Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 09 Авг 2015, 12:39

Апостоле, ти как мислиш?
Да се явиш на работа с "някакъв" алкохол в кръвта - дали е дисциплинарно нарушение :?:
Да не изпълниш видимо правомерна заповед /макар и устна, но пред много свидетели/ - дали е дисциплинарно нарушение :?:
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот Апостол » 09 Авг 2015, 16:40

Мисля, че не ми пречи на работата. ОР съм и имам още 2 години до пенсия, като ме вдигат нощем да излизам, защо не ми дават дрегера и като духна да се връщам да спя, а излизам и се прибирам понякога на другият ден.
Какво му е правомерното да се извади един дрегер и да се каже минавайте през дрегера, на какво основание да минавам, ако съм водач на патрулен автомобил е разбираемо, иначе дори с личният си автомобил върша служебна работа. Задаваш ми въпроси, но не ми казваш какво ще произтече от отказа ми за проба с дрегера.
Апостол
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2015, 20:05

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 09 Авг 2015, 21:39

Няма как да зная, точно какво ще произтече от този твой отказ. Това зависи от множество фактори, най-вече от компетентността и волята на отделни ръководни служители в твоето РУ.
Аз ако бях, бих приложил:
" ЗМВР Чл. 200. (1) Дисциплинарно наказание "порицание" се налага за:
..........
11. неизпълнение на служебни задължения или на заповеди;
12. нарушаване на етичните правила за поведение на държавните служители в МВР;
.............
(2) Дисциплинарното наказание "порицание" се налага за срок от шест месеца до една година. Държавният служител се предупреждава, че при извършване на друго дисциплинарно нарушение по ал. 1 в срока на наложеното наказание ще му бъде наложено по-тежко дисциплинарно наказание.
"

Хайде, дано се включи и друг, че диалогът да прерасне в дискусия!

Нали знаеш разликите между диспут, дискурс и дебат?! ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 09 Авг 2015, 22:50

Добре де, аз не разбирам...утре ако началника извади един леген и каже, че ще прави клизма на всички..... неизпълнение на заповед ли е това, ако откажеш? ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 09 Авг 2015, 23:33

Апостол написа:Здравейте колеги, имам един въпрос и ще помоля за конкретен отговор и евентуален съвет.
Ситуацията е следната: Отивам преди няколко дни на работа, началника на РУ е отпуск, замества го един от секторните. По време на оперативката изведнъж се изважда дрегер и се казва всички да минат през дрегера за алкохолна проба. Принципно всяка вечер пия в разумно количество и с мярка, но не бях сигурен дали ще покажа 0.00 на дрегера и станах и напуснах оперативката.
След това бях повикан да дам обяснения за напускането, обясних, че ми се е наложило да изляза и така.
Какво ще произтече за мен от цялата работа? Имам ли нарушение на служебната дисциплина и ако имам какво е нарушението, защото не знам да имам задължение да давам алкохолна проба по решение на човек, който така му е хрумнало да извади един дрегер и да минат всички колеги през дрегера.
Има колеги, коiто се наложи да пишат обяснения, че показанията им са различни от три нули,но няма проблеми да управляват МПС с тези показания. Това повод за наказание ли е или за какво става дума?
Колеги, ще помоля без упрецци и конско, на мен ми стига, че съм се стопил от ядове тия дни заради тази простотия с дрегера.


Не си казал нищо по въпроса има ли някакви обстоятелства да са наложили ваденето на този дрегер. Да е имало издънки на тема алкохол през работно време, някой да е идвал на работа в явно нетрезво състояние... Не се връзва секторен, замества н-ка на РУ да извади един дрегер и да каже минавайте всички на проба за алкохол. Освен, ако не е по заповед на Директора на ОД... тогава няма измъкване... или на секторният жена му да му е врътнала кранчето и да си отмъщава на вас :mrgreen:
На мен ми се е случвало спрямо определени зрънца да прилагам такива мерки! Идват на работа от дискотеката, миришат на кръчма... или просто поведението им е такова да наведе на мисъл за влияние на алкохол...
Ако мероприятието не е по заповед на Директора, няма да има никакви последствия за никой...
Не е в интерес на н-ка на РУ да се разбере, че еди-колко си служители са дошли на работа с показание на дрегера различно от три нули...
Съвета ми е до 22:00 часа да приключваш с твърдият алкохол 8-) Имах един такъв като теб ОР като го сритам сутрин, че е махмурлия и да пие с мярка, все сочеше отпред на корема си казваше, че все гледа надолу и мярката не се вижда :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот mili » 03 Ное 2015, 19:36

Колеги чува се, че който е подал заявление до 01.11.2015 Ще си вземе заплатите, а който подаде сега ги губи. Някой има ли яснота по въпроса?
mili
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2015, 19:34

Re: Въпрос?

Мнениеот Елена » 04 Ное 2015, 09:00

mili написа:Колеги чува се, че който е подал заявление до 01.11.2015 Ще си вземе заплатите, а който подаде сега ги губи. Някой има ли яснота по въпроса?


Не бързай, няма нищо подобно :) Няма и да има намаляване на заплатите, днес г-н Борисов ще помилва меверети и заплатите ще се запазят :mrgreen: :lol:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Въпрос?

Мнениеот Stamatov2 » 27 Ное 2015, 13:29

https://psihoteror.wordpress.com/2012/0 ... %BE%D1%80/


Какво се прави при такива ситуации?

Благодаря за вниманието!
Stamatov2
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Ное 2015, 08:33

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 27 Ное 2015, 20:11

Stamatov2 написа:https://psihoteror.wordpress.com/2012/04/04/%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%80/


Какво се прави при такива ситуации?

Благодаря за вниманието!


Недей да бързаш да благодариш предварително!
Какъвто и отговор да ти се даде, ти няма да го харесаш. На теб ще ти хареса и ще бъдеш доволен, ако някой друг ти реши проблемите и ти само стоиш и да чакаш да падне х.. с парашут!
Купи си някои от книгите на Дейл Карнеги - Как да печелим приятели и да влияем на другите, Как да преодолеем безпокойството и да се наслаждаваме на живота, Как да се наслаждаване на живота и на работата си...
Всичко е свързано с главата и всичко, което ти се случва е в главата ти. Ти си този, който трябва да се справиш с проблемите в главата ти. Ти си този, който трябва да се изправи лице в лице с проблемите и да ги разреши. Бях ти казал един път, когато беше само Стаматов, ще ти го кажа и сега, когато си Стаматов2... вариантите са два - сам се справяш като си помагаш с горните книги и вариант две - търсиш помощ от медицината!
Казвал съм на много хора, ще ти го кажа и на теб - Не може да правиш едно и също и да чакаш да ти се случи нещо различно!
Това са вариантите - действай!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Stamatov2 » 27 Ное 2015, 20:20

Тези книги съм ги чел,но не там е въпросът. Да приемем че се успокоих,след което спокойно си се разхождам,живея си,не се боя да оставам сам,вичко окей. И се случва това,за което бях писал,влиза се с взлом,хората си правят каквото искат и така. И какво после.. После полицията ще направи каквото може,така ли? И така до следвщия път,когато полицията пак ще направи каквото може..

В момента ми хрумва идеята за - СОД,та има ли полза от този тип охрана на жилището,тези фирми съвместно с полицията ли работят? И какво се случва със задържаните? Много често съм чувал,че след двадесет и четири часа биват освобождавани...
Stamatov2
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Ное 2015, 08:33

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron