Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос?

Мнениеот MaverickBg » 17 Авг 2011, 21:00

Здравейте, нов съм във форума и не знам дали в този раздел му е мястото да попитам. Ако не е тук се извинявам предварително.
Интересува ме някой може ли да ме ориентира от къде мога да прочета някаква информация за кандидатстване в СПС - какви изисквания имат като документи, изпити, нормативи и т.н.
В момента съм офицер в армията - това би ли оказало някаво значение в негативен или положителен аспект? И дали евентуално ако постъпя на работа там мога да си запазя офицерското звание?
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

Re: Въпрос?

Мнениеот BARETATA » 18 Авг 2011, 19:45

Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Въпрос?

Мнениеот MaverickBg » 19 Авг 2011, 12:43

Благодаря, сега ще погледна линковете.
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

Re: Въпрос?

Мнениеот passenger » 02 Дек 2011, 20:37

За да не спамя излишно форума и с риск въпросът ми да прозвучи глупаво ,някой може ли да ми обясни кое му е специалното СПС да охранява обекти.Ще се опитам да формулирам по-конкретно.От тази схема http://www.gdop.mvr.bg/NR/rdonlyres/118 ... I_2010.pdf като човек ,който не е достатъчно запознат с функцийте на СПС оставам с впечатлението ,че основната им задача е да са "портиери" на "стратегически обекти" .Не искам да звуча сякаш омаловажавам труда им ,напротив ,но освен осигуряването на охрана и безопасното протичане на масови безредици ,както и конвои през останалото време в това ли се състоят задачите им (охрана на обекти) ? Надявам се да не издразня никой с въпросите си ,защото смятам ,че не съм напълно наясно с дейността на СПС и смятам ,че това е точното място където мога да получа нужната ми информация.
Аватар
passenger
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 30 Яну 2011, 20:35

Re: Въпрос?

Мнениеот BARETATA » 02 Дек 2011, 20:51

Занимават се с обществен ред и ги командироват из цялта страна . Постъпи в такова звено и ще разбереш.Има много груги и сектори и затова си останал с грешно впечетление ,че висят по Постовете.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Въпрос?

Мнениеот passenger » 02 Дек 2011, 20:58

Смятам да се пробвам.Още един въпрос ,имат ли сектор или функции ,който се доближава до тези на СПС - ООП - СДВР (копирал съм абривиатурата от друг твой пост ,докато търсех конкретна информация) ?
Аватар
passenger
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 30 Яну 2011, 20:35

Re: Въпрос?

Мнениеот BARETATA » 02 Дек 2011, 21:02

passenger написа:Смятам да се пробвам.Още един въпрос ,имат ли сектор или функции ,който се доближава до тези на СПС - ООП - СДВР (копирал съм абривиатурата от друг твой пост ,докато търсех конкретна информация) ?


Аз съм в СПС-ООП-СДВР , има такъв сектор в бившата Жандармерия ,но се доближава до СДВР , само с безредиците и някои по-финни неща , които тук не мога да спомена . Все пак звеното , което служа е специализирано такова на СДВР , нямат общо със СПС - ГДОП.Успех.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Въпрос?

Мнениеот passenger » 02 Дек 2011, 21:03

Благодаря за полезната информация.
Аватар
passenger
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 30 Яну 2011, 20:35

Re: Въпрос?

Мнениеот PAOLON » 25 Авг 2014, 21:44

Пиша тук за да не създавам нова тема.Някой има ли заповеди Iз-39/2012 и Iз933/2012г.?Ще бъда благодарен да ми ги прати.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 25 Авг 2014, 22:24

PAOLON написа:Пиша тук за да не създавам нова тема.Някой има ли заповеди Iз-39/2012 и Iз933/2012г.?Ще бъда благодарен да ми ги прати.


Ако не е проблем обясни за какво става дума,защото в момента може и да греша,но се сещам Iз-933 от 2013 год. и е свързана с указания за прилагане на инструкция Із 2453/2012 год... може да се окаже,че на друго място е заровено "кучето" още повече,че търсиш и Iз-39 ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта