Относно принудително преместване.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Относно принудително преместване.

Мнениеот Tiger » 29 Сеп 2014, 15:36

Здравейте колеги,въпроса ми е дали може Директора на ОДМВР да ме премести да служа в друго РУП без мое съгласие.
Имам търкания с Н-ка на РУП,отнесох въпроса до Директора на ОД и вместо да реши въпроса,реши да ме премести в друго РУП,което е далече от сегашното ми работно място и аз не съм съгласен с това принудително преместване.
Има ли прави Директора да ме прести в друго РУП и какво да направя да запазя сегашното си място.
Tiger
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 15:31

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот dakota_ » 29 Сеп 2014, 17:00

Tiger написа:Здравейте колеги,въпроса ми е дали може Директора на ОДМВР да ме премести да служа в друго РУП без мое съгласие.
Имам търкания с Н-ка на РУП,отнесох въпроса до Директора на ОД и вместо да реши въпроса,реши да ме премести в друго РУП,което е далече от сегашното ми работно място и аз не съм съгласен с това принудително преместване.
Има ли прави Директора да ме прести в друго РУП и какво да направя да запазя сегашното си място.


Естествено,че може да те премести да служиш в друго РУП на територията на дирекцията...
Явно голямо "търкане" ще да е било да се "търкате" с Н-ка на РУП,че да те мести в друго РУП :) , ако и в другото РУП продължиш да се "търкаш" неправилно в Н-ка на РУП,ще ти се наложи да смениш Дирекцията или ведомството ;)
Добре ще е да си окачиш една обеца на ухото и да знаеш,че на Н-ка на РУП работата е да дава разпореждания,твоята работа е да изпълняваш разпорежданията... Ако решиш да не ги изпълняваш се получава "търкане",при търкане има повишаване на температурата и може да ти запари под краката или да ти подпуши врата,зависи от Н-ка на РУП и Директора :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот dsuzunov » 29 Сеп 2014, 19:32

В едно РУ никой не е по-голям от Н-ка и никой не е равен на него. Както по-горе писа колегата, началника разпорежда, а всички останали изпълняват. Вие колега, пишете че имате търкания с началника си,което ме кара да мисля, че не сте бил съгласен с някои от разпорежданията му, но не напълно. Както Ви е известно, заповед се изпълнява или се отказва изпълнението и. Не се тълкува,
Що се отнася до това, дали е постъпил правилно Директорът Ви, ами....не виждамдруг изход от ситуацията.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот кпц » 29 Сеп 2014, 20:08

НАРЕДБА № 8121З-310 ОТ 17 ЮЛИ 2014 Г. ЗА ПРЕНАЗНАЧАВАНЕ НА ДЪРЖАВНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ В МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
В сила от 22.07.2014 г.
Чл. 6. (1) Държавният служител може да бъде преназначен на друга длъжност по предложение на съответния ръководител в следните случаи:
1. след оценка на професионалната дейност, когато получената оценка не е основание за прекратяване на служебното правоотношение по реда на чл. 226, ал. 1, т. 7, буква "б" ЗМВР;
2. поради намалена работоспособност за изпълнение на служебните задължения по здравословни причини, установена въз основа на решение на Централната експертна лекарска комисия при Медицинския институт на МВР, когато тя не е основание за прекратяване на служебното правоотношение по реда на чл. 226, ал. 1, т. 3 ЗМВР.
(2) Основание за преназначаване по ал. 1, т. 1 са получени по реда на наредбата по чл. 162, ал. 2 ЗМВР оценки на професионалната дейност от последните два последователни отчетни периода, сборът от които е равен на "3".
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот Lord » 29 Сеп 2014, 20:31

Tiger написа:Има ли прави Директора да ме премести в друго РУП и какво да направя да запазя сегашното си място.


Да, директора ти може да те премести, защото съгласно чл. 18, ал.1, т.7 от ПУДМВР той е длъжен да управлява човешките ресурси в дирекцията. Нищо не можеш да направиш, за да си запазиш настоящото място, защото така е по закон, а и от чисто човешка гледна точка никой не е незаменим.

Всъщност най-вероятно преместването ти е по инициатива на н-к РУ, което е и нормално, всяко действие има равно и обратно по сила противодействие във физиката, а в твоя случай е и по-силно, което е нормално. ;)

Личният ми съвет е да реагираш, като китаец. Там думата криза има две тълкувания - проблем и възможност. Имахме такъв командирован при нас от съседно РУ за срок от година, беше награден 3 пъти за това време. Изводите са за теб. ;)


Апропо, така и не схванах, защо за елементарен кадрови въпрос пишеш в раздела за кримките?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот Tiger » 29 Сеп 2014, 20:46

Извинявам се,че пиша в този раздел,просто съм ОР от сектор "ПКП",моля ако решите преместете питането ми в подходящия раздел от форума.
Директора би трябвало според мен да вземе обективно решение и само ако наистина противоречията ми с Н-ка на РУП не са справедливи да ме мести в друго РУП.
Ако не съм прав можеше да ми наложи дисциплинарно наказание,но няма как да ме накаже,защото не съм виновен,а просто ме мести в друго РУП.
Изобщо не ми беше дадена възможност да се защитя и да разбере за какво са противоречиата ми с Н-ка на РУП.
Премести ме в РУП на около 35 км от сегашното ми работно място.Имам семейство и деца,трудно ще пътувам и ще имам големи затруднения с пътуването.
Това явно няма значение,важно е да се угоди на Н-ка на РУП!
Tiger
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 15:31

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот dsuzunov » 29 Сеп 2014, 21:55

Обжалвай!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот dakota_ » 29 Сеп 2014, 22:29

Tiger написа:Извинявам се,че пиша в този раздел,просто съм ОР от сектор "ПКП",моля ако решите преместете питането ми в подходящия раздел от форума.
Директора би трябвало според мен да вземе обективно решение и само ако наистина противоречията ми с Н-ка на РУП не са справедливи да ме мести в друго РУП.
Ако не съм прав можеше да ми наложи дисциплинарно наказание,но няма как да ме накаже,защото не съм виновен,а просто ме мести в друго РУП.
Изобщо не ми беше дадена възможност да се защитя и да разбере за какво са противоречиата ми с Н-ка на РУП.
Премести ме в РУП на около 35 км от сегашното ми работно място.Имам семейство и деца,трудно ще пътувам и ще имам големи затруднения с пътуването.
Това явно няма значение,важно е да се угоди на Н-ка на РУП!


Колегата Lord ти е дал брилянтен съвет,стани "китаец" !
Истината е,че преместването ти е станало по изричното искане на Н-ка на РУП. Ако ми пишеш на лични,ще ти разкажа една история за един колега с прякор на верен домашен любимец,който заради голямата му уста беше местен многократно в различни РУП в ОД,в която служеше... Този човек не успя да разбере,че с рогата напред не става и му се наложи да се раздели с МВР!
Не ставай като него,а просто се вслушай в съвета на колегата Lord!
С пътуването ще се справиш,ако сме на война и си в окопа няма да ти е по-лесно ;) Погледни от добрата страна на нещата...нови социални контакти,нови приятели...и най-важното,че това,което се случва по време на командировка не се брои за грях :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот катюша » 30 Сеп 2014, 08:23

Tiger написа:Здравейте колеги,въпроса ми е дали може Директора на ОДМВР да ме премести да служа в друго РУП без мое съгласие.
Имам търкания с Н-ка на РУП,отнесох въпроса до Директора на ОД и вместо да реши въпроса,реши да ме премести в друго РУП,което е далече от сегашното ми работно място и аз не съм съгласен с това принудително преместване.
Има ли прави Директора да ме прести в друго РУП и какво да направя да запазя сегашното си място.


Човек трябва да знае докъде може да стигне в "търканията" си ;) Лично аз мога да си позволя "търкания" и то не големи до ниво Н-к на сектор :D Дори и там внимавам и като ми напомни,за служебната субординация млъквам и изпълнявам :oops:
С Н-ка на РУП не се спори,просто изпълняваш. Директора при всички положения ще застане зад Н-ка на РУП,защото Директора търси Н-ка на РУП за неизпълнение на задачите в РУП и в тази връзка е удовлетворил желанието на Н-ка на РУП да не работи повече с теб в интерес на службата!
Не жали нищо и не се разправяй повече,че ще стане по-зле за теб и може да се окаже,че ще си търсиш друга дирекция да служиш и ще бъдеш още по-далече от семейството си!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Относно принудително преместване.

Мнениеот m-r_Vekilski » 30 Сеп 2014, 18:58

Що е Началник?
Това е човек който не ти е баща, но когато реши може да ти ...мамата
;)
Споко колега,идват избори, след тях Вучков когато стане министър на ВР,ще подмени част от областните директори и ако имаш късмет може и твоя да е в тоя кюп :lol:
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Следваща

Назад към Криминална полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта