ОД /оперативни дежурни/

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 08 Яну 2010, 20:48

Независимо от промените в нормативната база /ОДЦ, ОДЧ, АДЦ, АДЧ/ проблемите в работата на ОД си остават едни и същи.

Знам, че не точно в раздел "Охранителна полиция" е мястото на темата, но по-подходящо не виждам. Нека тук колегите ОД обменят опит, мнения, въпроси и съвети на професионална тематика.

Личното ми мнение е, че работата на ОД е силно подценявана и непозната, и от ръководители, и от обикновени колеги, незапознати с дейността им, тези хора винаги са били между чука и наковалнята.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот SYNOPTIK » 09 Яну 2010, 16:17

Лорд,какво ще кажеш за това:
В ОДЧ е назначен човек,които преди това е работил 14 години в...Кремиковци/не е ясно като какъв/.
Заради него бива пенсиониран служител с 23 години стаж в МВР,на 44 години.
Конкурс официално няма,кандидатът два пъти не издържа психо теста,на третият го "издържа" и е назначен. И трите теста стават в рамките на 4-5 месеца,като през това време кандидатът е назначен като ЛРТП на друга длъжност.
Предишен стаж в МВР няма,както казах. :shock:
Вече трета година служи на тази длъжност.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 09 Яну 2010, 16:59

Ще ми се да кажа, че не вярвам това да е възможно и лъжеш. Но знам, че ти не лъжеш, нито си въобразяваш. Много още мога да кажа. Щастлив съм, че съм далеко от СФ, при нас, макар и 4-тата по ранг областна дирекция, се надявам, че това е невъзможно. От около 2 години ми прави впечатление, че в дирекцията всеки си търси правата /така и трябва/! Ощетени колеги освен проверки от нашия инспекторат успяха да докарат и проверки в районната прокуратура и то от ВСС. Призовавам всички колеги - търсете си правата, винаги!

SYNOPTIK
, доколкото съм запознат след като си скъсан на психотест, можеш да се явиш най-рано след една година, но да оставим настрани нормативната база. Що за ръководител има там, където се изхвърля в пенсия човек на 44 години, дал целия си съзнателен живот /23г./ в служба на системата, за да се назначи "нашето момче" от металургията /нищо против личността му/?! И този, същият ръководител с какво лице и очи се изправя пред подчинените си и им говори за лоялност към службата и очаква разбиране от тези колеги?!

Ами, мога да кажа само едно SYNOPTIK, това е пълна свинщина! Колкото по-скоро се отървем от лица с подобен манталитет, мислене и действие, толкова по-добре. Не само за МВР, а и за самата държава!

Дали съм наивник-не знам, но съм искрено учуден, че това е възможно да се случва днес в България! :evil:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Куче » 09 Яну 2010, 21:23

Lord написа:Дали съм наивник-не знам, но съм искрено учуден, че това е възможно да се случва днес в България! :evil:



Много добре си задал въпроса и още по-добре сам си отговорил!.
Тоя от Кремиковци ще върши по-добра работа от вече бившия колега с 23г стаж....... :roll: :roll: :roll:
Нямам думи! :roll: !
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот BARETATA » 09 Яну 2010, 22:53

За какво говорим,великата ни система обаче е ненаднимата по Простотия.И сега кой знае как се чувства този вече бивш колега,въпреки трите години,които са изминали
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот osata » 10 Яну 2010, 01:14

Тук идва отново мнението ми от темата за назначаване...

Конкурсното начало не означава конкурсен край....
остава само да се чудим, кой му е "гуруто"... тоест на кого е човек....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Куче » 11 Яну 2010, 21:02

osata написа:Конкурсното начало не означава конкурсен край....
остава само да се чудим, кой му е "гуруто"... тоест на кого е човек....



Тука идва проблема , кой на кого е човек? Да предположим ,че ние вече нямаме сили и средства да подпомогнем децата си в бъдеще и...... ако сме живи въобще...та какво ще стане с моите и вашите деца , ако нямат..."човек". Знаете отговора нали?. Ще бъдат мачкани и пренебрегнати макар и да са профисионалисти.
Много , много се надявам да се промени тая държава......но като знам мантилитета и харектера на българина , уви слаба ми е надеждата. Аз отдавна съм взел мерки за децата си .....ако нямам "човек" в България да са на вън :oops:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Куче » 11 Яну 2010, 22:09

За съжеление но факт:


от dakota_ » Пон Яну 11, 2010 5:57 pm

Моята длъжност е Н-к на РУ и никога не търся групова отговорност...тези които проучваха и даваха оценки вече са нови, от старата система малко хора останаха да проучват,специално този боклук с рушвета е един от многото за които се обаждат по телефона за "наш човек" или е подал съответната сума...Няма как като го проучваш да разбереш,че става дума за прогнил човек...Няма как да се разбере,че червея го е захапал и го разсипва..в течение на работата вече лъсват някои черти от поведението и се взимат мерки,но мерки се взимат само там където хората от които зависят тези мерки са си на мястото...

Нямам думи! :oops:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 11 Яну 2010, 23:03

Колеги, знам че споделените проблеми са реални и значими, но не са за тази тема. Умишлено не ги трия, но бъдете така добри да ги преместите в по-подходящи теми /в повечето случаи касаещи цялата система, а не ОД/.
Предварително благодаря за разбирането!

Припомням повода за създаването и съществуването на темата:
Lord написа:Независимо от промените в нормативната база /ОДЦ, ОДЧ, АДЦ, АДЧ/ проблемите в работата на ОД си остават едни и същи.

Знам, че не точно в раздел "Охранителна полиция" е мястото на темата, но по-подходящо не виждам. Нека тук колегите ОД обменят опит, мнения, въпроси и съвети на професионална тематика.

Личното ми мнение е, че работата на ОД е силно подценявана и непозната, и от ръководители, и от обикновени колеги, незапознати с дейността им, тези хора винаги са били между чука и наковалнята.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ОД /оперативни дежурни/

Мнениеот Lord » 03 Фев 2010, 19:43

Тази тема открих не по своя инициатива. Получих ЛС от css, в което той отправи учтива забележка, че е леко засегнат, защото няма тема за такова важно звено и ме помоли да открия такава. Странното е, че след като изпълних желанието му не пише тук. В интранета от години едни от най-обсъжданите и спорни проблеми са свързани с работата на ОД, а тук в интернет - нищо. Има две хипотези, или всички проблеми в работата на ОДЦ и ОДЧ са разрешени, или колегите ОД нямат достъп до интернет в къщи... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта