Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот PAOLON » 25 Авг 2014, 22:45

Може да са ме подвели.Нещо като допълнение на долната алинея.
"""(3) Разпоредените униформено облекло, отличителни знаци, средства и оборудване за изпълнение на ППД се предоставят служебно."""
От известно време събираме пари за автомобилите,карат ни да докладваме два пъти на смяна за дейността ни,като описваме всички случаи подробно по телефона и взех да се притеснявам за сметката.Освен това пиша кат изоглавен разни докладни които сам си набавям.След като изревах,ме заплашиха,че няма да изляза отпуск и приложиха още някой "техники" за усмиряване ;)
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 25 Авг 2014, 23:07

Подвели са те,явно ти трябва Инструкцията за ППД... ;) Това за телефона ми стана интересно :) да нямате назначен човек да стои на телефона и да ви изслушва всички да се изредите да му докладвате :D Не правите ли доклад за установен факт и предприето действие..описание на случая ;) така наречената отчетност на ППД... но не по телефона :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот PAOLON » 25 Авг 2014, 23:27

dakota_ написа: Това за телефона ми стана интересно да нямате назначен човек да стои на телефона и да ви изслушва всички да се изредите да му докладвате

Точно така.КО или взводен всяка смяна в 15.30 и в 19.30 им докладваме.Доклада включва всичко,а всеки случай по отделно се разказва. ДУФ го ползваме на мястото на бившите аоис и за нищо друго.Освен информационната карта ,пишем и отделна докладна за дейността през дежурството. А, това ни го раздават в началото на всяка смяна да си го попълваме сами.Приложение № 8 към чл. 34, ал. 2, т. 3 ИППД. От 12 часа смяна ,4 пиша.Аз се изхитрих и си направих бланки с напечатани докладни за СПО , за извършена дейност и обикновена докладна,ама нещо не смогвам на снимането.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос?

Мнениеот spoon » 10 Окт 2014, 19:52

PAOLON написа:...От известно време събираме пари за автомобилите,карат ни да докладваме два пъти на смяна за дейността ни,като описваме всички случаи подробно по телефона и взех да се притеснявам за сметката...


Има едно разпоредително писмо до КИС от времето на Йовчев, мисля че е от главсека Лазаров, според което телефоните по БТК и служебните SIM карти на мобилните в ОДЧ вече нямат лимит за разговори, независимо към кой оператор, та не виждам проблем командира, взводния или който там отчита резултатите – да ви звъни от тези апарати. ;)


PAOLON написа:...Аз се изхитрих и си направих бланки с напечатани докладни за СПО , за извършена дейност и обикновена докладна,ама нещо не смогвам на снимането.


Да споделя малко добри практики – в последните години установих, че за големите вериги денонощни бензиностанции, като ОМВ, Лукойл, Петрол, а вероятно и други е удоволствие да копират разни явни бланки и документи, от кухи ДЗ до протоколи за ПТП. Даже не е просто удоволствие, а въпрос на чест е да потърсим тази услуга при тях. :mrgreen:
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Въпрос?

Мнениеот PAOLON » 12 Окт 2014, 11:37

spoon написа:Да споделя малко добри практики – в последните години установих, че за големите вериги денонощни бензиностанции, като ОМВ, Лукойл, Петрол, а вероятно и други е удоволствие да копират разни явни бланки и документи, от кухи ДЗ до протоколи за ПТП. Даже не е просто удоволствие, а въпрос на чест е да потърсим тази услуга при тях.

Прав си,но само с е...е няма да мине,ще искат и други неща.Пък и не мога да си представя,да искам 10-15 екземпляра от нещо си,щот МВР няма.И проблема не е само с ДЗ,а и с ДУФ.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос?

Мнениеот STORM » 01 Мар 2015, 18:01

Здравейте колеги,
възможно ли е да ми кажете как стоят нещата с преместване от едно ОД в друго?
Първо при Н-ка на РУ ли да се ходи или направо при Директора на ОД на настоящата ОД за тяхното съгласие или несъгласие. Другия вариант който си мислех е да си пусна заявлението в ЧР и след това да ходя при Директора.
Някакви предложения и съвети?
STORM
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Мар 2015, 17:34

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 01 Мар 2015, 19:20

STORM написа:Здравейте колеги,
възможно ли е да ми кажете как стоят нещата с преместване от едно ОД в друго?
Първо при Н-ка на РУ ли да се ходи или направо при Директора на ОД на настоящата ОД за тяхното съгласие или несъгласие. Другия вариант който си мислех е да си пусна заявлението в ЧР и след това да ходя при Директора.
Някакви предложения и съвети?


Здравей,първо намираш съответното свободно място в ОДМВР,в която желаеш да се преместиш...Правиш една среща с приемащият те Директор на ОДМВР /желателно е Директора/ Договориш ли се,че ще те вземе на свободното място,пускаш Заявление за преместване до твоят Началник в ОДМВР,в която служиш...Осигуриш ли необходимото "Да" като резолюция върху Заявлението за преместване от сегашният ти Директор ОДМВР ,се задейства процедурата по преместване и нещата се случват.
Имай предвид,че сегашният ти началник не е длъжен да даде съгласието си да се преместиш.
Може отговора на заявлението ти за преместване да бъде "Не" и тогава няма преместване.
Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот STORM » 01 Мар 2015, 20:45

Благодаря за отговора dakota_ и Честита Баба Марта!
Място съм намерил и Директора на новото ОД ми каза, че от негова страна няма проблем и че чака да пристигне заявлението при него, за да го разпише.
Значи остава да пусна при нас заявлението и Директорът на сегашното ОД да напише Да.
Дай Боже Директора да се съгласи.
STORM
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Мар 2015, 17:34

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 01 Мар 2015, 21:07

Честита Баба Марта и на теб!
Остава ти най-трудното,твоят Директор да резолира с "Да" заявлението за преместване. В нашата ОДМВР в последната година ми прави впечатление,че Директора на ОДМВР трудно поставя резолюция "Да" в случаи като твоят. При всички положения ти желая успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот montoya » 01 Мар 2015, 22:47

Честита Баба Марта колеги,позволете да задам и аз един въпрос,като ползвам темата на колегата.
Бях младши експерт в транспортна полиция,заради съкращенията ме прехвърлиха като младши експерт в РУ на МВР. Преди няколко дни ме повикаха в "ДЧР" и ми казаха,че ме преместват да работя като полицай от ППД. От много години съм младши експерт,познавам си добре работата и съвестно си изпълнявам служебните задължения,но това не беше оценено от ръководство. Въпроса ми е,може ли и ако може какво да направя за да не бъда местен от сегашната си длъжност.
Нямам нищо против колегите от ППД,но възрастта ми не е вече за ППД,а в същото време имам две години да събера стажа за пенсия и много ми се иска да се пенсионирам на тази длъжност.
montoya
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Мар 2015, 22:35

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта