Първоначална подготовка за действащи служители

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот policeofficer » 08 Сеп 2014, 20:36

Вече знам ЗАЩО компетентността на 25 годишната служба в МВР носи само негативи в обикновения гражданин. Просто той, е доста по-компетентен.
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот Police_BG » 10 Сеп 2014, 11:46

dakota_ написа:
Марлоу написа:Колеги,ще ви помоля да коментирате нещо,което не е слух или поредната партенка,а напълно достоверен факт.
Служител на МВР съм от 1990 год. до момента.Не съм минал курс за първоначална полицейска подготовка,такава не се изискваше към онзи момент. Започнах службата си в патрула,няколко години след това бях на курс за пом.оперативен работник поради преназначението ми за пом.оперативен работник.
Завърших висше икономическо образование и станах ОР от криминална полиция,отново бях изпратен на курс.В момента съм ОР от криминална,бях уведомен,че ще бъда изпратен на школа за първоначална подготовка полицейска подготовка.
Ще ви помоля да споделите какво мислите по този въпрос,предполагам това касае и други колеги в моето положение.


Кой те уведоми и как те уведоми? Имаш ли заповед да ходиш на курс за първоначална подготовка,защото такива неща се случват със заповед.Ако имаш заповед напиши правното основание,на което те изпращат на такъв курс...за колко време и къде?
Описал си всичко относно протичане на службата ти в МВР,няма да ходиш на никакъв курс или школа за първоначална подготовка.
Ако искаш пиши на лични да ти споделя някои неща в тази връзка... Просто не смятам,че неща от "кухнята" на МВР е удачно да се обсъждат в публичен форум.


Дакота,такива като теб направиха да се делят дългогодишни служители на "бели" и "черни".
Такива като теб казват ти си "бял" няма да ходиш на курс,но ще имаш документ,че си минал курса,а на другите казват ти си "черен" ще ходиш на курс да те занимават с глупости и да ти губят времето месец и половина. Според теб има ли нужда от такъв курс и на кого е нужно да се харчат пари за глупости. Аз съм ОР от криминална имам над 25 год. служба само в МВР и да ходя на курс за първоначална полицейска подготовка със синовете си,а в същото време има вратичка и да не се ходи на курса,но трябва шефа ти да те уреди.
Какво ще кажеш по тези въпроси?

ПП/ На ........... произнасящ се за компетенцията на служители с 25 годишна сл;ужба,ще кажа,че прочетох негови мнения и освен простотия и опити да се прави на интелигентен и разбирач,друго не открих в мненията.
Последна промяна osata на 13 Сеп 2014, 11:52, променена общо 1 път
Причина: Нека пишем без обидни обръщения
Police_BG
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 11:31

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот policeofficer » 10 Сеп 2014, 20:28

Чета горният пост и си мисля: "Не му се връзвай на този, защото мисленето му е като на постови милиционер от Ведомствена милиция". ;)
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот dakota_ » 11 Сеп 2014, 08:58

Police_BG написа:
dakota_ написа:
Марлоу написа:Колеги,ще ви помоля да коментирате нещо,което не е слух или поредната партенка,а напълно достоверен факт.
Служител на МВР съм от 1990 год. до момента.Не съм минал курс за първоначална полицейска подготовка,такава не се изискваше към онзи момент. Започнах службата си в патрула,няколко години след това бях на курс за пом.оперативен работник поради преназначението ми за пом.оперативен работник.
Завърших висше икономическо образование и станах ОР от криминална полиция,отново бях изпратен на курс.В момента съм ОР от криминална,бях уведомен,че ще бъда изпратен на школа за първоначална подготовка полицейска подготовка.
Ще ви помоля да споделите какво мислите по този въпрос,предполагам това касае и други колеги в моето положение.


Кой те уведоми и как те уведоми? Имаш ли заповед да ходиш на курс за първоначална подготовка,защото такива неща се случват със заповед.Ако имаш заповед напиши правното основание,на което те изпращат на такъв курс...за колко време и къде?
Описал си всичко относно протичане на службата ти в МВР,няма да ходиш на никакъв курс или школа за първоначална подготовка.
Ако искаш пиши на лични да ти споделя някои неща в тази връзка... Просто не смятам,че неща от "кухнята" на МВР е удачно да се обсъждат в публичен форум.


Дакота,такива като теб направиха да се делят дългогодишни служители на "бели" и "черни".
Такива като теб казват ти си "бял" няма да ходиш на курс,но ще имаш документ,че си минал курса,а на другите казват ти си "черен" ще ходиш на курс да те занимават с глупости и да ти губят времето месец и половина. Според теб има ли нужда от такъв курс и на кого е нужно да се харчат пари за глупости. Аз съм ОР от криминална имам над 25 год. служба само в МВР и да ходя на курс за първоначална полицейска подготовка със синовете си,а в същото време има вратичка и да не се ходи на курса,но трябва шефа ти да те уреди.
Какво ще кажеш по тези въпроси?

ПП/ На олигоферена произнасящ се за компетенцията на служители с 25 годишна сл;ужба,ще кажа,че прочетох негови мнения и освен простотия и опити да се прави на интелигентен и разбирач,друго не открих в мненията.


Първото,което мисля е,че си буташ гагата в неща,които не са твоя работа! Не е твоя работа да се интересуваш кой ходи на курс,по какъв начин преминава курса и др. в тази връзка...
Не е твоя работа да разсъждаваш дали трябва да има такъв курс или не трябва да има такъв курс.. Може да си и с 30 год. служба,но нямаш тапия за полицай! Изискването е да имаш тапия - черно на бяло да е удостоверено,че си полицай и заемаш тази длъжност на базата на някаква първоначална подготовка удостоверена с документ. Дали си подготвен след 25 год. стаж не мога да знам,но на базата на това,което пишеш по темата,според мен трябва да минеш през първоначалния курс.За 25 год. служба не си се научил на най-елементарното,да не се интересуваш от това,което не е твоя работа... и да не коментираш извън службата неща,които са ти станали известни за и по повод на службата.Ако продължиш в този дух,може от ОР да се превърнеш в евтино лацапало...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот Police_BG » 11 Сеп 2014, 17:13

Пъхам си бабата точно където ми е работата.Такива като теб защо си пъхат гагите и оправят едни хора да не ходят на курс,но да получат документ,а други да ходят на курс.Това не е ли да си пъхаш гагата където не ти е работата?
Police_BG
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 11:31

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот Чопъра » 16 Сеп 2014, 08:28

Всичко зависи от Директора на ОДМВР и Н-ка на РУП. Н-ка на РУП като се обади на Директора и каже,че дадени слжители имат много работа и не могат да отсъстват да ходят на курс.Директора урежда нещата с "ЧР" и всичко е ОК с курса ;)

PS:// На ведомствения милицонер,който се прави на умен и се изказва за компетентността на служители с 25 год. стаж,ще кажа да си гледа турските сериали и да не се опитва да разсъждава в полицейски сайт по теми,които не разбира и не познава работата на полицията,че ако попадне в ръцете на служители с над 25 год. стаж ще разбере откъде изгрява слънцето!
Чопъра
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Сеп 2014, 08:15

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот mimeto796 » 14 Ное 2014, 04:38

Здравейте имам следния казус и търся съвет от 1998г съм в системата на МВР но от 2003 съм военизирана и съм ОР.Началниците за това време не сметнаха че е необходимо да ме пращат на първоналачна и оперативна школа.2013г родих и детето ми към днешна дата е на 1г и 9 м аз съответно съм на работа вече и сега се сещат кардовиците че трябвало да ме пратят на школа във Варна.Кажете ми как да стане при условие че детето няма кой да го гледа тъй като с бащата сме разделени а баба и неможе да я гледа два месеца.
mimeto796
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Ное 2014, 04:23

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот dakota_ » 14 Ное 2014, 09:17

mimeto796 написа:Здравейте имам следния казус и търся съвет от 1998г съм в системата на МВР но от 2003 съм военизирана и съм ОР.Началниците за това време не сметнаха че е необходимо да ме пращат на първоналачна и оперативна школа.2013г родих и детето ми към днешна дата е на 1г и 9 м аз съответно съм на работа вече и сега се сещат кардовиците че трябвало да ме пратят на школа във Варна.Кажете ми как да стане при условие че детето няма кой да го гледа тъй като с бащата сме разделени а баба и неможе да я гледа два месеца.


Миме,този въпрос не е от компетенцията на форума. Това е въпрос свързан с т.н лична ангажираност на служителят...Детето има баща и това,че сте разделени с бащата не го прави по-малко родител и по-малко отговорен за собственото си дете и ако не е лишен от съда от родителски права,бащата може да поеме отговорността да се грижи за детето докато си на курс!
Няма вариант,който да ти подсигури освобождаване от курса по причина,че няма кой да се грижи за детето ти...
Не търси вина в кадровиците,те просто прилагат нормативната база действаща в момента.
Другият вариант е детето да го поеме Н-ка на групата ;) да направи график и всеки колега от групата да знае кой ден поема грижата за детето и така до края на курса...ще бъде нещо като синът на полка /има такъв роман/ :D
Желая ти успех и ако имаш желание пиши как си разрешила житейския си казус.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот m-r_Vekilski » 14 Ное 2014, 11:31

Ей Дако, на жената и се е запалила главата,а ти се бъзикаш с нея!
Как ще остави детето си което е на година и девет месеца и ще отиде на школа?
Тоя малоумник,нейният началник по този гаден начин ли е решил да се отърве от нея?
Сама е,върнала се е на работа след първата година от раждането, за да не тъне в мизерия !
Миме,ако не си трън в очите и на Директора,иди при него,вярвам ,че ще има решение на проблема!
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Първоначална подготовка за действащи служители

Мнениеот dakota_ » 14 Ное 2014, 12:35

Жоре,разбирам напълно жената,но гледам на нея като на полицай.Колеги по-горе са обяснили как са решили въпроса с курса... Нещата наистина не мога да се решат в публичен форум...Нейния казус и Н-ка на РУП може да го реши,но има едно голямо НО...след нея ще се появи друг със сходен проблем и ако му откаже се почва - за един може,за друг не може... Разбираш ли колко деликатна е ситуацията и как е трудно да се вземе решение за кой може и за кой не може да се съдейства... Казвам го,защото на мен ми се налага да взимам отношение по такива проблеми и понякога се чудя как да направя,че и вълка да е сит и агнето цяло...
Знаеш ли какво напрежение има по управленията спрямо колеги /жени/,които се връщат от майчинство и се ползват със съответните привилегии,които им дава закона във връзка с детето...
Знаеш ли,че при мен в РУП две дознателки са ги "изяли",че в тази връзка не дават нощни дежурства... Дознателките са прави да се ползват от правата си по закон,колегите им и те прави,защото пък се натоварват допълнително... Аз не съм техен началник,но слушам скандалите и ежбите и виждам,че началника им е вдигнал ръце...
Представи си,че в Дирекцията на Мимето са още няколко жени в това положение...или има някои,които пък гледат болни родители,защото живота предлага всякакви житейски казуси... Разбираш ли,че трудно може да се справи ръководител да реши проблемите на всички колеги.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Криминална полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта