Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 02 Мар 2015, 11:27

Всякакви съвети са безполезни. Трябва ти ръководно решение в твоя полза,да не преназначават теб,а някой друг от сектора ти. Явно е по-важно да запазят едно място за ППД,отколкото за експерт и за това става тази "въртележка".
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Ваката » 09 Юни 2015, 16:47

Здравейте колеги,един кратък въпрос и моля за сериозен отговор,че ми се е запалила главата.
Накратко,наложи ми се ползвам служебен мотоциклет. Случи се така,че в едно село,което обслужвам,откраднаха служебният мотоциклет. Мотоциклета беше паркиран близко до кметството,но това не е попречило да го откраднат.
Докладвах на началника,наред с големият скандал ми каза,че ако мотоциклета не се открие,ще трябва да го плащам от джоба си и ще ми пусне и заповед за наказание.
Някой от вас знае ли какъв е реда за действие в такива случаи и какво мога да направя в мя полза,защото нямам вина за откраднатият мотоциклет.
Ваката
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2015, 16:39

Re: Въпрос?

Мнениеот сигма3 » 09 Юни 2015, 18:33

Не бих писал в публичен форум,какво трябва да се направи......
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 09 Юни 2015, 21:30

Всяко държавно имущество трябва да бъде застраховано, дори и ладите имат автокаско. Така че..... а и как ще го платиш, на касата, в плик при началника или по банков път, попитай го за банковата му сметка тоя началник да му преведеш парите :lol: .
Ама наистина не е за писане тук.....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 09 Юни 2015, 23:06

Ваката написа:Здравейте колеги,един кратък въпрос и моля за сериозен отговор,че ми се е запалила главата.
Накратко,наложи ми се ползвам служебен мотоциклет. Случи се така,че в едно село,което обслужвам,откраднаха служебният мотоциклет. Мотоциклета беше паркиран близко до кметството,но това не е попречило да го откраднат.
Докладвах на началника,наред с големият скандал ми каза,че ако мотоциклета не се открие,ще трябва да го плащам от джоба си и ще ми пусне и заповед за наказание.
Някой от вас знае ли какъв е реда за действие в такива случаи и какво мога да направя в мя полза,защото нямам вина за откраднатият мотоциклет.


Мотоциклета зачислен ли ти беше,имаше ли отличителни знаци "Полиция". Виж някой да не си е направил гаргара с теб и мотора да е подпрян до някоя необитаема къща в селото. Чудя се не можахте ли с този,който ти е казал,че ще плащаш мотора да се разберете какво да правите без да се излагате,да научи цялата Дирекция,че са откраднали един "кютук" вероятно МЗ 250. Нищо няма да платиш,пиши ми на лични да ти кажа как да откриеш мотора и да почерпиш началника си да минеш без наказание :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 10 Юни 2015, 18:46

Ваката написа:Здравейте колеги,един кратък въпрос и моля за сериозен отговор,че ми се е запалила главата.
Накратко,наложи ми се ползвам служебен мотоциклет. Случи се така,че в едно село,което обслужвам,откраднаха служебният мотоциклет. Мотоциклета беше паркиран близко до кметството,но това не е попречило да го откраднат.
Докладвах на началника,наред с големият скандал ми каза,че ако мотоциклета не се открие,ще трябва да го плащам от джоба си и ще ми пусне и заповед за наказание.
Някой от вас знае ли какъв е реда за действие в такива случаи и какво мога да направя в мя полза,защото нямам вина за откраднатият мотоциклет.


:shock: А, стига, това е невъзможно! :lol:

Ако пък е истина, чия собственост е мотора и образувано ли е ДП с/у НИ за ПЗО на МПС? Отговорите са необходими, за да ти се отговори на въпроса.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Паната » 20 Юни 2015, 19:04

Здравейте колеги, нов съм във форума и предварително се извинявам за естеството на въпроса, но при нас в НТЛ се случи нещо неприятно. Ще го определя като недоразумение за да не се излагаме. Изчезна агрегата от служебният бус. Агрегата е нов, нямам спомен да сме го ползвали. Някой от вас знае ли къде се продава такъв агрегат и каква е цената. Ако недоразумението не се разреши за срок от пет дни и не се появи отново на мястото си, трябва да закупим агрегат. По-точно, ще се наложи аз да го закупя, на мое дежурство се откри недоразумението. Предварително благодаря на отзовалите се колеги и ви желая приятна вечер!
Паната
 

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 20 Юни 2015, 20:18

Сега го погледнах - генератора е Yamaha EF2400iS - 2000W
Потърсих в нета, но този модел не излезе. Ще трябва да търсиш бензинов с минимална мощност 2 КW, ако се стигне до купуване.

Не проумявам, как е изчезнал и откъде.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 20 Юни 2015, 21:32

Паната написа:Здравейте колеги, нов съм във форума и предварително се извинявам за естеството на въпроса, но при нас в НТЛ се случи нещо неприятно. Ще го определя като недоразумение за да не се излагаме. Изчезна агрегата от служебният бус. Агрегата е нов, нямам спомен да сме го ползвали. Някой от вас знае ли къде се продава такъв агрегат и каква е цената. Ако недоразумението не се разреши за срок от пет дни и не се появи отново на мястото си, трябва да закупим агрегат. По-точно, ще се наложи аз да го закупя, на мое дежурство се откри недоразумението. Предварително благодаря на отзовалите се колеги и ви желая приятна вечер!


Колегата Узунов ти е написал какъв е генератора. Информация може да получиш при дистрибуторите на "Ямаха" в София,Варна,Бургас и цената едва ли ще е под 2000 лв.
Не знам какви действия сте предприели във връзка с "недоразумението", нека за по-просто го наречем кражба. Кражбата се докладва с ДЗ и съответният ръководител ще излезе със становище. Изчакай и не бързай да купуваш нищо,никой не може да те накара да купиш агрегат. Тия пет дни са плод на нечия емоция. Нормално е човек да лудне като види, че "колега" е откраднал такова скъпо служебно имущество.
Не знам каква ви е организацията,но при нас в управлението в патрулните автомобили има тетрадка с опис на оборудването. Преди застъпване на смяна се сдава и приема. Въведено е точно заради такива недоразумения. По "недоразумение" хващаха "крака" пожарогасители,конуси и да не изброявам други "недоразумения", че ми се повдига като се сетя. При такова сдаване може да се констатира кога е станало "недоразумението"...
Ако решиш пиши какво се случва и как ще се разреши това "недоразумение" и вземи мерки,ослушвай се, оглеждай се...шило в торба не стои... дано хванете недоразумението.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 20 Юни 2015, 21:40

Дано, някой си е направил майтап.
Като се замисля, само агрегата и един траф, понижаващ от 220V на 110V могат да се използват в къщи от цялото оборудване на лабораторията. Той не е нито лек, нито тежък. Сам го свалям и го нося до 5-6 метра.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта