Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Мнениеот DANI_09 » 21 Окт 2012, 04:42

Ако това е антикорупционна мярка, аз съм зелен кон! То и сега има такава заповед (да не се спират МПС без нарушение) и се спазва, защо е този пиар, не знам! Най-добрата антикорупционна мярка е, около 25-то число на месеца да се увеличи.....! Много добре гледаме полицаите в САЩ, ама те имат сканиращи устройства на рег.номера на МПС в патрулката и пълен достъп до всякъкви база данни, да не спират МПС без нарушение, ама не виждаме 25-то им число и полагащите им се привилегий. Lord не съм чувал за НЕ КРИМИНАЛИЗИРАНИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ, ТЕ СА УМИШЛЕНИ ИЛИ НЕ, ЗА ТЕЗИ КОТО ГОВОРЯ АЗ, СА УМИШЛЕНИ!
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Мнениеот BARETATA » 21 Окт 2012, 15:42

Първо : мнението ми е лично и не ангажира,нито Министъра,нито Вас , Уважаеми колеги в живота и Форума:

Твърдо и категорично ПРОТИВ , спирането на коли ,само и единствено по повод.Пълно е с водачи,които имат заповеди за отнемане на СУМПС ( поне в София ) , които ако си карат по правилата ,могат да карат без книжка докато са живи.Отделно , се превозват съмнителни вещи и предмети,както и горива,което е незаконно.Трето , има достатъчно СПО-та и в края на краищата манталитета на българина не е достигнал европейското мислене.От тактическа гледна точка - към osata - пълна глупост е това ,с обявяването в ефир,защото в София е от 100 години това,никакъв ефект,защото се притесняваш " дай бързо обявявай колата,бързо записвай,в дневника",а нивото на внимание към водата и безопасността отива на майна си райна,повярвай ми така е .Дали е пътен полицай или такъв от "Охранителна Полиция" - ППД,е все тая,разликата е че първите разполагат ,с технически средства и разрешават случаи , с налични ПТП-та.Напрежението , сред служителите нараства,само това ще Ви кажа , колеги.Не желая да навлизам в подробности,че някоя службичка,може да ме "придърпа",а в точно този момент нямам нерви да се занимавам с това.Ако искате и "страх " , го наречете все ми е тая,важното е да оцелеем,че на там отиват нещата.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Мнениеот Lord » 22 Окт 2012, 20:44

osata написа:Добре де, кажи ми тогава откъде накъде данъчните ще влизат в моя магазин да ме проверяват, освен ако някой не е подал жалба, че не давам касов бон? Същото е и с КЗП (комисия за защита на потребителите), защо минавайки по улицата ще влизат в магазина ми да гледат има ли табела с раб. време и други глупости, и това без сигнал? То ще станем държава, която работи само след сигнал или при специализирани акции.
Как ще се контролира наличието на винетен стикер?
Защо съгласно Заповед на Директора на НС Полиция всеки служител на МВР трябваше да показва на началника си наличието на ГО, ГТП и т.н. ? Като тази заповед не е отменена все още, а с горните промени си е още по-дискриминационна. Защо министъра не каза отменям и тази заповед, защото служителите ми са невинни до доказване на противното?

А мен ми е ясно как ще стане - всеки ден ще има СПО - единия ден по линия винетни стикери, другия ден по линия алкохол, следващия за ГО, за ГТП, за колани... и така ще има по 7 акции седмично, и пак ще се спират автомобили. Просто ще има едно писане на заповеди, планиране, имена, алабала .... тоест пак хартиена работа. Ама за това пък си има ръководство - каквото решат, надолу изпълняваме, ако позволява тълкуване ползваме вратичките ;) :mrgreen:


На данъчните това им е работата - бирникът трябва да събира такси и да се пълни бюджета. КЗП реагират сериозно само при сигнал от потребител, по принцип, но имат и вменени функции да проявяват подобна самоинициатива, иначе ще ги "оптимизират", като численост. Продажбите на винетни стикери не са наш приоритет, а на АПИ, да си ги контролират, както искат. Ние ги контролираме, когато имаме други поводи - престъпление, нарушение и т.н. Относно автомобилите на служителите на МВР съм съгласен с теб, дискриминационна е, директора на ГДНП си е превишил правомощията, ами да сезираме когото трябва, а не да си го връщаме на мирните граждани.
СПО-тата - е, те тук не съм съгласен с теб! Ако от министерството така ги виждат нещата си прав, но аз ги виждам така: Кримка съм, придобил съм инфо, че Осата ще превозва оръжие/боеприпаси/наркотици/акцизни стоки без бандерол и пр. и изготвям план за СПО, при което се знае кого, с какво чакаме и спираме, както и евентуалния вид на МПС, в противен случай, ако разчитаме да спрем престъпника на случаен принцип - защо харчим пари за оперативни служжби?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Мнениеот Lord » 22 Окт 2012, 20:48

DANI_09 написа:Ако това е антикорупционна мярка, аз съм зелен кон! То и сега има такава заповед (да не се спират МПС без нарушение) и се спазва, защо е този пиар, не знам! Най-добрата антикорупционна мярка е, около 25-то число на месеца да се увеличи.....! Много добре гледаме полицаите в САЩ, ама те имат сканиращи устройства на рег.номера на МПС в патрулката и пълен достъп до всякъкви база данни, да не спират МПС без нарушение, ама не виждаме 25-то им число и полагащите им се привилегий. Lord не съм чувал за НЕ КРИМИНАЛИЗИРАНИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ, ТЕ СА УМИШЛЕНИ ИЛИ НЕ, ЗА ТЕЗИ КОТО ГОВОРЯ АЗ, СА УМИШЛЕНИ!


Точно антикорупционна мярка си е, според мен. /Възможно е и да греша/
Относно заплатите - ами зле е, едва плащаме кредитите и сметките и почваме със заемите, така си е!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Мнениеот Lord » 22 Окт 2012, 20:57

BARETATA написа:Първо : мнението ми е лично и не ангажира,нито Министъра,нито Вас , Уважаеми колеги в живота и Форума:

Твърдо и категорично ПРОТИВ , спирането на коли ,само и единствено по повод.Пълно е с водачи,които имат заповеди за отнемане на СУМПС ( поне в София ) , които ако си карат по правилата ,могат да карат без книжка докато са живи.Отделно , се превозват съмнителни вещи и предмети,както и горива,което е незаконно.Трето , има достатъчно СПО-та и в края на краищата манталитета на българина не е достигнал европейското мислене.От тактическа гледна точка - към osata - пълна глупост е това ,с обявяването в ефир,защото в София е от 100 години това,никакъв ефект,защото се притесняваш " дай бързо обявявай колата,бързо записвай,в дневника",а нивото на внимание към водата и безопасността отива на майна си райна,повярвай ми така е .Дали е пътен полицай или такъв от "Охранителна Полиция" - ППД,е все тая,разликата е че първите разполагат ,с технически средства и разрешават случаи , с налични ПТП-та.Напрежението , сред служителите нараства,само това ще Ви кажа , колеги.Не желая да навлизам в подробности,че някоя службичка,може да ме "придърпа",а в точно този момент нямам нерви да се занимавам с това.Ако искате и "страх " , го наречете все ми е тая,важното е да оцелеем,че на там отиват нещата.

Отлично те разбирам, приятелю, но хич не съм съгласен!

Нека водачите със заповед за отнемане на СУМПС си карат, щом карат добре и в продължение на десетки години не създават ПТП или друг проблем по пътищата. Не е вменено да ги задържим, а идеята на законодателя е да ги изолираме и накажем, като водачи. Но има водачи с редовни документи, които са в пъти по-опасни.
За диктуване в ефира си прав! При нас се прави по мобилен телефон, минута на спирани, взето отношение и минута на освобождаване. В интерес на истината помага много при оперативната работа, след дни.


Относно "жегата" сред колеги ще замълча, но е вярно!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Мнениеот osata » 22 Окт 2012, 23:01

http://www.moreto.net/novini.php?n=189548&p=1
25-годишен варненец беше задържан зад волана на автомобила си без книжка. Той бил спрян за рутинна проверка от полицаи от Пето РПУ. След като се установила, че няма книжка, той бил отведен в районното. При последвалия личен обиск у него били открити 11 твърди капсули с прахообразно вещество, прозрачно пликче с кафява прахообразна маса и пликче, съдържащо твърдо черно вещество. Предстои експертиза да установи вида и количеството на иззетите вещества, които реагирали на полевия тест на наркотици. Материалите са докладвани на прокурор.

А сега де. С повод или без повод?

Всъщност, каква е разликата между водача със СУ МПС и на този без СУ МПС ?
И двамата могат да управляват автомобил, карат почти еднакво. Обаче този със свидетелство за управление е държал изпит, курс, ситуации, правила, пътни знаци и т.н., а този без не е. Тоест, този без СУ МПС може и може да кара видимо правилно, но при определена ситуация.... има шанс 90% да стане беля, да убие човек и т.н.
Аз не съм съгласен такива хора да карат по улиците, където се движи и детето ми.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Забрана за безпричинно спиране на МПС от полицаи

Мнениеот DANI_09 » 23 Окт 2012, 06:59

Манталитета на българина не става, който е редовен не би трябвало да се притеснява от рутинните проверки, че го бавят с 5 минути. Вчера един размахваше електронен фиш със нимка и твърдеше, че е колаж, ще съди държавата в Страсбург!? :? Относно дали е антикорупционна мярка, нали спираш МПС само с нарушение, това предразполага повече ......!
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Предишна

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта