Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот SYNOPTIK » 21 Авг 2009, 16:22

Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Полицаите ще бъдат по-полезни, когато извършват пеша обход на сектора, който охраняват по служба, това съобщи министърът на вътрешните работи Цветан Цватанов след национално съвещание с всички шефове на полицейски дирекции в страната.
Той заяви, че е важно в населените места да има повече публично присъствие на полицаи, предаде „Фокус”.
"Когато обхождат пеша сектора, който охраняват, служителите на реда ще се справят по-добре, особено ако се отнася за дребните кражби. В момента не приемам за правилна тезата, когато един полицейски автомобил се придвижва по бул. „Витоша”, където е пешеходна зона. Те могат да са по по-полезни, когато извършват пеша обход на сектора, който охраняват по служба”, коментира министърът.
Той бе категоричен, че иска от подчинените си повече „неща, които да се вършат на местно ниво” и благодари на служителите от МВР за добре създадената организация за движение към и от морето.
"Служителите на реда трябва да бъдат много бдителни за всичко, което се върши както в изпълнителната власт, така и в местната власт, каза той. В голямата си част злоупотребите, свързани с парите на българския и на европейския данъкоплатец, се отнасят до обществените поръчки, които се провеждат. „Също така съм казал да наблюдават и да направят проверки за всички големи инфраструктурни проекти за милиони левове, за да видим дали това отговаря на процедурите, които са направени и каквото е необходимо да бъде направено като координация между съответните служби”, подчерта министърът.
Той се оплака, че от 417 искания на МВР да използва разпечатки на мобилни телефони за месец юли, 411 са останали без отговор. Той каза, че има фрапиращи случаи за искане за разпечатки за телефони, чийто отговор е със закъснение от 48 дни, предаде БТА. По думите му разпечатката е необходима, за да се направи необходимото по противодействие или документиране на дейността на престъпници, което трябва да стане в реално време.
Цветанов напомни, че от МВР ще направят предложения до парламента за промяна в закона, регламентиращ изплзването на разпечатки на мобилни телефони. По думите му, ще бъде запазено изискването разрешението да се дава от съдия, след което разпечатките ще бъдат използвани от ДОТИ.
Той призна, че след съвещанието си с ръководителите на регионалните дирекции на МВР не е останал доволен от отчетеното за периода, в който е министър. Цветанов заяви, че не може да допусне МВР да бъде регистратор на престъпления, а не да противодейства на организираната престъпност. Той добави, че до 15 дни ще се срещне с всички регионални директори, за да му докладват приоритетите си в борбата с организираната престъпност, битовата, наркоразпространението.
Цветан Цветанов е разпоредил и да бъде създадена междуведомствена работна група, която да започне работа през септември. Нейна цел ще бъде за 3 - 4 месеца да изработи национална стратегия за сигурност и обществен ред.
Новият директор на Главна дирекция "Гранична полиция" е Захарин Пенов, съобщи още министърът. Пенов досега беше ръководител на Регионалната дирекция на "Гранична полиция"- Драгоман. Цветанов му е възложил да бъде извършена проверка на всичко, което е правено на ГКПП-тата по време на миналото управление.
Вчера той освободи от длъжност дългогодишния началник на дирекцията Красимир Петров с мотив, че не се е справил с корупцията по границите.

Инфо : dnes.dir.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот SYNOPTIK » 21 Авг 2009, 16:24

Съгласен съм,че трябва да има патрули,които да са по-видими за хората и да ходят пеша,но и доста хора карат и се возят на служебни автомобили,без изобщо да има необходимост от това !
Хубаво трябва да се предцени нуждата и лимита на автомобилите !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот slaron » 21 Авг 2009, 22:40

Ами това си е 2 в 1 - хем патрулираш, хем правиш фитнес... :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот BARETATA » 22 Авг 2009, 12:46

хахахахахахах
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот BLACKJ » 23 Авг 2009, 23:26

"Полицаите ще бъдат по-полезни, когато извършват пеша обход на сектора, който охраняват по служба, това съобщи министърът на вътрешните работи Цветан Цватанов след национално съвещание с всички шефове на полицейски дирекции в страната..."
Представете си - Габрово е дълъг общо взето 27/8 км с крайните квартали :lol: - аз лично си представям,как с три патрула,айде четири да са тъй ша са сборим с пристъпноста,чи пили нема да прифръкни,ако са с коли,а ако са пеша - край направу ша я удушим тая престъпност,чи дажи няма да има и нужда от полиция :lol: - /Чел съм и Шехерезада по "погрешка",даже и за фърчащото килимче някъде съм чел/ :lol: :lol: :lol:
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот slaron » 23 Авг 2009, 23:33

Ами... много си чел, там ти е грешката! :idea: :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот Lord » 24 Авг 2009, 19:46

BLACKJ, принципно си прав, особено нощем за нарядите, но по отношение на "Териториална полиция" има резон в призива на министъра. Обходжането пеш на обслужвания район е много полезно, особено, ако е без повод, а просто ей така...Работил съм ПИ, но още си бяхме РИ и знам колко много инфо чака по кафетата и пейките, само трябва някой да си направи труда да го получи... ;) :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот ROBOCOP » 26 Авг 2009, 21:08

Правилно ли е в голям град да излиза един автопатрул денем при положения , че има около от 5 до 15 сигнала на ден , понякога по 2-3 наведнъж спешни :?:
ROBOCOP
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 34
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:03

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот ROBOCOP » 27 Авг 2009, 17:05

Да подчертая става въпрос за РУ обслужващо територия с население около 100хил. човека.
Оса ти знаеш за какво говоря .
ROBOCOP
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 34
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:03

Re: Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша

Мнениеот vankata7 » 30 Авг 2009, 18:21

нА МЕН ИДЕЯТА КАТО ЦЯЛО МИ ХАРЕСВА И СЪМ УБЕДЕН,ЧЕ ЩЕ ИМА ПОЛЗА ОТ НЕЯ,НО ОГРОМНАТА ПРОСТОТИЯ КОЯТО МЕ МЪЧИ Е ТАЗИ С ИНСТРУКЦИЯТА ЗА ППД И МАРШРУТНИТЕ КНИЖКИ,ЗАРАДИ КОИТО НЕ МОГА ДА БЪДА КЪДЕТО ПРИЦЕНЯ,ЧЕ СЪМ ПОЛЕЗЕН В МОМЕНТА,А СЪМ ДЛЪЖЕН ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАМ С ХИПЕР ПРОСТОТИИ(ПРЕДПОЛАГАМ ОТ 70-80 ТЕ ГОДИНИ)
vankata7
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2009, 18:11

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта