нещата да си дойдат на мястото.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Sir Humphrey » 09 Юни 2010, 19:37

А ще има ли правилник?
Не е изключено и да няма.
В момента в НС виси за II четене един законопроект за оръжията, взривните вещества и пиротехническите изделия, който кодифицира предишните ЗВООБ (или както там е съкращението) и неговия ППЗ.
Т.е. ако това политическо ръководство предпочита да кодифицира, може да осъмнем със Закон за обществения ред и Устройствен правилник на МВР. Което би било идеално.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 09 Юни 2010, 20:44

Sir Humphrey написа:А ще има ли правилник?
Не е изключено и да няма..........


Според един директор на една от най-важните ГД в момента ще се случи всичко, което казах по-горе.

...поне така беше до преди 2 седмици, когато се огласи на семинар.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта