Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 20 Юли 2015, 19:50

По времето на Овчев доста негодници с помощта на конкурси с предизвестен край се намъкнаха в МВР.
Спомням си за Вальо Александров от Шумен, изгонен от министър Цветанов от поста Директор на ОДМВР Шумен. Става общински съветник от БСП, печели конкурс за старши-оперативен помощник на гл. секретар по времето на Овчев и след това криминално завръщане в МВР бива назначен за Директор на ОДМВР Шумен... Изгонен отново от служебният министър г-н Бакалов...
Най-големите престъпни назначения в МВР се случиха по Овчево време... На много високи постове в МВР бяха назначени доказани негодници и кариеристи, които сринаха МВР!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 20 Юли 2015, 21:42

Той лафа (отговора) при всички директори из нашата родина е почти еднакъв - "имам предвид нещо за това място"...демек обещал съм на някого да уредя определен човек за това място".
За съжаление има много хора, които нямат изкаран курс за първоначална полицейска подготовка и могат да вършат пет пъти по-качествена работа от завършили такъв курс, както и обратното. Всичко е до човека, до знанията, до уменията му и т.н. По-добре човек като "Лазаров", над който има наблюдения, оценки и т.н. (стига разбира се да са положителни), отколкото да вземеш от улицата внука на о.з. полковник ХХХХ, щото оня ден влязъл при директора и казал "кръвта вода не става", внука е "пирфектен", срамота да продава дрехи в мола, трябва да стане полицай... :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 21 Юли 2015, 12:48

Лазаров написа:Здравейте колеги, използвам темата на колегите да задам и аз един въпрос, който не мога да разреша сам и не мога да получа конкретен отговор дори от службата, от която зависи решаване на моя въпрос.
Пуснал съм заявление за преназначение, на длъжност изискваща първоначална полицейска подготовка, но без да притежавам такава. Заеманата сега длъжност е равна на тази на която искам да бъда преназначен, но не изисква предварителна полицейска подготовка и за това нямам такава. Какво трябва да направя да ходя на конкурс или може да бъда преназначен. Едни казват конкурс, други, че мога да бъда преназначен. Колега беше преназначен без да ходи на конкурс. Какви са възможностите и как се случват при вас такива преназначения. Благодаря на отзовалите се.


Възможностите са за "вуйчо владика" ;) Имаш ли вуйчо владика, поп ще станеш, нямаш ли вуйчо владика, поп няма да станеш :D Колегата dakota_ ти е казал същото по малко заобиколен начин. Трябва да впечатлиш Директора на ОДМВР и от техник ще станеш граничен полицай.Колко СОТ-аджиики телефонистки облякоха униформи и станаха полицаи. Цялата работа при тях и при теб не е от любов към професията на полицая, а за пустата му заплата, която все недостига :D
Не се връзвай на конкурси и параграф 86. Положението си е параграф 22 и само от комисар нагоре може ти решат казуса 8-)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 21 Юли 2015, 23:24

катюша написа: Трябва да впечатлиш Директора на ОДМВР и от техник ще станеш граничен полицай.Колко СОТ-аджиики телефонистки облякоха униформи и станаха полицаи.


Не обърквай човека с тия СОТ-аджиики те и преди и сега на новите длъжности завеждат отдел "Кефа на шефа" :D ...
Лазаров трябва разбере от какво се впечатлява най-добре Директора... дали е по параграф 63 - Бургас специална селекция или по друг параграф и да действа :lol: Лесно граничен полицай се не става и в гранична полиция и митниците рушвета е в истинските неща :mrgreen: :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 31 Юли 2015, 10:29

Може ли, кметски наместник на селище да съставя АУАН по Наредба 1 на Общински съвет на нарушаване на обществения ред (силна музика)?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 31 Юли 2015, 10:59

dsuzunov написа:Може ли, кметски наместник на селище да съставя АУАН по Наредба 1 на Общински съвет на нарушаване на обществения ред (силна музика)?


Категорично НЕ!
Дори Кмета на общината няма право да съставя АУАН, но в неговите правомощия /на кмета на общината/ е да издава НП!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 31 Юли 2015, 18:03

Ясно. Проблемът е следния:
По-предната нощ един тъпанар в село изкара една тонколона и от полунощ до 06.30ч. озвучаваше цялото село. И понеже сме високо в Родопите, където тишината е благодат, звуковия терор беше невъобразим. Звъняхме с жената на всички възможни места, без реакция. Та си мислех, ако пусна една жалба до кметския наместник, дали може нещо да свърши. Току що, отново сме озвучени.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 31 Юли 2015, 18:34

Жалба няма да свърши работа. Обаждания през половин час на тел.112 след 23:00 часа и подаване на сигнали за нарушение на нощната тишина.
Първо се обаждаш ти от твоят телефон, след 30 мин. се обажда съпругата ти от нейният телефон, ако има още някои около вас /родители/ и те от техните телефони. да видят, че има сериозен проблем и хора не могат да почиват! Паралелно с това обаждания в ОДЧ на РУ на МВР, длъжни са да посетят сигнала и да ви подсигурят спокойствие да почивате. Един гашник побърка половин Пловдив с купон до зори в Античният театър, то няма гаранция и ако си в Пловдив дали няма да ти се случи същото да останете без душа до сутринта!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 31 Юли 2015, 19:17

Благодаря за съвета. По същия начин мислехме да процедираме и ние.
Обаче, има Господ!!! От 15 минути сме без ток. А на мен, ток не ми трябва.
Ракията мога да си я пия и на свещи.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот Апостол » 08 Авг 2015, 20:18

Здравейте колеги, имам един въпрос и ще помоля за конкретен отговор и евентуален съвет.
Ситуацията е следната: Отивам преди няколко дни на работа, началника на РУ е отпуск, замества го един от секторните. По време на оперативката изведнъж се изважда дрегер и се казва всички да минат през дрегера за алкохолна проба. Принципно всяка вечер пия в разумно количество и с мярка, но не бях сигурен дали ще покажа 0.00 на дрегера и станах и напуснах оперативката.
След това бях повикан да дам обяснения за напускането, обясних, че ми се е наложило да изляза и така.
Какво ще произтече за мен от цялата работа? Имам ли нарушение на служебната дисциплина и ако имам какво е нарушението, защото не знам да имам задължение да давам алкохолна проба по решение на човек, който така му е хрумнало да извади един дрегер и да минат всички колеги през дрегера.
Има колеги, коiто се наложи да пишат обяснения, че показанията им са различни от три нули,но няма проблеми да управляват МПС с тези показания. Това повод за наказание ли е или за какво става дума?
Колеги, ще помоля без упрецци и конско, на мен ми стига, че съм се стопил от ядове тия дни заради тази простотия с дрегера.
Апостол
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2015, 20:05

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта