Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот PAOLON » 09 Мар 2017, 18:44

dakota_ написа:Тия, които завършват без колегите им да ги познават са при Митко Пайнера и в Парламента :)
8-)

МВР е пълно с такива.
Питащият и той ще се окаже от тях. :D
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 09 Мар 2017, 19:21

turbocharged написа:Здравейте отново, благодаря ви за отговорите и за успокоението.
Искам да попитам какво би се случило, ако такъв студент е получвал стипендия?
Не искам да се оправдавам, но много хора като мен завършват висшето си образование по същият начин. Просто преподавателите го предлагат като вариант и аз съм питал преди да кандидатствам дали може по този чнаин и ми казаха, че няма да имам проблеми със заверките, само да се подготвя за изпитите по конспекта.


Преподавателите нали трябва къща да хранят и за това предлагат такива варианти :lol:
При нас е пълно с такива като теб завършили по твоят начин ВУЗ. Хубаво е, че си на работа в МВР и си на място, което не се искат никакви инжинерни науки. Ако си някъде в производството и си инженер, трябва да вкарат в затвора тези, които са ти дали диплома.
Не те ли е страх да ходиш на доктор, че мен тръпки ме побиват при мисълта да попадна на такъв доктор :mrgreen:
За стипендията ще е голям купон, ако е свързана с попълване на невярна декларация и си я подписал. Ще се оваканти място за ПИ в управлението ви ;)
Сега сериозно, трябва да си голям шемет да си ПИ и да си позволиш да се караш с н-ка на управлението.
На секторният в определени граници мога да опонирам за нещо и да си затрая като му видя погледа 8-) , но с н-ка на управлението не смея да кръстосам шпага.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 09 Мар 2017, 22:23

turbocharged написа:Здравейте отново, благодаря ви за отговорите и за успокоението.
Искам да попитам какво би се случило, ако такъв студент е получвал стипендия?
Не искам да се оправдавам, но много хора като мен завършват висшето си образование по същият начин. Просто преподавателите го предлагат като вариант и аз съм питал преди да кандидатствам дали може по този чнаин и ми казаха, че няма да имам проблеми със заверките, само да се подготвя за изпитите по конспекта.


Не бързай да благодариш ;)
Като приключи "сагата" покрай дипломата ти, пиши да кажеш какво се е случило. Проблема ти не е възникнал така както си стоиш и да изпратят едно писмо да питат за дипломата ти ;)
За това опитай както се казва да гладиш по косъма и ако нещата не са назрели прекалено много, може да се уталожат и да продължиш да си гледаш службата :)
От мен имаш пожелания за успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот turbocharged » 15 Мар 2017, 14:47

Опитах да гладя по косъма, пуснах заявление за преместване в друго управление, защото не се търпи и получих отказ от моя началник на управление. Какво да направя за да се преместя?
Отделно от това искат от мен да върна обратно взети пари за стипендия за висок успех. Какво да направя в случая. Моля ви за съвет.
turbocharged
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Мар 2017, 18:45

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 15 Мар 2017, 21:49

Ако беше добре "гладил по косъма", нямаше да ти откажат преназначаване. Вероятно си прибързал с това заявление.
Кой иска да връщаш пари от стипендия?
Ако не си декларирал този доход в декларацията по чл. 160 ЗМВР, положението е недобро.
Засега можеш само да се снишаваш и да продължаваш да "гладиш". ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот Dimi 79 » 15 Мар 2017, 21:56

Момче, стегни се и не се поддавай на афективно състояние характеризиращо се със страха, за да не бъдеш лишен от това на което държиш!!! Моят съвет е да се срещнеш с началника и да се извиниш за прегрешенията които си извършил/че има такива не се съмнявам/Помоли за кредит на доверие, за който той/началника/никога няма да съжалява,че си получил.Бъди спокоен, учтив и убедителен в действията и думите си. Да не се подлъжеш да хукнеш по адвокати или да ползваш услуга от приятел да натиска началника ти да те измъква от там къде си нагазил. Така, ще си го заклиниш здраво,че процеса може да е необратим и да свириш песен без мелодия.Не споделяй с пенкилерите и сеирджиите в управлението за проблемите си.Желая ти успех и не се поддавай на емоциите.
Dimi 79
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Фев 2017, 11:24

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 15 Мар 2017, 22:12

turbocharged написа:Опитах да гладя по косъма, пуснах заявление за преместване в друго управление, защото не се търпи и получих отказ от моя началник на управление. Какво да направя за да се преместя?
Отделно от това искат от мен да върна обратно взети пари за стипендия за висок успех. Какво да направя в случая. Моля ви за съвет.


За да се преместиш в друго управление ще ти се наложи да получиш съгласието на Н-ка на РУ. За да се занимава н-ка на управлението образно казано със смачкан ПИ нещо сериозно си направил, някакви изявления, нещо си ровил с/у н-ка на управлението... изобщо стигнало се е до мерене на пи... ки и докато не отидеш с наведена глава да помолиш за преместване, нещата няма да са в твоя полза...
По вторият въпрос сумите получавани от стипендията ти за отличен успех не касаят МВР!
Прецени дали си подписвал някаква декларация във връзка с получаването на стипендия и да си декларирал неверни данни... При една финансова проверка на ВУЗ винаги може да лъсне някакво нарушение... още повече, че има проявен интерес спрямо редовното ти обучение и получаване на диплома като редовен студент... което не искам да го коментирам колко е законно, но на всичкото отгоре не е и морално... Значи някои ще ходят всеки ден на училище, ще подготвят задания и участват в упражнения,а ти отиваш два пъти в годината за няколко дни на изпити и получаваш диплома за висше образование... Всичко това и ако добавим, че примерно си задействал някоя връзка да те назначат на място за ПИ, за което н-ка на РУ е имал предвид друг човек... значи проблеми ще имаш и най-хубаво се гони по "устав"... При мен имам два варианта на работа, единият е работа по човешки и другият е да сме принципни!
По човешки нещата се случват като се гледа да върви службата и да се изпълняват целите и задачите, а после както може и когато може да се разпуска и компенсира и принципен е да се спазват стриктно ЗМВР и нормативните документи касаещи службата в МВР.
Който е избирал да работим принципно и изцяло по правилата с него, винаги след това самостоятелно е поемал инициатива да се откаже от този вариант!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот turbocharged » 16 Мар 2017, 00:32

Защо според вас да съм смачкан ПИ, аз съм служител като всички други, които си вършат работата. Работа ли е на началника да пази място на ПИ за негов човек и да се сърди, че са ме назначили мен на това място?
Аз отговарям на условията за ПИ и преди това бях МлПИ и мога да върша работата на ПИ без да се налага обучение.
Парите за стипендии ще ги върна обратно до стотинка, не съм знаел, че не трябва да получавам пари за стипендия.
Пак ще ви кажа, че не съм само аз в такава ситуация, има и други колеги завършили по такъв начин ВУЗ.
Според вас не е ли проблем да ВУЗ дали ходя или не ходя на лекции и щом са ми разрешили да няма проблеми?
Разбирате ли, че тук става заяждане, защото си търся правата по закон. Не желая да полагам труд, който не ми се заплаща, не желая да се раздавам за този, който клати клоните на дърветата и да е за сметка на здравето ми и семейството ми.
Отказвал съм да изпълнявам задачи, които са извън работното ми време и няма писмена заповед да ми се плати извънредният труд. Станах голям трън в очите на начланика и почна да ме преследва за всяко нещо. Искам да се махна от това управление, но е написал "не" на заявлението ми за да може да ме тормози и проверява. Целата е да ме накаже за нещо, после за друго и да ме изгони от работа.
Разбирате ли, че става дума за човек с милиционерски акъл, милиционер от едното време, свикнал да става каквото той каже. Имам много млади колеги, които роптаят, но не смеят да кажат на глас нищо, защото ги е страх от проблеми.
turbocharged
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Мар 2017, 18:45

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 16 Мар 2017, 01:09

Не се лови за думата смачкан ПИ, то е същото като дялан с теслата ПИ. Полицай на най-ниска офицерска длъжност, ако питаш мен изобщо не е нужно за ПИ да има задължително висше образование, както и за ОР да има задължително висше образование... няма разлика между ПИ и МлПИ и между ОР и МлКР... разликата е в заплатата...
Има много опитни и сърцати момчета годни за полицейска работа, но не са завършили като теб изгорелият ВУЗ и не могат да заемат твоята позиция...
Имаш проблеми, защото си решил да се правиш на "великолепен", ти луд ли си, какви са тия "екстри" отказал да се явиш да изпълняваш задачи поставени от Н-ка на РУ заради извънреден труд.
Синдикатите ви напълниха главите с глупости и понеже толкова ви акъла сега търси помощ от синдиката, че началника ти работи принципно с теб...
Още по-добре, че е е милиционер, ние останахме на пръсти да се броим в полицията... вместо да се научиш на ред, ти връзваш кусур, че началника ти бил милиционер, какъв го искаш да бъде с твоята "инженерна" диплома ли?
Няма да те пусне да се преместиш, ще ти отрови живота и ще те научи да служиш.
Ако решиш да му съдействаш може спокойно да се включиш в работата на управлението и без да гледаш по кое време те викат, ако изобщо някой вече се сети да те вика, да се отзоваваш и да вършиш работа.
Няма да си развалиш здравето, няма да се изсипеш... никой в МВР не е пил морен вода от бъклица... а семейството ти, кажи на жена ти, че лесно до ПИ не се спи... да се чувства горда, че има търсен мъж с отговорна професия и сериозна диплома за висше образование :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот turbocharged » 16 Мар 2017, 11:38

Благодаря ви за отговорите и само да поясна, че за мен не е проблем някой, че е бил милиционер, а е проблем, че е останал все още в милицията. Предполагам сте повечето началници, които сте ми отговорили, а аз съм дялкан с теслата инспектор. Как да ви кажа, макар и дялкан с теслата инспектор искам поне малко уважение към мен и работата ми. Такова уважение няма от страна на началника ни. Мен не ме оправя компенсация да почивам един ден, а искам да се заплати труда ми. Не съм пил вода от бъклица, но района е голям и постоянно има нарушения, но не мога денонощно да съм на работа. Един МлПИ отговаря за три села, ами те хората не могат да му видят очите в селото.
Потрошихме си колите и когато реших да ходя пеша до съседното село, защото пътя е лош, а бях дал 230 лв. да си поправя личният автомобил и не желая да го троша, началника ми каза, че правя демонстрация. Вие имате служебни коли и не ви се налага да ползвате личните си коли. Аз нямам служебна кола и не желая да си чупя личната кола за службата, защото тази кола колкото е моя, толкова е и на съпругата ми и тя не е съгласна да спонсорираме полицията.
За това съм трън в очите и за това с мен се работи по правилата, но да питам по правилата ли е да се рови как съм завършил ВУЗ, по правилата ли е да се рови за стипендии. Защо трябва да има двоен стандарт, а да не се работи с всички само по правилата. Извинявайте, не искам да засегна никой, но както е тръгнало сигурно ще си търся работа извън МВР, а си харесвам работата.
turbocharged
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Мар 2017, 18:45

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта