Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 27 Ное 2015, 20:44

Stamatov2 написа:Тези книги съм ги чел,но не там е въпросът. Да приемем че се успокоих,след което спокойно си се разхождам,живея си,не се боя да оставам сам,вичко окей. И се случва това,за което бях писал,влиза се с взлом,хората си правят каквото искат и така. И какво после.. После полицията ще направи каквото може,така ли? И така до следвщия път,когато полицията пак ще направи каквото може..

В момента ми хрумва идеята за - СОД,та има ли полза от този тип охрана на жилището,тези фирми съвместно с полицията ли работят? И какво се случва със задържаните? Много често съм чувал,че след двадесет и четири часа биват освобождавани...


Наистина не е там въпроса само да прочетеш тези книги!
Въпроса е да мислиш върху прочетеното и да извличаш това, от което имаш полза и да го прилагаш!
Колко пъти до момента са влизали с взлом у вас и какви действия си предприемал след влизане с взлом у вас?
Полицията ще направи каквото трябва при влизане с взлом у вас и задържане за извършителите.
Полза от охрана на жилището със СОТ винаги има, зависи какво ще охраняваш и каква сигурност търсиш.
Ако опасността е само в главата ти, СОТ няма да свърши работа, ще трябва да прилагаш посочените от мен варианти.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Stamatov2 » 27 Ное 2015, 22:16

Какво ще последва,ако идва в полицията и посоча имената на тези,които разнасят клеветата и тези,които се заканват,заплашват и ме следят?

Естествено,става дума за положение,при което няма никакви доказателства.
Stamatov2
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Ное 2015, 08:33

Re: Въпрос?

Мнениеот Stamatov2 » 27 Ное 2015, 22:59

Сетих се за още нещо - тъжбата. Може ли някой да ми обясни какъв е редът..
Държа да кажа отново,че онези разполагат... Тоест аз съм по-слабата страна...
Stamatov2
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Ное 2015, 08:33

Re: Въпрос?

Мнениеот turbocharged » 08 Мар 2017, 18:46

Здравейте колеги, честит празник на дамите във форума.
Имам проблем, който не мога да реша сам и се нуждая от помощ.
Казуса ми е следният. Полицай съм от 7 години. По време на работа завърших висше техническо образование степен бакалавър. От няколко месеца съм на нова длъжност като ПИ от охранителна полиция.
Имах и продължавам да имам големи проблеми с н-ка на РУ, който не ме искаше на тази длъжност. Въпреки това аз си върша работата, изпълнявам си задълженията и търпя всичко, което се случва за това, че съм нежелан на тази длъжност.
Преди няколко дни разбрах, че н-ка на управлението е изпратил запитване до университета, в който учех и се е интересувал каква форма на обучение съм завършил. По заповед на н-ка бях повикан от секторният да дам писмени обяснения как съм завършил като редовен студент висшето си образование докато съм работил и да отговарям на други въпроси свързани с образованието ми. Отказах да давам обяснения и се свързах с адвокат, който ми каза, да не давам никакви обяснения, а да поискам обяснения защо и на какво основание ми се задават такива въпроси.
Секторният ме изпрати при началника, който в очите ми каза, че тази диплома за него не е диплома и стана голям скандал. Поисках отново да знам защо се интересува от тези неща, но бях изгонен от кабинета.
Помолих за два дни платен отпуск и отидох да попитам в университета какво се случва. Като отидох в учебният отдел и казах по какъв повод ги търся, стана чудо. Наистина има такова служебно писмо, на което са отговорили, че съм завършил редовна форма на обучение. Бях се уговорил с преподавателите да си уча за изпити у дома и само да ходя в края на семестъра на изпити. Всички такси съм си платил, оценките ми са високи, положих много труд да завърша образованието си.
Може ли да ми дадете съвет какво да правя и как да процедирам, защото положението около мен е непоносимо и тази неизвестност ме плаши.
Извършил ли съм някакво нарушение и ако съм извършил нарушение какво е то.
Благодаря за вниманието.
turbocharged
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Мар 2017, 18:45

Re: Въпрос?

Мнениеот XXX1 » 08 Мар 2017, 19:40

turbocharged написа:Здравейте колеги, честит празник на дамите във форума.
Имам проблем, който не мога да реша сам и се нуждая от помощ.
Казуса ми е следният. Полицай съм от 7 години. По време на работа завърших висше техническо образование степен бакалавър. От няколко месеца съм на нова длъжност като ПИ от охранителна полиция.
Имах и продължавам да имам големи проблеми с н-ка на РУ, който не ме искаше на тази длъжност. Въпреки това аз си върша работата, изпълнявам си задълженията и търпя всичко, което се случва за това, че съм нежелан на тази длъжност.
Преди няколко дни разбрах, че н-ка на управлението е изпратил запитване до университета, в който учех и се е интересувал каква форма на обучение съм завършил. По заповед на н-ка бях повикан от секторният да дам писмени обяснения как съм завършил като редовен студент висшето си образование докато съм работил и да отговарям на други въпроси свързани с образованието ми. Отказах да давам обяснения и се свързах с адвокат, който ми каза, да не давам никакви обяснения, а да поискам обяснения защо и на какво основание ми се задават такива въпроси.
Секторният ме изпрати при началника, който в очите ми каза, че тази диплома за него не е диплома и стана голям скандал. Поисках отново да знам защо се интересува от тези неща, но бях изгонен от кабинета.
Помолих за два дни платен отпуск и отидох да попитам в университета какво се случва. Като отидох в учебният отдел и казах по какъв повод ги търся, стана чудо. Наистина има такова служебно писмо, на което са отговорили, че съм завършил редовна форма на обучение. Бях се уговорил с преподавателите да си уча за изпити у дома и само да ходя в края на семестъра на изпити. Всички такси съм си платил, оценките ми са високи, положих много труд да завърша образованието си.
Може ли да ми дадете съвет какво да правя и как да процедирам, защото положението около мен е непоносимо и тази неизвестност ме плаши.
Извършил ли съм някакво нарушение и ако съм извършил нарушение какво е то.
Благодаря за вниманието.


По принцип никой не може да ти забрани да учиш....само това дето си се "уговорил" с преподавателите да ходиш само на изпити ми се вижда малко съмнителна работа. Завършил си редовно, а всъщност си бил задочник. Другото което е - щом толкова не се разбираш с началника ти, защо не се преместиш на друга служба, а се мъчите взаимно :) . Желая ти успех и по-малко нерви, живота не започва и не свършва с Полицията.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 08 Мар 2017, 22:56

turbocharged написа:Здравейте колеги, честит празник на дамите във форума.
Имам проблем, който не мога да реша сам и се нуждая от помощ.
Казуса ми е следният. Полицай съм от 7 години. По време на работа завърших висше техническо образование степен бакалавър. От няколко месеца съм на нова длъжност като ПИ от охранителна полиция.
Имах и продължавам да имам големи проблеми с н-ка на РУ, който не ме искаше на тази длъжност. Въпреки това аз си върша работата, изпълнявам си задълженията и търпя всичко, което се случва за това, че съм нежелан на тази длъжност.
Преди няколко дни разбрах, че н-ка на управлението е изпратил запитване до университета, в който учех и се е интересувал каква форма на обучение съм завършил. По заповед на н-ка бях повикан от секторният да дам писмени обяснения как съм завършил като редовен студент висшето си образование докато съм работил и да отговарям на други въпроси свързани с образованието ми. Отказах да давам обяснения и се свързах с адвокат, който ми каза, да не давам никакви обяснения, а да поискам обяснения защо и на какво основание ми се задават такива въпроси.
Секторният ме изпрати при началника, който в очите ми каза, че тази диплома за него не е диплома и стана голям скандал. Поисках отново да знам защо се интересува от тези неща, но бях изгонен от кабинета.
Помолих за два дни платен отпуск и отидох да попитам в университета какво се случва. Като отидох в учебният отдел и казах по какъв повод ги търся, стана чудо. Наистина има такова служебно писмо, на което са отговорили, че съм завършил редовна форма на обучение. Бях се уговорил с преподавателите да си уча за изпити у дома и само да ходя в края на семестъра на изпити. Всички такси съм си платил, оценките ми са високи, положих много труд да завърша образованието си.
Може ли да ми дадете съвет какво да правя и как да процедирам, защото положението около мен е непоносимо и тази неизвестност ме плаши.
Извършил ли съм някакво нарушение и ако съм извършил нарушение какво е то.
Благодаря за вниманието.


Струва ми се, че си объркал форума, в който да зададеш въпроса си. Това е полицейски форум, а въпроса ти както го разбирам касае министерство на образованието.
Разбрах, че си човек с диплома за висше техническо образование, но не разбрах как са ти издали тази диплома. Бил си студент, но студентите редовно обучение имат график на занятията и се явяват по график на лекции и упражнения ежедневно или както е разписано в графика. Имат текущи оценки по някои предмети, ходят на упражнения... има учебен процес в университета. Събират след това подписи за заверки от преподавателите, че могат да бъдат допуснати до изпити...и се явяват на изпити...
При задочниците се изготвя график на очните занятия и се присъства на занятия примерно 3 седмици за семестъра, четат се лекции, правят се упражнения... пак събират подписи за заверки и след това на изпити...
Ти както какъв студент се явяваш с твоята форма на домашно обучение? Какви лекции си посещавал, какви упражнения си правил, как изобщо си допускан до изпити как са ти писали тия високи оценки, като висшето техническото образование е свързано с изучаването на висша математика, по мое време инженерните специалности учеха 5 висши математики, сега не знам колко са...
Напиши едно писмо до министъра на образованието, опиши си подробно случаят и чакай за отговор, защото явно ти си частен случай и сигурно си по-специален от другите студенти редовно обучение, щом може без да ходиш на училище да се дипломираш.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 08 Мар 2017, 23:24

Дакота, той поне е ходил на изпити... че има едни хора, които завършват без колегите им студенти да ги познават. А и щом има диплома, издадена по съответния ред от образователното министерство..... просто е заел мястото на някой, който "много е искал" да заеме това място. С началник не е хубаво да се караш, освен ако си пред пенсия или напускане ;) , не че не е невъзможно да спечелиш битката, но шансовете винаги са доста малки. Разбери се с него.
ps: Имам много приятели адвокати, ама те гледат на нещата все в едни тълкувателни фази, които в ежедневието в местоработата не са много приемливи.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 08 Мар 2017, 23:57

Тия, които завършват без колегите им да ги познават са при Митко Пайнера и в Парламента :)
Представи си, че този "инженерен" кадър от МВР е предал реферат по някаква дисциплина на дата еди-коя си и му е писана текуща оценка по някаква дисциплина на еди-коя си дата... На същата дата се оказва, че е бил на смяна в управлението и дори е съставял АУАН по това време...
Какво обяснение ще даде по случаят нашият кадър и какво обяснение ще дадат по случаят от университета ;)
Гложди ме една мисъл, дали не се е изкушил с тия високи оценки да получава и стипендия като редовен студент, че знам за един такъв случай с наш кадър 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 09 Мар 2017, 00:30

На теория тези подробности биха довели до доста сътресения, но на практика по никакъв начин няма да се случи, не за друго, ами никой университет няма да позволи да се вдигне шум. Нека не забравяме, че там приходите за университета са от значение, за разлика от приходите от глоби примерно в едно районно. Няма ректор, който да позволи такова нещо. Техния девиз е " всяка такса на студент ни е ценна" :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот turbocharged » 09 Мар 2017, 18:20

Здравейте отново, благодаря ви за отговорите и за успокоението.
Искам да попитам какво би се случило, ако такъв студент е получвал стипендия?
Не искам да се оправдавам, но много хора като мен завършват висшето си образование по същият начин. Просто преподавателите го предлагат като вариант и аз съм питал преди да кандидатствам дали може по този чнаин и ми казаха, че няма да имам проблеми със заверките, само да се подготвя за изпитите по конспекта.
turbocharged
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Мар 2017, 18:45

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron