КНИГАТА - с Парите !!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот PAOLON » 24 Сеп 2009, 22:47

Този Калин Георгиев играе партиино с жената,е те сега изгорех.
slaron написа::roll: :roll: Това е и добре, защото ще научи женените да не си носят фонда "И аз съм човек!" в себе си... :lol: Ще си го крият в къщи и половинките ще се облажат! ;)
:lol:
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот SYNOPTIK » 24 Сеп 2009, 23:10

Взимаш примерно 658 лева заплата.
На всяко дежурство декларираш,че имаш в себе си...658 лева...
Идеята не е в това,а да се осъзнаят някои,заради които всички минават под един знаменател.
Сигурен съм,че има механизми по които се работи.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Lord » 25 Сеп 2009, 18:57

Sir Humphrey написа:Тая мярка ще избие в неочаквана посока - повишаване на данъчните приходи.
Причината е, че полицаите за всяка покупка стриктно ще си искат касовата бележка, за да оправдаят разликата м/у декларираната в началото на деня сума и притежаваната в края на смяната :)


;) Цък, не позна! Ще пазят, бележката, но не касовата, а тази от банкомата, за да удостоверят, че сумата в повече от декларираната е изтеглена от банкомат в едиколко си часа и е изтеглена часове след застъпване на смяна. :) Това неминуемо ще доведе до следното: нарушител, искащ да даде рушвет отива и прави превод по дадената дебитна сметка, отърва акта, след като титуляра получи СМС за превода, а впоследствие тегли парите от банкомат. :lol: :lol: :lol: Нещо, като безкасов рушвет..., иновация брат. ;) :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот ribaflic » 25 Сеп 2009, 18:59

Каква е тази книга и защо аз нищо не знам за нея?
И какво ще правим в случаите ако на влизане имам 10 лв, а на излизане 0 лв?Ще кажат ли че пак ми тресе корупция щом днес цели 10 лв са похарчени в рамките на 8-9 астрономически часа?
Но докато официално нищо не ни прочетат, ще я карам постарому-влизам с две-три кинта и излизам с един в най-добрия случай :lol: /защото вече не си купувам цигари, криза е -световна, финансова, икономическа, емоционална и нравствена/
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот BARETATA » 25 Сеп 2009, 20:23

не е проблем ако имаш по-малко след като си отидеш.Проблем е ако имаш повече пък не можеш да кажеш от къде са,обаче с подплатени-документални доказателства ;)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот фиеста » 26 Сеп 2009, 00:47

Пълна тъпотия! Ще си декларираш хилядарка, пък ако не си я изкараш, ще обясняваш, че минала половинката да ги прибере за пазар. Пък тя ще си знае като я питат и готово. :lol:
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Raptor » 26 Сеп 2009, 09:09

Ами аз имам навика да си нося различни банкноти или монети като сувенир от екскурзии!
Имам форинт, крона, рубла,турска лира, румънска лея, тайлански бат, виетнамски донги, камбоджански риали и ... по една банкнота дойче марка и 2 USD на цяло!
Почти винаги си ги нося в отделно калъфче, но в портфейла!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2009, 21:10

Колеги, днес си направих труда да поразгледам дневника за деклариране на паричните суми при нас и се позамислих. Стигам до извода, че ние (в т.ч. и аз естествено) обикновено в първия момент реагираме първосигнално. Следващото ми изречение може да шокира някои от вас, но ще помоля да изчетете мнението ми и тогава да отсъдите.

Аз мисля, че разпореждането на гл. секретар и последвалите заповеди на директори са само и единствено в полза на нас, служителите претендиращи, че сме лоялни към работодателя, системата, обществото и т.н. Ами приятели каква по-голяма защите за мен от това да декларирам сума, да изляза на пътя и в момента в който до мен спре автомобил с колеги от инспектората или "ВС" за проверка, аз да имам в себе си сума равна или по-малка от декларираната в началото на дежурството ми. Дори да има жалби с/у мен за корупция /неоснователни/ след няколко внезапни проверки ще се установи по безспорен начин, че жалбите са тенденциозни и следва да се приемат, като неоснователни.

Апропо, в повечето големи вериги хипермаркети и магазини декларирането на пари или стоки, продаващи се в обектите е задължително условие, при застъпване на смяна от съответния работни/служител, което се приема за съвсем нормално и никой не протестира.

В този тон на размисъл аз твърдя, че дневника за деклариране на парите на служителите от наряда не е унижение, не е обида, а напротив - това е вид защита на колегите от недоказан и необоснован тормоз от страна на пристрастни и недоброжелателни граждани или случайни водачи!

Колеги, оставете емоцията и помислете обективно, няма начин да не се съгласите с моето мнение, ако няма какво да се крие разбира се.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот BARETATA » 28 Сеп 2009, 21:44

така е прави си,но обаче да не стане така да почнат да джобат.Тогава става нагло.Значи казва ми покажи ми парата,няма проблем,ама ако иска обиск,трябва ПРОТОКОЛ.Не може иначе да се бъзикат както си искат.Няма лошо,във всяка Заповед има някаква логика.Времето ще покаже 8-)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: КНИГАТА - с Парите !!!

Мнениеот фиеста » 28 Сеп 2009, 21:46

Не си прав Лорде, обидно е и то много. Аз лично бих се почуствала обидена, ако ме карат да декларирам джобните си. Примера с хипермаркетите не е удачен, тъй като там работят именно с пари. Защо не се иска да декларират в министерството на правосъдието, митниците или лекарите? Защо все ние да сме на топа на устата? Има ли другаде телефон срещу корупцията?
Много по-полезна мярка ще е, ако съдът не възстановява уволнените за корупция /каквито случаи има/, отколкото това деклариране. То винаги може да бъде заобиколено и то без особени умствени напрягания. Но самата мисъл, че се отнасят по този начин с теб е обидна.
А иначе няма проблем. Ако се наложи - ще си декларирам джобните. Пък току виж, като видят резултата, от министерството почнали да ни пращат и безплатни закуски за подпомагане на бюджета. :lol:
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта