КНИГАТА - с Парите !!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2009, 21:57

BARETATA написа:... обаче да не стане така да почнат да джобат.Тогава става нагло.Значи казва ми покажи ми парата,няма проблем,ама ако иска обиск,трябва ПРОТОКОЛ....


Абсолютно! Не само протокол, а и доста други неща, в т.ч. и номер на сл. дело по което се извършва претърсването, да не говорим за одобрение от съдия, поемни лица и следовател, извършващ ПСД.
;)

Аз говоря за друго приятелю, а именно, че не виждам нищо унизително в акта на декларирането, защото аз знам, че не съм корумпиран, т.е. нямам против да има контрол, защото съм чист, това е. А, когато бъда обект на проверка, логично е да изисквам коректно отношение спрямо мен, нека ме проверяват, но в рамките на закона и да не се накърнява достойнството ми. В това отношение сме на едно мнение! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2009, 22:34

фиеста написа:Не си прав Лорде, обидно е и то много........
И кое е обидното Фи?! Ако си с чиста съвест кое му е обидното? И още нещо, относно примера с хипермаркетите не си права, да с пари се работи, но само на касите, а 70% от работещите там не са на каси!
Да се притесняват и обиждат корумпираните!

Дано не се засегнеш и ме разбереш правилно. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Raptor » 29 Сеп 2009, 08:55

Някои хора не схващат, че корупцията с кашишко-фатмашки методи не се преборва! Все едно да скриеш пиячка в казармата или в по-нови времена марихуана. Ще те хванат един два пъти и след това ще се научиш да ги криеш по-добре - в конкретния случай някъде в патрулката или още по-добре в частен автомобил наблизо. Виж ако някой се сети да спретне нещо по-оперативно - катаджии под прикритие или вътрешна сигурност с частни коли. Май веднъж вече го правиха и изпохванаха доста народ. Предполагам че са се сетили, ама е по-лесно да преджобваш, отколкото да организираш нещо по-сериозно.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот ribaflic » 29 Сеп 2009, 09:17

Рап, сигурно имаш предвид, че борбата с корупцията не проработва с кашишко-фатмашки методи.
Аз лично нямам проблем да декларирам на влизане и излизане съдържанието на джобовете си, нямам никакви притеснения.Това обаче не означава, че не е обидно.От друга стана, човек като види как цял комисар се занимава с приложението на практика на тази нова мярка за борба срещу корупцията, вместо да организира, ръководи и контролира дейността на подчинените си, служителят някак започва да се чувства много значим.
И докато всичко това се случва, двамата служители от "Вътрешна сигурност" спокойно пият три пъти кафе до обяд и още толкова след обяд.Защото въпросната точка от закона, че се занимават с превенция на корупционните прояви, някак си остава в страни от тяхната дейност.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Куче » 30 Сеп 2009, 19:54

Да се посмеете малко във връзка с темата. Някой казват, че това е истниски случай :lol:

Двама полицаи измисли начин как да вземат без да остават в тях доказателства. Нарушилите закона по ЗДП били изпращане в бар и се разминавали само с две кафета почерпка за полицаите. Но след като питали за цената на 2 кафета , тя винаги се оказвала 40лв :lol: :lol: :lol:
Така че който си е корумпиран винаги ще намери начини :evil: Това с книгата и декларирането на парите преди смяна си е даже защита за такива полицаи :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот BARETATA » 30 Сеп 2009, 20:05

:D премина първоначалната тръпка.Да продължаваме да си служим
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Raptor » 01 Окт 2009, 09:23

Ето и друг "истински" случай:
Полицаите в един голям град се договорили с пътните полицаи, дежурещи на един международен път и с тези от караулката на входното кръстовище на околовръстното. Тези от международното шосе звънкали че се задава транзитна колона от чужденци /предимно след залез/. Тези от караулката обръщали табелата "транзит" в посока към центъра, а тези от града чакали на първото по-сложно кръстовище и при тях имало таксиметров автомобил. Естествено се стигало до спиране на чужденците нарушители, те естествено не знаели как да излязат на транзитното шосе и полицаите най-услужливо им предлагали услугите на таксиметровия автомобил, който да ги изведе от града. Таксиметърджията събирал "символична такса" от чужденците и отвеждал колоната до правилния маршрут. Естествено в полицаите не би могло да се открият каквито и да е излишни пари. Благодарността на таксиметърджията се уреждала по-късно след смяната.
Всъщност никой нищо не бил нарушил, само някакви неизвестни злосторници са манипулирали една указателна табела!
Това не е истински случай! Просто подочути дрънканици в пиянска компания!
Днес това практически е невъзможно да се случи! Пътната сигнализация е изградена от масивни и стабилни указателни съоръжения, които по никакъв начин не е възможно да бъдат преместени!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот фиеста » 01 Окт 2009, 19:11

Lord написа: Да се притесняват и обиждат корумпираните!

Дано не се засегнеш и ме разбереш правилно. :)


Разбирам те правилно. Но това е твое мнение. На мен ми е обидно да мислят за мен по този начин.
А иначе проблем с декларирането нямам. Даже след 10-15 число е съвсем лесно - просто си на нула. :mrgreen:
Не е това начинът да се пребори корупцията.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот dinkovm » 03 Окт 2009, 16:03

Какви ли не идеи хрумват на управлявашите за борба с корупцията. Не се сещат обаче ,че ако увеличат доходите на полицая всяка друга борба с корупцията ще е безмислена, защото корумпираните ще са малко и бързо ще ги хванат.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Lord » 03 Окт 2009, 17:14

dinkovm написа:Какви ли не идеи хрумват на управлявашите за борба с корупцията. Не се сещат обаче ,че ако увеличат доходите на полицая всяка друга борба с корупцията ще е безмислена, защото корумпираните ще са малко и бързо ще ги хванат.


Не съм съгласен. Нито е вярно, че по-високите заплати ще накарат взимащите пари на ръка да престанат да го правят, нито е вярно, че в момента има много корумпирани служители. Малко са такива и увеличение на заплатите не би ги спряло. Мнението ми е, че МВР е едно от ведомствата с най-ниска корупция в страната от 3-4 години, изключая някои звена.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта